دوشنبه , مرداد ۴ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / عایق کاری سوله یا عایق کاری قالب فلزی ساختمان

عایق کاری سوله یا عایق کاری قالب فلزی ساختمان

درایران با نام پلاستوفوم،یونولیت وآکاسیف(هرسه نام ثبت شده تجاری هستند )شناخته می شود که نام اصلی ان پلی استرین انبساطی یا Epsاست .در بسياري از


عایق الاستومریک

پشم سنگ,پشم سنگ ایران,پشم سنگ سپاهان

کشورهای آمریکای شمال این محصول بانام استایدوفوم شناخته می شود .نوعی پلیمرسفیدرنگ وعایق رطوبت وصداودما است که از فرایند های پتروشیمی تهیه می شود .
به وسیله ی شرکت کوپرپلی استایدن انبساطی تولید گردید.ازاین ماده جهت عایق سازی ،تهیه وسایل نیازمند عایق گرما ی وبسته بندی وسائل حساس الکتریکی

،الکترونیکی ومکانیکی استفاده می شود .
فرد دها
استایدوفوم ترکیب شده از ۹۸درصدهواست که سبب سبک وشناوربودن آن شده .به دلیل خصوصیات ی این ماده وویژگی سبک بودن ان درسال۱۹۴۲توسط

گاردساحلی ایالات متحده به عنوان قایق نجات مورد مصرف قرارگرفت.

استایدوفوم فرد دهای متعددی دارا که حاوی وارتیه ای از عایق لوله ای و مصالح عایق شده ساختمانی است وردزیرجاده ها ودیگر ساختاذها جهت پیشگیری از

به خوردگی خاک به خاطر یخ زدگی مصرف می شود .از استایدوفوم در سردخانه ها،استودیوهای صدابرداری وایزلاسیون صدا در فضاهای دارای الودگی های بالالی صوتی وهمچنین تهیه ماکت ،تابلوهای تبلیغاتی موقت ودکوراسیون ها مصرف می شود .در صنعت ساختمان در اندازه های مختلف واستانداردبه عنوان بلوک های سقفی مصرف می شود .

ماده اولیه
ماده اولیه استادوفوم استایدن است ودر پتروشیمی بدست می آید .پلی استادین یا حرف اختصاری Epsماده اولیه است .
عایق بودن
.استایدوفوم معمولی ضخامت ۱۰سانتی متر در مساوی ۴۲دسی بل عایق است وضخامت کمتر ۱۰سانتی متر ان جهت عایق صوتی کاربر دی ندارد..

استادیوفوم معمولی به ضخامت ۱۰ سانتی متر در مساوی انتقال گرما حدودا۳۵درصد عایق گرما ی است.

دلایل متعددی جهت عایق کاری قالب فلزی ساختمان وجود دارد. در عایق کاری شرایطی پیش می آید که ممکن است از لحاظ اقتصادی به نفعتان نباشد. عواملی وجود دارد که بایستی از آنها اطلاع داشته باشد همين طور کمک می نماید که تصمیم بگیرید بهترین عایق را انتخاب بکنید .

عایق کاری ضروری است؟

در بعضی محیط های خاص، عایق کاری سوله ضروری نیست. در واقع بسیار زیاد ی از مردم به تعرفه های زیاد و محیطی که ساختمان در آن واقع شده است از عایق کاری صرف نظر می کنند. در آب و هوای ویِژگزینشه این امر کاملاً پذیرفتنی است.

با این وجود، دیگر مناطق نسبت به ساختمان عایق شده مفید تر خواهد بود. اگر در منطقه ای مرطوب زندگی میکنید، عایق کاری پشت بام مانع جمع شدن رطوبت در سطح زیرین آن شده و از چکه کردن پیشگیری می نماید .

اگر در منطقه ای گرم و خشک زندگی می بکنید برخي وقتها اوقات خوبتر است اجازه دهید میزان ی هوا داخل ساختمان جریان پیدا نماید و تنها از نوع خنک کننده ی تبخیر ضروری است مصرف بکنید تا امکان استفاده از جریان هوای آزاد شده را میسر سازد. علاوه بر راحتی بیشتر، از مهمترین فوائد عایق کاری سوله كم شدن مصرف از انرژی است که ایجاد می شود.

از آنجایی که بیشتر انرژی گرما ی در گوشه ای به دام انداخته می شود و هدر نمی رود، توانایی گرم یا خنک کردن ساختمان با کارآیی بالا جهت مردم میسر ساخته است.

پایداری در مساوی آتش:

موارد دیگری که وقت گزینش عایق می بایست به آن توجه شود این است که آیا در مساوی آتش مقاوم است یا خیر.

از زمانی که این ساختمان ها برای کار های مربوط به کار مورد استفاده قرار گرفته، توصیه شده است که از عایق مقاوم در مساوی آتش مصرف شود.

هیچ کس رفیق ندارد اتفاقاتی از قبیل آتش سوزی رخ بدهد. اما خوب است مطمئن شویم که عایق انتخاب شده اقطعا ل به وقوع پیوستن حوادث را تشدید نکرده و کاملاً بی تهدید است.

عایق مانع تابش:

وقتی که قالب فلزی جدید ی را نصب می کنیم، در واقع عایق مانع تابش را توصیه کرده ایم، اگر هنوز قالب فلزی ساختمان را نساخته اید یا حداقل پانل ها را کار گذاشته اید، اضافه کردن عایق مانع تابش بسیار زیاد موثر است.

فلز انتقال دهنده ی گرما است. پانل های فلزی هم گرما را انتقال می دهند. این امر در هوای گرمتر ارزش زیادتری دارد، به وسیله ی نصب عایق مانع تابش بین اسکلت ساختمان و پانل ها از انتقال گرما به سیـستم ساختمان پیشگیری بکنید .

عایق مانع تابش یک محصول ثابت شده است یعنی اینکه امتحان خود را پس داده است نسبت به عایق سوله جهت امور دیگر نیز مورد مصرف قرار میگیرد.

در آب هوای بیابانی یکی دیگر از فوائد عایق مانع تابش این است که اجازه میدهد میزان ی هوا به ساختمان وارد شود.

عایق ورق فایبر گلاس:

ورق های فایبرگلاس در تهیه خانه ها ساختمان ها به کار می رود. مصرف از این عایق زیاد متداول بوده زمانی که به «عایق» فکر می بکنید ، اکثرا اولین محصولی است که به ذهنتان خطور می نماید . این امر به خاطر طبیعت این محصول است که در اینجا به آن اشاره کردیم.

توصیه می کنیم از عایق مانع تابش مصرف بکنید :

چنانچه در نصب عایق فایبرگلاس پافشاری می بکنید ، چند راه پیش رو دارید: اول اینکه می توانید این عایق را بین گل میخ ها نصب بکنید . دوم می توانید این عایق را زیر پانل های رویی مانند عایق مانع تابش نصب نمایید.

جهت نصب در سطح خارجی باید ابتدا از پانل های فلزی خارج اسکلت ساختمان شروع کنید با پانل های برچیده شده به دور ساختمان بروید و دو ردیف نوار دو رو برخلاف استیل ساختمان قرار دهید. چنانچه این کار را انجام نداده اید قسمت های مختلف آن را اندازه گیری بکنید عایق ورق فایبرگلاس را به اندازه ببرید. زمان ی که عایق بریده شد به آسانی آن را برخلاف نوار بچسبانید.

مطلب پیشنهادی

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *