شنبه , خرداد ۲۹ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / حرمسرای قذافی – معرفی کتاب

حرمسرای قذافی – معرفی کتاب

حرمسرای قذافی

|حرمسرای قذافی از قطره|

بعد از آن هم، ثریا دیگر حتی اجازه زنگ زدن به خانواده‌اش را هم نداشت و همچنین به روش کامل به برده جنسی و زناشویی و جنسی قذافی تغییر پیدا کردن شد. آنکه آیا خانواده ثریا جهت پیدا کردن و یافتن او تلاشی کردند، آیا از اوضاع دخترشان خبر داشتند و همچنین بسیاری از موارد دیگر، به روش کامل در کتاب شرح داده شده می باشد.

قسمت اول کتاب، داستان ثریا، در یازده فصل نوشته شده می باشد: دوره کودکی / زندانی / باب‌العزیزیه / رمضان / حرم / آفریقا / حشام / گریز و فرار / پاریس / چرخ‌دنده‌ها / آزادی. قسمت دوم کتاب، تحقیقات، در نُه فصل نوشته شده می باشد: پا در جای پای ثریا / «لیبی»، خدیجه، لیلا… و همچنین خیلی‌های دیگر / آمازون‌ها / درّنده / مالک کائنات / منصور ضو / شریک‌جرم و جنایت‌ها و همچنین تدارکچی‌ها / مبروکه / یک سلاح نظامی.

در قسمت دوم کتاب، آنیک کوژان دست به تحقیقات گسترده می‌زند و همچنین با همه افرادی که حاضر خواهند بود در مورد جنایت‌های جنسی و زناشویی و جنسی قذافی صحبت کنند، گفت‌وگو می‌کند و همچنین صحبت‌های آنان را نیز در کتاب بازتاب می‌دهد. به مدرسه ثریا سر می‌زند و همچنین تلاش می‌کند با همه افرادی که ثریا در داستان خود به آن هم‌ها اشاره کرده بود صحبت کند. هر سند و همچنین مدرکی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری باشد ارائه می‌کند تا نشان دهد که قذافی یک هیولای به تمام معنا بود و همچنین شهروندان و مردم شهر لیبی نباید جنایت‌های او را صرفا به خاطر آنکه موضوعات جنسی و زناشویی و جنسی در آن کشور یک تابو محسوب می‌می شود نادیده بگیرند.

[ مطلب مرتبط: کتاب رفیق – زندگی و همچنین مردن و مرگ ارنستو چه گوارا ترجمه بیژن اشتری – نشر ثالث ]

حرمسرای قذافی

در مورد حرمسرای قذافی

آن کتاب شوک‌آور و همچنین تلخ می باشد. در واقع خیلی زیاد تلخ می باشد و همچنین پیشنهاد می‌کنم با آن آگاهی سراغ کتاب بروید که ممکن می باشد هنگام خواندن آن هم به شدت ناخوش و غمگین شوید. ولی باید توجه داشت نباید فراموش کنیم که کتاب حرمسرای قذافی مهم و همچنین آگاهی‌قسمت و بخش می باشد. به نظر من، همه ما بایستی و حتما آن تلخی را تحمل کنیم تا از تاریخ درس بگیریم. نباید گرفتار چیزی شویم که قذافی از آن هم بهره بری و استفاده کرد و همچنین ۴۲ سال شمسی بر لیبی حکومت کرد.

قذافی، آن آدم رذل و همچنین کثیف، جامعه لیبی را به نحوی دستکاری کرده بود که هیچ‌کس جرات حرف زدن در مورد سوءاستفاده‌های جنسی و زناشویی و جنسی را نداشت. هیچ‌کس در مورد تجاوز و همچنین وحشیگری علیه زنان صحبت نمی‌کرد. آن موضوعات به شدت محرمانه بود و همچنین هیچ خانواده‌ای، هیچ احدی دوست نداشت در آن باره حتی کوچک‌ترین صحبتی بکند. سکوتی که قذافی از آن هم خبر داشت و همچنین به هولناک‌ترین شکل ممکن از آن هم بهره بری و استفاده کرد. حتی بعد از مردن و مرگ قذافی آن سکوت بازهم ادامه داشت و همچنین با وجود آنکه اکثریت جامعه لیبی از آن هم خبر داشتند، ترجیح می‌دادند در مورد آن هم صحبت نکنند. اکثرا و بیشتر اشخاص هم به آنیک کوژان پیشنهاد می‌کردند در آن باره بررسی نکند و همچنین به او می‌گفتند به خاطر خودش هم که شده دست از تحقیقات بکشد. ولی باید توجه داشت داستان ثریا و همچنین داستان ثریاهایی که زندگی آن هم‌ها نابود شده بود، انگیزه آنیک کوژان جهت نوشتن آن کتاب را دوچندان کرد. کوژان می‌خواست همه دنیا صدای ثریا را بشنود.

حرمسرای قذافی در تاریخ ۲۰ August 2018 | 12:07 pm منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *