یکشنبه , مرداد ۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / آیا خیلی مهم ترین نکات طراحی وب سایت را می دانید

آیا خیلی مهم ترین نکات طراحی وب سایت را می دانید


Webdesign Neuss

در این مطلب می خواهیم نکات مهمی را که جهت طراحی سایت باید رعایت بکنید را برای تان شرح دهیم. رعایت کردن این نکات می تواند رابط کاربر ی زیبا و آسان تری را در اختیار مشتریان، کاربر ان و بازدیدکنندن وبسایت شما قرار دهد. انجام این نکات به مرور و به روز رسانی آنها در نهایت به محبوب شدن و پربازدید شدن سایتتان یاری می نماید .
گزینش یک دامین مناسب

نام دامین، آدرس اینترنتی وب سایت شما است . همه وب وب سایت ها باید قبل از ورود به جهان ی اینترنت سایت، نام دامین داشته باشند. اگر شما برای ترویج و تبلیغ کسب کار خود بودجه تبلیغاتی در نظر گرفته اید، راهی سود آور وجود دارد، آن هم این است که قبل از طراحی سایت، نام دامنه ای انتخاب بکنید که نزدیک به نام کسب کار شما است، تا کاربر ان به محض دیدن نام دامین شما، دریابند که کار شما چیست و چه خدماتی ارائه می دهید. ولی اگر بودجه کافی ندارید سود آورترین راه این است که نام دامینی گزینش بکنید که کلمه کلیدی را حاوی شود. در این صورت ی مردم عبارت و کلمه خاصی را جستجو می کنند احتمـا ل این که وبسایت شما نیز جزو نتایج جستجو باشد، بیشتر خواهد بود. از نامی استفاده بکنید که با زمینه اهداف کاری شما متناسب باشد.
رعایت استاندارد های طراحی

به استانداردهاي طراحي وب سايت توجه کنيد. در اينترنت وب سايت هايی وجود دارد که از بيش از ۶ يا ۸ فريم در صفحه استفاده کرده اند. مصرف از تکنيک هاي غير متعارف عدم توجه به استانداردها هرچند احتمالا باعث زيبايي وب سايت شود، اما باعث ناراحتی برخي ديگر از مشاهده کنندگان سايت خواهد شد.
سرعت بارگزاری سایت

هـر روز به تعداد افرادی که از اینترنت مصرف می کنند افزوده می شود، ولی این بدین مفهوم نیست که سرعت اتصال آن ها به اندازه سرعت اتصال شماست. تحقیقات مطالعات اخیر نشان داده است که سرعت لود صفحه با اهمیت زیاد ترین فاکتور رنکینگ است . مشتری بالقوه علاقه اشتیاق خودش را برای دیدن وب سایت شما از دست می دهد اگر بعد از چند ثانیه هیچ بخشی از وب سایت بالا نیاید. پس سایت را سبک روان طراحی بکنید تا بتوانید مشتریان بازدیدکنندگان را راضی نگه دارید.
مطالب و محتوای سایت

در مورد محتوای وب سایت فکر بکنید . هر چقدر که وب وب سایت شما زیبا طراحی شده باشد چنانچه اطلاعات مورد نیاز فرد ان را ارائه ندهید، از شما رو برمی گردانند. فرد ان به دنبال اطلاعات و محتوا به وبسایت شما آمده اند وب سایت بایستی به آنها حس بهتر ی از پیدا کردن اطلاعات درست، مفید سهل الوصول همراه با زیبا یی گرافیکی القا نماید . در ارائه اطلاعات شرح ات دست و دل باز باشید، احتمال دارد برخي از اطلاعات آسان ای که به نظر شما حائز ارزش نیستند جهت فرد ان وب وبسایت شما زیاد جذاب باشند.
رنگبندی سایت

رنگ ها می توانند نقش مهمی در طراحی وب سایت شما داشته باشند. حتی بیشتر از چیزی که فکرش را می بکنید . رنگ ها بر قابلیت مصرف وبسایت تأثیر مهمی دارند. علاوه بـر رنگ هایی که در کنار جلوه خاص و زیبا یی را به وب سایت شما می بخشند، رنگ هایی نیز وجود دارند که فرد ان به محض دیدن آنها سایت شما را ترک میکنند. موارد ذکر شده فقط تعدادی از نکات با اهمیت در طراحی وبسایت است که هر چند ابتدایی، ولی زیاد فرد دی پر ارزش هستند که در عین آسانی بسياري از صاحبان وب سایت به آن ها توجه نمی کنند. پس آن ها را به احتمال زیاد ً جدی بگیرید و آنها را تست بکنید . در انتها نتیجه را نسبت به حالت قبل مقایسه بکنید و متوجه تأثیرات این نکات شوید.
دستیابی آسان به موضوع (حداقل کلیک)

این نکته زیاد با اهمیت است. بین بازدیدکنندگان و اطلاعات، حداقل کلیک ممکن را در نظر بگیرید تا بازدیدکننده مجبور نباشد جهت دستیابی به اطلاعات مورد نیازش چندین بار کلیک نماید . کلیک کردن زیاد باعث می شود که بازدیدکنندگان سایت را ترک کنند.
سئو seo سایت

وب سايت شما باید براي موتورهاي جستجو بهينه شود. بهترين و کم هزينه ترين راه جهت جذب مخاطب جهت وب سايت شما، مصرف از کليک ارگانيک است. کليک ارگانيک يعني بازديدکنندگاني که با کليک برروي لينک وب سايت شما در موتورهاي جستجو به وب سايت شما آمده اند. اين نوع کليک کم هزينه ترين راه جهت جذب بازديدکنندگان به وب سايت شماست. در حين طراحي وب سايت به اين موضوع تذکر کنيد.

مطلب پیشنهادی

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *