سه شنبه , مرداد ۵ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا و زندگی در کانادا به دلیل شرایط بهتر زندگی از نظر اقتصادی, اجتماعی تنوع فرهنگی باعث شده تا این کشور به یکی از کشور های که بیشترین تعداد مهاجر را در سال پذیرش می نماید تبدیل شود.تنوع نژادی کانادا به نحوی است که در حدود نیمی از جمعیت ۳۶ میلیونی این کشور را مهاجرین یا همان متولد شدگان خارج از خاک کانادا تشکیل می دهند.درصدی از این مهاجران را دانشجویان تشکیل میدهند.دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشور پیشرفته و مدرن با سطح علمی بالا هستند .در رنکینگ جهان ی اعلام شده برای بهترین دانشکده های جهان , سهم کانادا پنج دانش کده در ۱۰۰ دانش کده اول جهان است .

این مورد نشانگر سطح بالای سیـستم روش ی این کشور است.مدارک دانشکده های بین المللی در سطح جهان ی مورد تایید اکثریت کشورها میباشند.اما در برخي موارد , کشور هایی می باشند که این مدارک را هم با استاندارد های راهنمای ی مفرق میدانند! پس قبل از اقدام جهت تحصیل در هر دانشکده خارجی به لیست دانشگاه های معتبر از نظر سیـستم آموزش ی کشور مد نظرتان برای کار زندگی نبعضی بیاندازید.در قدم بعدی نیز برای تحصیل در کانادا یا هر کشور دیگری از طریق موسسات و یا دفاتر معتبر اعزام دانشجو كار نمایید.در ادامه لیستی از پنج دانشکده برتر کانادا در سطح جهان ی آماده کرده ایم تا با آنها آشنایی پیدا بکنید .

۱٫دانش کده مک‌مستر

دانشکده مک مستر دانشگاه دولتی است که در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا قرار دارد. این دانشگاه با پردیسی ۱۲۱ هکتار، دارای ۶ دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم آدم ی، علوم اجتماعی و تجارت است. نام دانش کده از ویلیام مک‌مستر نماینده مجلس سنای کانادا بانکدار گرفته شده که ۹۰۰ هزار دلار کانادا جهت احداث این دانشگاه از به ارث گذاشت.دانشگاه مک‌مستر دارای بیش از ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی ۴هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. در سال تحصیلی ۲۰۱۵–۲۰۱۶ دانشگاه مک‌مستر در جدول رتبه‌بندی دانشگاه ‌ها، در کانادا در مقام چهارم در جهان در مقام نود چهارم بررسی شده است.

۲٫دانشگاه مک‌گیل

دانشگاهي در شهر مونترئال از استان کِبک در کانادا است. این دانشکده در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده‌است. دانشگاه نام جیمز مک‌گیل تاجر معروف اسکاتلندی را بر دارد. مک‌گیل یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه ‌های کاناداست که در دورهٔ استعمار بریتانیا ۴۶ سال قبل از تأسیس کشور کانادا افتتاح شد.با داشتن ۲۱ دانشکده و موسسهٔ تکنولوژی، بیش از ۳۰۰ گونه مدرک در انواع علوم مختلف از عبارت پزشکی حقوق ارائه می‌دهد. پردیس اصلی این دانشکده در مساحتی به اندازهٔ ۳۲ هکتار در پای کوه سلطنتی در مرکز شهر مونترال قرار گرفته‌است. پردیس دوم، پردیس Macdonald با مساحتی به اندازهٔ ۶٫۵ کیلومتر مربع در مزارع و زمین‌های جنگلی در “سنت-آن-دو-بلوو، کبک”، در ۳۰ کیلومتری غربی محوطه دانشکده در مرکز شهر است. چنانچه چه زبان آموزش ، زبان انگلیسی است، ولی دانش جویان حق دارند برای ارسال هر گونه تکلیف نمره‌ای از زبان انگلیسی یا زبان فرانسه مصرف کنند، به جز زمانی که یادگیری یک زبان معین منظور هدف است. بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو در مک گیل تحصیل می‌کنند که حدود پنجم آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.مک گیل بهترین رتبهٔ دانشبرخي را در بین دانش کده ‌های کانادا داراست در رتبه بندی جهان ی منتشر شده در سال ۲۰۰۹ رتبهٔ هجدهم جهان را در اختیار داشت.با داشتن بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموخته استاد در همه جهان مک‌گیل یکی از شناخته شده‌ترین دانش کده ‌ها در زمینه‌های مختلف علوم است.به عنوان نمونه می‌توان به یازده برندهٔ جایزهٔ نوبل، دو نخست وزیر، سه فضانورد، چهار قاضی دادگاه عالی کانادا، سه فرمانبردار کشورهای خارجی، نه برندهٔ جایزهٔ آکآدم ی، سه برندهٔ جایزه پولیتزر، و بیست پنج مدالیست بازی‌های المپیک نام برد.

۳٫دانش کده بریتیش کلمبیا

دانش کده بریتیش کلمبیا یا UBC در پوینت گری در شهر ونکوور، از استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. محل آن از مرکزشهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد، و در همسایگی بسياري از دریاکنارهای مکانی است. دریاکنار رک، از بزرگ‌ترین دریاکنارهای پوشش به اختیار جهان ، از این عبارت ‌اند. پارک منطقه‌ای پاسیفیک اسپیریت با مساحت ۷٫۶۳ کیلومترمربع مانند کمربند سبزی بین شهر پردیس دانشکده عمل می‌کند. در عین حال، تصویر کوه‌های پوشیده از درخت به شمال و اقیانوس آرام به غرب، دیدگاه ناحیه را تشکیل می‌دهند.مساحت پردیس دانش کده ۱٫۷۵ کیلومترمربع است و ساختمان‌های آن ۱٬۰۹۱٬۹۹۷ مترمربع را اشغال می‌کنند. کادر تدریسی تمام‌زمان دانشکده و دیگر کارکنان تمام‌زمان آن به ترتیب ۳٬۱۶۷ ۴٬۶۱۲ نفر می باشند . دانش‌جویان آن در دوره کارشناسی ۳۳٬۵۵۶، در دوره‌های کارشناسی ارشد و بالاتر ۷٬۳۷۹ و فارغ التحصیلان آن بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور جهان هستند .در سال ۲۰۰۴ دانش کده بریتیش کلمبیا در مراسمی به دزموند توتو و دالای لامای چهاردهم دکترای افتخاری اهدا کرد.دانشکده بریتیش کلمبیا یکی از مشهور تیرین خوشنامتیرین دانش کده های کشور کانادا در سطح جهان است .

۴٫دانشگاه تورنتو

دانش کده تورنتو، بزرگ‌ترین مهم‌ترین دانشگاه کانادا بوده که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانش کده در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده در در کل پردیس‌ها حدود ۷۳٬۰۰۰ نفر دانشجو دارد.این دانشگاه خیلی معتبر، عضو انجمن دانشکده ‌های آمریکایی می‌باشد.بر طبق رتبه‌بندی دانش کده ‌های جهان در آموزش عالی بوسیله موسسه تایمز در سال ۲۰۱۵، دانش کده تورنتو در محل ۱۹ در سطح جهان رتبه ۱ در کانادا قرار گرفت. در حالی که بر طبق |نظامِ رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵، این دانشکده در رتبه ۳۴ جهان و رتبه ۲ در کانادا قرار گرفته‌است.در رتبه‌بندی علمی دانشکده ‌های جهان در سال ۲۰۱۴، دانشگاه تورنتو در محل ۲۴ جهان و اهمیت اول در کانادا قرار گرفت.

۵٫دانش کده آلبرتا

دانشکده آلبرتا در سال ۱۹۰۸ میلادی تأسیس شد. پردیس این دانش کده در جنوب رود ساسکاچوان شمالی در شهر آدم ونتون قرار دارد.دانشکده آلبرتا بیش از ٣٩٠٠٠ دانشجو دارد که از آن بین بیش از هشت هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند . این دانشکده بیش از ٣٦٠٠ کارمند راهنمای ی دارد (حاوی استادها، محققان پسادکترا دستاصحاب آموزش /پژوهش تحصیلات تکمیلی). از زمان تاسیس دانشکده تا انتها سال ٢٠١٣ میلادی بیش از ٢٥٠٠٠٠ نفر از دانشکده آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. جو کلارک نخست وزیر قبلی کانادا ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز سرشناس فیزیک و دریافت کننده جایزه نوبل در فیزیک از عبارت فارغ التحصیلان سرشناس دانشگاه آلبرتا هستند . دانشکده آلبرتا جزو پنج دانش کده برتر کانادا ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است .از مجموعه دانشکده های این دانشگاه میتوان به دانشکدهٔ آگوستانا, دانشکدهٔ آموزش , دانشکدهٔ تحصیلات تکمیلی پژوهش, دانشکدهٔ تربیت بدنی, دانشکدهٔ پرستاری, دانشکدهٔ پزشکی و دندان‌پزشکی, دانشکدهٔ داروسازی, دانشکدهٔ حقوق, دانشکدهٔ کشاورزی، جنگل‌داری, دانشکدهٔ مهندسی, دانشکدهٔ هنر و … اشاره نمود.

مطلب پیشنهادی

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *