یکشنبه , مرداد ۳ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / دروغ‌گویی روی مبل – معرفی کتاب

دروغ‌گویی روی مبل – معرفی کتاب

دروغ‌گویی روی مبل

|دروغ‌گویی روی مبل از قطره|

نقطه نهایی در مورد کتاب آنکه مخاطب می‌تواند در قالب شخصیت‌های رمان یالوم رفتارها و همچنین کارهای خود را واکاوی کند. هرکدام از ما می‌توانستیم کارهایی را که شخصیت‌های کتاب انجام می‌دهند انجام دهیم. می‌توانستیم آن هم‌قدر غیرقابل پیش‌بینی و همچنین یا آن هم‌قدر کینه‌ای باشیم. آن کتاب فرصتی می باشد جهت کشف جنبه‌هایی از شخصیت خود که ممکن می باشد هرگز متوجه آن هم نشده باشیم.

ترجمه آن کتاب یک ترجمه خوب و همچنین روان می باشد که ویراستاری خوب و همچنین مناسبی هم دارد. توضیحات کافی و همچنین به موقع نیز مخاطب را در هنگام خواندن همراهی می‌کند.

[ لینک: جستارهایی در باب عشق اثر آلن دوباتن ]

کتاب دروغ‌گویی روی مبل

جملاتی از متن دروغ‌گویی روی مبل

ارنست مردی مذهبی نبود، ولی هنگام و زمانی که هر روز صبح دفتر قرار ملاقات‌هایش را باز می‌کرد و همچنین اسامی هشت یا نه نفری را می‌دید که بایستی و حتما روزش را با آن هم‌ها سپری می‌کرد، احساسی به او غالب می‌شد که تنها از زاویه‌ی دین می‌توانسته بود آن هم را توصیف کند. در چنین مواقعی او تمایل شدید به ابراز تشکر از کسی یا چیزی داشت که او را به سمت شغلش سوق داده بود. (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۹)

دنیا وحشتناک‌تر از اونه که بشه به بچه‌ها تحمیلش کرد. (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۱۵)

چیزی که مربوطه، اقدام منه – کاری که به خاطرش مورد قضاوت قرار گرفتم – نه چیزی که حس یا فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردم. موقعی که بدون محاکمه آمو دار می‌زنن ذره‌ای هم ارزش جهت فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین احساسش قایل نیستن! (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۳۱)

من نمی‌خوام که او تنها و فقط بدبخت شه، آن انتقام نیست. من می‌خوام او بدونه آن کار من بوده. (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۱۰۰)

او عاشق بیانیه‌ی نیچه بود که نیرومندترین درختان بایستی و حتما ریشه‌های عمیقی داشته باشند که ریشه‌های‌شان به اعماق تاریکی برود، به سمت اهریمن. (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۱۱۷)

نقل شده که هدف درمان اینه که یک فرد یا شخص مادر و همچنین پدر خودش باشه. من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم ما می‌تونیم همین رو هم‌تراز با مشاوره بگیریم. هدف اینه که مشاور خودت بشی. (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۱۴۱)

ارنست مفهوم افسوس را جهت درمان بسیاری از بیمارانش وارد کرده بود و همچنین از آن هم‌ها می‌خواست افسوس‌های قبل‌ی خود را بررسی کردن کنند تا از افسوس‌های بعدی پرهیز نمایند. او می‌گفت: «به گونه‌ای زندگی کنید که پنج سال شمسی بعد با افسوس به پنج سال شمسی قبل‌ی خود نگاه نکنید.» (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۲۸۱)

قبل بخشی از خودآگاه حال حاضر توئه – عینکی رو درست می‌کنه که تو از طریق اون حال حاضر رو تجربه می‌کنی. (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۳۰۵)

در طول هفته‌ی قبل ارنست اوقاتی را در کتابخانه مشغول مطالعه‌ی مقاله‌هایی در مورد انتقال شهوانی بود. او تحت تاثیر لغات هشداردهنده‌ی فروید در مورد درمان «زنان شهوانی عنان‌گسیخته» قرار گرفته بود. فروید آن بیمارن را «کودکان طبیعت» می‌نامد که از پذیرش معنویت به جای مسائل جسمانی سر باز زدند و همچنین تنها مطیع «منطق و همچنین برهان آبکی خواهند بود». (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۳۸۰)

من ازش درخواست می‌کردم تا خیلی عمیق به درون خودش نگاه کنه و همچنین بررسی کردن کنه که آیا جوهره و همچنین مرکز وجودش، باور داره که هدف از موجودیتش جمع‌آوری پوله؟ گاهی از بیماران می‌خوام خودشون رو در بعدی ببینن – تا زمان مردن و مرگ‌شون، مراسم تدفین‌شون – حتی قبرشون رو تصور کنن و همچنین نوشته‌ی سنگ قبرشون رو بنویسن. مراجعت چه احساسی می‌کنه اگه شرح دل‌مشغولی او به پول، روی سنگ قبرش حک بشه؟ او دوست داره زندگیش آن‌طوری خلاصه بشه؟ (دروغ‌گویی روی مبل – صفحه ۵۰۶)

مشخصات کتاب

  • عنوان: دروغ‌گویی روی مبل
  • نویسنده: اروین د. یالوم
  • ترجمه: بهاره نوبهار
  • انتشارات: قطره
  • تعداد صفحات: ۵۴۴
  • نرخ چاپ چهارم – سال شمسی ۹۷: ۴۴۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد رمان دروغگویی روی مبل چیست؟ لطفا در صورتی که آن رمان را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید. از میان آثار یالوم کدام کتاب او را اکثرا و بیشتر دوست دارید؟


» معرفی چند کتاب خوب با موضوع فلسفی:

  1. کتاب در باب حکمت زندگی
  2. کتاب دنیای سوفی
  3. کتاب راز تفعل و فال ورق

دروغ‌گویی روی مبل در تاریخ ۲۲ August 2018 | 12:14 pm منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *