دوشنبه , مرداد ۴ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / خودت باش دختر – معرفی کتاب

خودت باش دختر – معرفی کتاب

خودت باش دختر

|خودت باش دختر از قطره|

[ مطلب مرتبط: کتاب مانیفست یک فمینیست – نشر کتاب کوله پشتی ]

خودت باش دختر

در مورد کتاب خودت باش دختر

سبک نگارش کتاب با آن هم لحن طنز و همچنین گیرا، خواننده را با خود همراه مى‌کند. گاهى مباحث و مطالب در عین سادگى به حدى دوست داشتنی و جذاب می باشد که احساس مى‌کنید در حال خواندن مطلب یکى از پست‌هاى اینستاگرام نویسنده هستید. موضوعات به شدت با روزمرگى ما گره خورده‌اند و همچنین همین سادگى باعث شده تا خواننده با هالیس همگام می شود. جذاب و جالب و خنده‌ى از سر آشنایى یا گریه‌ى همدردى، همه در گوشه گوشه‌ى آن دویست و همچنین خرده‌اى صفحه جا خوش نموده اند و همچنین منتظرند تا مخاطب را درگیر خودشان کنند.

از سویى، در شروع کتاب بیم آن هم مى‌رود که هر لحظه مباحث و مطالب سبک و همچنین سیاقِ کتب انگیزشى‌اى را بگیرد که نیمى از اشخاص جامعه از آن هم گریزانند. چرا که تنها حس خوب و همچنین انگیزه را بدون هیچ زیربناى عملى به مخاطب عرضه مى‌کنند. «تو خیلى خوبى، پس مى‌توانى!» جمله کلیدى غالب آن قبیل کتاب‌ها چنین می باشد، ولی باید توجه داشت ریچل هالیس بعد از آنکه در هر فصل، با ذکر تجربیاتى از زندگى خود، دروغى را موشکافى مى‌کند، در انتهاى آن هم فصل حداقل سه روش مناسب براى در هم شکستن وجهه راستى نماى آن هم دروغ پیشنهاد مى‌کند. آن روش‌ها اغلب ساده و همچنین کاربردى خواهند بود و همچنین هزینه‌اى براى مخاطب به همراه ندارند.

در کل خودت باش دختر کتابى انگیزه‌قسمت و بخش، دلچسب و همچنین دوست داشتنى می باشد براى آنان که مى‌خواهند دست از باور کردن دروغ‌ها بکشند و همچنین تغییر پیدا کردن به خود واقعى‌شان شوند.

جملاتی از متن کتاب خودت باش دختر

شادى به آنکه کجا هستى ربطى ندارد، به کسى که هستى مرتبط مى‌می شود. (خودت باش دختر – صفحه ۲۲)

وقتى واقعا چیزى را بخواهید راهى براى به دست آوردنش پیدا خواهید کرد ولی باید توجه داشت وقتى از ته دل خواستار چیزى نباشید برایش بهانه جور مى‌کنید.  (خودت باش دختر – صفحه ۲۷)

شهروندان و مردم شهر به آن هم مقدار و اندازه‌اى به تو احترام مى‌گذارند که به آنها اجازه مى‌دهید. (خودت باش دختر – صفحه ۶۵)

گاهى اوقات اراده و تصمیم راسخ به تمام کردن یک ارتباط و رابطه، حتى در صورتی که به نرخ شکسته شدن قلبتان تمام می شود، پهناور و بزرگ‌ترین لطف در حق خودتان می باشد. (خودت باش دختر – صفحه ۶۷)

کسى نمى‌تواند به تو بگوید رویایتان چقدر پهناور و بزرگ می باشد. (خودت باش دختر – صفحه ۷۲)

مادر کامل بودن دروغ می باشد. مادر بى‌عیب و همچنین نقص بودن محال می باشد ولی باید توجه داشت مادر خیلى خوب بودن در اکثر اوقات، در واقع امکان پذیر می باشد. (خودت باش دختر – صفحه ۱۱۱)

تنها و فقط بایستی و حتما مراقب باشید. نه تنها و فقط مراقب فرزندانتان که حتى مراقب خودتان هم بایستی و حتما باشید. در صورتی که خودتان ناخوش و غمگین باشید و همچنین با خود بدرفتارى کنید هرگز نمى‌توانید از فرزندانتان مراقبت کنید و همچنین به آنها یاد بدهید چگونه و چطوری خوب و همچنین خوشحال باشند. (خودت باش دختر – صفحه ۱۱۲)

معلوم شد زیباترین اتفاقات زندگى‌ام اصلا در لیست «کارهایى که بایستی و حتما انجام بدهم» نبودند. (خودت باش دختر – صفحه ۱۲۶)

واکنشى که به استرستان نشان مى‌دهید آن هم چیزى می باشد که تو را متغایر و متفاوت از بقیه مى‌کند. (خودت باش دختر – صفحه ۱۳۵)

در صورتی که به خاطر اتفاقات خوب قدردان قبل نیستید پس نمى‌توانید تقصیر اتفاقات بد و همچنین ناخوشایندى را که در زندگى‌تان مى‌افتد هم گردن قبل بیندازید. (خودت باش دختر – صفحه ۱۴۳)

به نظرم خلق کردن عالى‌ترین نوع اداى احترام می باشد زیرا و به درستی که به آن باور رسیده‌ام که اشتیاق خلق یک اثر هدیه‌اى از جانب خداوند می باشد. (خودت باش دختر – صفحه ۱۶۸)

[ مطلب مرتبط: کتاب تختخوابت را مرتب کن – نشر کتاب کوله پشتی ]

کتاب خودت باش دختر

مشخصات کتاب

  • عنوان: خودت باش دختر
  • نویسنده: ریچل هالیس
  • ترجمه: هدیه جامعى
  • انتشارات: کتاب کوله پشتى
  • تعداد صفحات: ۲۳۰
  • نرخ چاپ اول: ۲۰۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: مهشید موسوی

نظر تو در مورد کتاب خودت باش دختر چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید نظرات خود را در مورد آن هم با ما و همچنین همه کاربران کافه‌بوک به اشتراک بگذارید.


» معرفی چند کتاب خوب دیگر از نشر کتاب کوله پشتی:

  1. کتاب احتمال عشق در نگاه اول
  2. کتاب تولستوی و همچنین مبل بنفش
  3. کتاب همه جا آتش‌های خرد

خودت باش دختر در تاریخ ۱۹ August 2018 | 9:35 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *