شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / رمان همزاد – معرفی کتاب

رمان همزاد – معرفی کتاب

رمان همزاد

|رمان همزاد از قطره|

ولی باید توجه داشت اتفاقات و همچنین جریان‌های جذاب و جالب‌تر و همچنین پیدایش همزاد در ادامه کتاب رخ می‌دهد و همچنین…

[ لینک: کتاب جنایت و همچنین مکافات اثر داستایفسکی – همراه با اینفوگرافیک ]

رمان همزاد

در مورد رمان همزاد

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنید کسی که دچار جنون شده باشد و همچنین احساس کند فردی دقیقا شبیه خودش، وارد زندگی‌اش شده، چگونه و چطوری رفتار می‌کند؟ چه صحنه‌هایی را می‌بیند و همچنین چه حرف‌هایی می‌زند؟ با اطرافیان خودش چگونه و چطوری برخورد می‌کند و همچنین از همه مهم‌تر، در درونش به چه چیزهایی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند؟ داستایفسکی در رمان همزاد با قلم جادویی‌اش همه آن موارد را جهت خواننده مشخص می‌کند.

ولی باید توجه داشت آیا هر کدام از ما، یک و همچنین یا حتی چندین همزاد در درون خود نداریم؟ آیا ما در موقعیت‌ها و همچنین جاهای متنوع و گوناگون و مختلف با قسمت و بخش‌هایی از وجود خود درگیر بحث و همچنین گفت‌وگو نمی‌شویم و همچنین رفتارهای عجیب نشان نمی‌دهیم؟ به نظر من رمان همزاد، دقیقا مانند دیگر آثار داستایفسکی کتابی می باشد جهت شناخت خود و همچنین جنبه‌های متنوع و گوناگون و مختلف شخصیت‌مان. همه بایستی و حتما آن کتاب را بخوانیم تا متوجه شویم که چگونه و چطوری ممکن می باشد از واقعیت و همچنین از ترس‌هایمان گریز و فرار کنیم. و همچنین از همه مهم‌تر بایستی و حتما آن کتاب را بخوانیم تا جنبه‌های تاریک شخصیت‌ خود را بشناسیم.

یکی دیگر از موضوعاتی که نویسنده در آن کتاب به آن هم می‌پردازد، محیط پرتشنج اداره می باشد که از نظام ارتشی چیزی کم ندارد. محیطی که هر کارمند در آن هم پایه و همچنین درجه ویژه ای دارد و همچنین با اونیفورم مخصوص‌اش شناخته می‌می شود. یعنی اونیفورم تو هویت تو و همچنین مهم‌ترین دارایی تو در اداره می باشد. در صورت نداشتن آن اونیفورم تو هیچ نیستید. در واقع در آن سیستم اداری، آدم‌ها صرفا مهره‌های بی‌ارزشی خواهند بود که هویتی ندارند و همچنین هر لحظه ممکن می باشد جایگزین شوند.

انظار و افکار گالیادکین پریشان می باشد و همچنین مدام مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری دارد که در مورد چیزی که می‌خواهد بگوید فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند. ولی باید توجه داشت خودش می‌گوید که من سخن‌پرداز نیستم و همچنین نمی‌توانم قشنگ حرف بزنم. در آن مورد سروش حبیبی در قسمت غیره ای از یادداشت خود می‌نویسد:

رمان همزاد در تاریخ ۱۶ July 2018 | 12:17 pm منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *