چهارشنبه , مرداد ۶ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / : درمان مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

: درمان مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

جراحی زیبایی واژن

پرسشها متداولی در خصوص موارد پوستی ناحیه تناسلی پرسیده می شود ، بر آن شدیم با آَماده کردن این مقاله بسياري از پرسشها شما فرد ان عزیز را پاسخگو باشیم اما تذکر به این نکته الزامی است که موارد پوستی چندین هزار نوع است ما در این مطلب شایع ترین مشکلات پوستی ناحیه تولید مثل را بیان می کنیم .
بانوان محترم باید تذکر نمایند که مشکلات پوستی ناحیه تولید مثل شکل ظاهری شبیه به یکدیگر هستند جهت تشخیص این بیماری نیاز است که بیمار قطعا توسط پزشک معالجه گردد تا با معاینه بتوان نوع آن را تشخیص داد .
ضروری به ذکر است که در برخي از موارد نمی توان با معاینه نیز نوع آن را تشخیص داد نیاز است قطعا نمونه برداری شود .
بازبینی التهابی :
درماتیت ارتباط ی حاوی آلرژیک درماتیت تحریکی است که با علائمی مثل آدم پوست همراه خارش قرمزی همراه است ،اکثرا در زنان این بیماری به استفاده از کالاها بهداشتی رخ می دهد استفاده از اسانس های گیاهی و کاندوم می تواند یکی دیگر از عوامل درماتیت التهابی باشد .
جهت اصلاح این التهاب استروئیدهای موضعی ضعیف کمپرس آب سرد را می توان استفاده کرد .
این التهاب را می بایست جدی گرفت زیرا چنانچه این التهاب را جدی نگیریم سبب خارش مکرر شده پوست ناحیه تولید مثل رفته رفته بدتر شده در نتیجه ترشح عفو نت ایجاد می شود .

اینترتریگو :
در نواحی پوست مرطوب پلاک مرطوبی دیده می شود که اینترتیگو نام دارد ، تشدید این پلاک بر تاثیر قارچ ها و باکتری ها دیده می شود .
اینترتریگو در نواحی زیر بغل چین های شکمی و کشاله ران دیده می شود .
اشخاصی که چاق بوده و در نواحی با آب وهوای گرم زندگی می کنند بیشتر ازبقیه اشویِژگزینشه در معرض این بیماری قرار می گیرند .
ویرایش این بیماری را می توان با پماد نیستاتین ، قرار دادن موضع در معرض هوا ،استروئید ، محلول بازو اصلاح نمود .
نورودرماتیت
این مریضی بیشتر در نواحی لب بزرگ بخش پوست بیضه ایجاد می شود این عارضه با ضخیم شدن و خارش خیلی پوست همراه است .
برخي از عوامل سبب تشدید این بیماری می شود شبیه اضطراب اشخاصی که به این مریضی مبتلا هستند تا میزان ممکن می بایست از اضطراب اجتناب نمایند زیرا یکی از عواملی که سبب تشدید این می شود اضطراب است .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان و زایمان به بیماران عزیز توصیه می نماید هر چه سریع تر به اصلاح این بپردازند زیرا هر چه سريع تر از این بیماری بگذرد سبب تشدید آن بیشتر می شود سبب اصلاح مساله تر این می شود .

عوارض داروئی بیماری های پوستی ناحیه تولید مثل :
توجه به این نکته الزامی است که اصلاح داروئی بیماری های پوستی تولید مثل چنانچه با مصرف بیش از اندازه دارو باشد سبب عوارض بدی در ناحیه کشاله ران است در بعضی از موارد کل بدن را درگیر می نماید .
در این موارد بایستی استفاده دارو را قطع کرد و ازبقیه روش های ویرایش ی نظیر لیزر مونالیزا تاچ استفاده کرد در زمان ظهور عوارض داروئی با قطع مصرف دارو اصلاح حاصل می شود .
درماتیت سبوروئیک :
درماتیت سبوروئیک آلت تناسلی و کشاله ران بسیار زیاد شبیه به پسوریازیس است سبوره اکثرا در بخش داخلی ران ، قاعده آلت بخشه عانه ایجاد می شود .
پسوریازیس :
سطوح چین های بدن مثل چین باسن ، کشاله ران بیشتر ازبقیه نواحی بدن درگیر این مریضی می شوند .
این عارضه فاقد پوسته است به رنگ قرمز روشن ظاهرمی شود .
این بیماری در بیشتر اوقات در ناحیه سرآلت ظاهر می گردد و در اکثر مواقع با اریتروپلازی کوئیورات اشباه گرفته می شود زیرا علائم نشانه های کاملا شبیه به این مریضی است .
پزشکان کارشناس بانوان اکثرا کرم هیدروکورتیزون را جهت بازبینی این مریضی توصیه می کنند .
زگیل تولید مثل :
ایجاد شدن این مریضی به سبب ویروس پاپیلوم تولید مثل است این بیشتر در نواحی فرج روی آلت تناسلی و زیر پره پوس دیده می شود .
زگیل تولید مثل دهان ،واژن و مخاط بینی را درگیر می نماید .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان و زایمان پیشنهاد می کنند هر چه سریع تر به بازبینی این بیماری پرداخته شود زیرا اگر این بیماری تشدید شود سبب ایجاد سرطان می شود .
زگیل تولید مثل را می توان با لیزر مونالیزا تاچ بازبینی کرد ، لیزر مونالیزا تاچ در کمترین زمان ممکن سبب اصلاح این بیماری می شود .

شپش عانه :
این ویروس از دو راه ارتباط جنسی و غیر جنسی منتقل می یابد با پیودرم و خارش شدید همراه است ، اکثرا این شپش در موی نواحی عانه تنه و بخش پلک ها یافته می شود .
برای ویرایش این بیماری پیشنهاد می شود که از شامپوی لیندان %۱ استفاده شود مدت زمان مصرف این شامپو باید کمتر از ۷ دقیقه باشد .
این شپش در مدت زمان صفر الی ۱۹ روز مخفی است با خارش شدید ناحیه عانه همراه است ، مصرف از محلولها بهترین راه ویرایش ی برای رفع این بیماری است .
گال :
علت ایجاد شدن این بیماری بیماری Saceoptesscabiei است در بیماری گال ناحیه عانه دچار خارش شدید می شود .
این بیماری سبب تشکیل ندول می شود می توان مانند بازبینی شپش عانه از شامپوی لیندان ۱% جهت اصلاح این بیماری استفاده کرد .
این بیماری به واگیردار بودن سبب آلوده شدن کل اعضای خانواه می شود .
جهت اصلاح این بیماری می توان استروئیدهای موضعی قوی استفاده کرد .
کاندیدازیس :
این عارضه سبب قرمزی در ناحیه عانه می شود شایع ترین مناطقی که درگیر این می شود حاوی باسن و داخل ران می شود .
مولوسکوم کونتاژیوزوم :
این یکی از شایع ترین بیماری های است که از راه جنسی انتفال می یابد این بیماری در زمان آلودگی با ایدز مشاهده می شود .
اکثرا ٌ جهت ویرایش این بیماری ازآموزش کرایوتراپی یا کوترالکتریکی به تخریب موضع می پردازند .
بسياري از بیماری های پوستی را با تشخیص زود وقت می توان ویرایش نمود جهت ویرایش بیماری های پوستی ناحیه عانه تشخیص زود زمان تاثیر بسیار زیاد ی در ویرایش و پیشگیری از موارد حادتر مریضی دارد .

مطلب پیشنهادی

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *