چهارشنبه , مرداد ۶ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / داستایفسکی جدال شک و همچنین ایمان – معرفی کتاب

داستایفسکی جدال شک و همچنین ایمان – معرفی کتاب

داستایفسکی جدال شک و همچنین ایمان

|داستایفسکی جدال شک و همچنین ایمان از قطره|

تصویر زیر اثر آلسیا باگالی می باشد که روی جلد کتاب حک شده می باشد.

داستایفسکی جدال شک و همچنین ایمان

در مورد کتاب داستایفسکی جدال شک و همچنین ایمان

زندگی‌نامه داستایفسکی به‌حدی تراژدیک می باشد که در هنگام خواندن کتاب مدام به خاطر آنکه چنین رمان‌هایی خلق کرده می باشد او را ستایش می‌کردم و همچنین از او سپاسگزار بودم. قطعا کسی در شاهکار بودن رمان‌های پهناور و بزرگ داستایفسکی تردید ندارد، ولی باید توجه داشت در صورتی که آن کتاب را بخوانید و همچنین از جزء‌جزء اتفاقات زندگی داستایفسکی و همچنین شرایطی که در آن هم آن آثار را خلق کرده می باشد آگاه شوید، دوچندان دچار شگفتی می‌شوید. به نظر من تنها بعد از خواندن زندگی‌نامه داستایفسکی می باشد که تو می‌توانید رفتارهای راسکلنیکف را در جنایت و همچنین مکافات عمیقا درک کنید. و همچنین یا توصیف‌های پرنس میشکین را در ابله در مورد مردن و مرگ و همچنین زندگی بفهمید. و همچنین آن موضوع در مورد دیگر آثار داستایفسکی هم صدق می‌کند.

به نظر من، آن کتاب که با دیدی نقادانه و همچنین کاوشگرانه در مورد زندگی داستایفسکی نوشته شده می باشد، یک کتاب مهم و همچنین ضروری جهت شناخت داستایفسکی و همچنین آثار اوست. ادوارد هلت‌کار با نگاهی دقیق اتفاقات و همچنین شرایطی که در آن هم داستایفسکی آثارش را خلق کرده می باشد بررسی کردن کرده می باشد و همچنین درنهایت نقد خوبی از رمان‌های پهناور و بزرگ او یعنی جنایت و همچنین مکافات – ابله – جن‌زدگان – جوون خام و همچنین برادران کارامازوف ارائه می‌نماید. بعد از خواندن آن کتاب می باشد که متوجه می‌شوید زندگی پرفراز و همچنین نشیب داستایفسکی چگونه و چطوری وارد رمان‌های او شده می باشد.

به شکل‌های متنوع و گوناگون و مختلف می‌قدرت با آن کتاب خوب روبه‌رو شد. حالت اول آن می باشد که تو آثار داستایفسکی را خوانده باشید و همچنین بعد سراغ آن کتاب بروید. حالت دوم نیز آن می باشد که تو آن کتاب را بخوانید و همچنین بعد به سراغ رمان‌های داستایفسکی بروید.

ولی باید توجه داشت پیشنهاد ما حالت سوم می باشد.

داستایفسکی جدال شک و همچنین ایمان در تاریخ ۵ August 2018 | 11:14 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *