سه شنبه , مرداد ۵ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / عایق های صوتی STI FLEX: پشم سنگ

عایق های صوتی STI FLEX: پشم سنگ

کاربرد: جایگزینبقیه عایق های سنتی و قدیمی شبیه : پشم شیشه، پشم سنگ، یونولیت، کناف …، جهت عایق صوت نمودن دیوارها، سقف، کف، دستگاه ها، پمپ ها، ورق های گالوانیزه (پیشگیری از لرزش انعکاس صوت)، بدنه خودرو …


پشم سنگ سپاهان

ضخامت: ۶ میلیمتر، ۱۰ میلیمتر، ۱۳ میلیمتر، ۱۶ میلیمتر، ۲۰ میلیمتر و ۵۰ میلیمتر

مد ها: دو رو صاف و شانه تخم مرغی چسبدار و آسان (شش وجهی)

ویژگی ها : جدیدترین و مدرن ترین عایق صوتی موجود در جهان ، ضد حریق (نسوز) و ضد آب، قابلیت رنگ پذیری، دوستدار محیط زیست، بسیار سبک، سرعت بسیار بالا در نصب و اجرا، عایق گرما ی و برودتی، چسبدار (بدون نیاز به خریداری چسب)، مقاوم در مساوی اشعه اوزون، مقاوم در مقابل مصالح ساختمانی، دارای ظاهری زیبا و مناسب، دارای گواهینامه های معتبر داخلی و خارجی

شرکت سامان تهویه ایرانیان (STI) با ارائه بهترین کیفیت همراه با قیمت هایی مطلوب و مناسب در این زمینه، توانسته است بسیاری از پروژه های عظیم را در سطح کشور تأمین، نصب و اجرا نماید که تعدادی از آن ها به شرح ذیل اعلام می گردد:

۱) کیترینگ موتورخانه مرکزی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

۲) هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر)

۳) شرکـت واگن سازی تهران حومه

۴) بانک های: ملی ایران، صادرات، سپه، کشاورزی، مسکن، سامان …

۵) پارک فنآوری پردیس

۶) دانشگاه های پیام نور کل کشور و دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران

۷) پروژه عظیم اداری، تجاری و فرهنگی کوروش

۸) مجتمع بزرگ سیتی سنتر اصفهان

۹) مجتمع بزرگ سیتی سنتر کرمان

۱۰) پروژه مسکونی تجاری صبا (خ قیطریه)

۱۱) شرکت سرم سازی رازی (ژالکه)، بیمارستان فوق تخصصی نور، شرکـت داروسازی هریس نائین و …

۱۲) کمپانی لوله و ماشین سازی ایران، شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران و …

۱۳) شرکـت صنایع نفت پتروشیمی ایران، مجموعه مخازن پایانه های پتروشیمی (عسلویه)، کمپانی نفت گاز پارس (منطقه ویژه اقتصادی انرژی عسلویه)

۱۴) پتروشیمی شهید تندگویان، پتروشیمی جم، پتروشیمی رجال، پتروشیمی زاگرس …

و بسياري از پروژه های ملی، دولتی، غیر دولتی (خصوصی)، نظامی، مسکونی … که در قسمت رزومه این شرکت قابل مشاهده و تحلیل می باشند .

عایق های الاستومری گرما ی برودتی الاستومریک سلول بسته STI FLEX از جنس EPDM، برای اولین بار ۵۰ سال قبل به بازار تأسیسات معرفی گردیده اند. عایق الاستومريك سلول بسته لوله ای رولی (پتویی) از جنس EPDM، تجربه خوب بسیار درخشانی به عنوان عایق گرما ی برودتی در صنعت تأسیسات مکانیکی و انواع صنایع وابسته داشته است.

از آنجایی که عایق الاستومری گرما ی برودتی الاستومریک نسوز EPDM برتری های بسیار بسیاری نسبت به عایق پشم شیشه دارد، امروزه به صورت عمده در صنعت تأسیسات مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. عایق فوم الاستومريك سطح خارجی نرم بادوامی دارد که در مقابل انباشت آلودگی رطوبت، پایداری بالایی از خود نشان می دهد؛ پس منجر به مواجهه با افزایش عوامل بیماری زا و قارچی می شود. همين طور به سطح مقاومی که عایق الاستومری STI FLEX دارد، در مقایسه با عایق پشم شیشه وبقیه عایق های سنتی قدیمی دارای پایداری (از لحاظ آسیب دیدن) است .

فوم الاستومری عایق الاستومریک یا عایق الاستومری چسبدار نسوز STI FLEX حتی چنانچه در مساوی ضربات مکانیکی آسیب ببیند، قسمت آسیب دیده آن نیز در مقابل جذب رطوبت افزایش قارچ ها باکتری ها مقاوم است. عایق گرما ی برودتی الاستومری سلول بسته نیاز به کاور یا پوشش برای پیشگیری از نفوذ رطوبت ندارد؛ زیرا ساختار سلول بسته آن اصولاً آب را به جذب نمی نماید.

همين طور در صورت نیاز به مواجهه بیشتر با افزایش قارچ، این عایق به آسانی تمیز می گردد. فوم الاستومری چسبدار عایق الاستومری یا عایق گرما ی و برودتی الاستومریک سلول بسته به دلیل صلبیت در مقابل فشار پایداری ر است؛ پس ویژگی عایق بودن خود را نسبت به عایق پشم شیشه در مقابل فشار بیشتر حفظ می نماید. این عایق های نسل از سلول های بسته تشکیل گردیده است که در فضای بسته سلول ها، گاز نیتروژن پر شده است. این سلول های غیر متصل، در مقابل رطوبت و فشار پایداری ر بوده و ضریب انتقال گرما پایین تری دارند. از دیگر فوائد و ویژگی ها ی عایق الاستومری یا عایق الاستومریک می توان به عدم وجود گازهای CFC , HCFC در ساختار آن اشاره نمود.

عایق الاستومری یا فوم الاستومریک چسبدار نسوز STI FLEX، پایداری بالایی در مقابل انتشار بخار آب دارد، به طوری که میزان آب جذب شده بوسیله عایق در طی مدت ۲۸ روز، فقط ۰/۰۹ درصد وزن آن است . در واقع میزان جذب آب عایق الاستومری STI FLEX نسبت به عایق های سنتی شبیه پشم شیشه ۱۰۰۰۰ مساوی کمتر است نکته حائز ارزش در مورد عایق های سنتی مانند پشم شیشه این مورد است که به ازای هر یک درصد جذب آب، ۷ درصد از ارزش ضریب انتفال گرما آن ها کاسته خواهد شد. دامنه عملکرد دمایی بسیار مناسب عایق الاستومری سبب مصرف وسیع این نوع عایق ها در صنعت تأسیسات مکانیکی گردیده است.

عایق گرما ی و برودتی STI FLEX نسوز، غیر رشته ای غیر متخلل است ؛ این بدان معناست که هیچ گونه ذرات مضری در حین عملکرد نصب عایق، از آن جدا نخواهد شد در محیط پیرامون پراکنده نمی شود. همچنین ً هیچ گونه وسائل خاصی جهت نصب اجرای عایق فوم الاستومریک STI FLEX مورد نیاز ناست . همين طور می توان جهت داشتن ظاهری مناسب زیبا تر، در محل هایی که عایق فوم الاستومری در معرض دید قرار دارد، آن را رنگ نمود. همچنین ً، فرآیند نصب و اجرای عایق الاستومریک (عایق فوم الاستومری) نسبت بهبقیه عایق های سنتی و قدیمی بسیار آسان، سریع، تمیز با کیفیت تر است .

عایق چسبدار و گرما ی و برودتی رولی الاستومری لوله ای STI FLEX (عایق الاستومری نسوز مشکی رنگ) جهت استفاده در فضاهای داخلی به هیچ گونه پوشش کاوری نیاز ندارد؛ ولی جهت استفاده در فضاهای خارجی توصیه می گردد از لایه پوشش شبیه آلومینیوم (در ضخامت های گوناگون) جهت حفاظت بیشتر در مقابل عوامل جوی، ضربات مکانیکی و ارتقا عمر مفید عایق مصرف گردد. این لایه آلومینیومی عایق که توسط لایه پلیمری تقویت شده است می تواند با ضخامت های ۱۳۰، ۱۷۰، ۲۳۰ و ۴۰۰ میکرون ارائه گردد. در برخي از پروژه های تأسیساتی جهت حفاظت بیشتر از عایق، از ورق های آلومینیومی با ضخامت های ۵۰۰ و ۷۰۰ میکرون و یا ۱ میلیمتر به صورت جداگانه استفاده می گردد.

همچنین ً، عایق الاستومریک رولی (فوم پتویی یا صفحه ای) به صورت پشت چسبدار قابل ارائه است . در این نوع عایق الاستومریک، یک لایه چسب مسلح نخدار به پارت پشت عایق متصل شده و برای چسباندن عایق الاستومری به سطح، کافی است لایه کاغذی چسب را جدا کرده عایق را به سطح موردنظر بچسبانیم.

شایان ذکر است قبل از چسباندن عایق الاستومری (عایق پشت چسبدار) به سطح، می بایست ابتدا محل موردنظر را از گرد و غبار کاملاً پاک کرده ، پس عایق را نصب اجرا نمود. نصب و اجرای عایق پشت چسبدار یا عایق چسبی (به دلیل چسبدار بودن آن) نهایت آسانی را به همراه داشته و سبب صرفه جویی در هزینه ، وقت، قوت آدم ی و … می گردد.

چسب مایع ویژه عایق STI FLEX جهت چسباندن عایق یا فوم رولی (پتویی یا صفحه ای) لوله ای به کار می رود. این نوع چسب در قوطی های ۱ ۴ لیتری قابل عرضه بوده دارای چسبندگی فوق العاده ای است .

به منظور پوشش درزهای عایق الاستومری بر روی لوله ها، کانال های گالوانیزه، کلکتورها، منابع مخازن … از سه نوع نوار درزگیر ویژه عایق الاستومری (تیپ درزگیر) می توان مصرف نمود.

شایان ذکر است عایق های گرما ی برودتی کمپانی STI دارای گواهینامه ها و استانداردهای معتبر داخلی خارجی است .

گاهي از خصوصیات ی عایق گرما ی برودتی الاستومریک STI FLEX عبارتند از:

ضریب انتقال گرما بسیار ناچیز ۰٫۰۳۲ w/m.k در دمای صفر درجه سیلسیوس

دارای ساختار سلولی بسته (جذب آب بسیار پایین – کمتر از ۹%)

عدم ایجاد خوردگی در فضای بین عایق لوله

دامنه عملکرد دمایی بسیار مناسب (۱۸۰+ تا ۸۰– درجه سانتیگراد)

دارای استاندارد Class A در مقابل حریق (نسوز)

قابلیت نصب اجرای آسان و آسان با ضخامت های موردنظر

جاذب صدا (عایق صوتی نیز است )

فاقد مواد سمی مخرب محیط زیست

عدم ایجاد حساسیت و مسائل تنفسی برای آدم

دارای چگالی ۶۳kg/m3

شایان ذکر است عایق الاستومری فوم الاستومریک STI FLEX در دو نوع لوله ای رولی با ضخامت های گوناگون تولید می گردد.

همين طور نوعی دیگر از عایق الاستومری فوم الاستومریک STI FLEX دارای روکش آلومینیومی جهت حفاظت بیشتر از عایق در فضای باز بوده که در انواع و ضخامت های گوناگون قابل ارائه است .

ضخامت روکش آلومینیومی عایق های گرما ی برودتی STI FLEX به شرح ذیل اعلام می گردد:

۷۰ میکرون، ۱۳۰ میکرون، ۱۷۰ میکرون، ۲۳۰ میکرون ۴۰۰ میکرون.

مطلب پیشنهادی

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *