چهارشنبه , مرداد ۶ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / نفرتی که تو می‌کاری – معرفی کتاب

نفرتی که تو می‌کاری – معرفی کتاب

نفرتی که تو می‌کاری

|نفرتی که تو می‌کاری از قطره|

آن دومین باری بود که استار مردن و مرگ دوستانش را به دلیل خشونت بیش از حد علیه سیاه‌پوستان تجربه می‌کرد. اولین بار او کودکی بیش نبود که شرح آن هم در کتاب آمده می باشد.

در ادامه خبر مردن و مرگ خلیل به شکل گسترده پخش می‌می شود و همچنین توجه و همچنین احساسات بسیاری به خود جلب می‌کند. استار دوران سخت را طی می‌کند و همچنین سیاه‌پوستان که از ناعدالتی به تنگ آمده‌اند شروع به اعتراض می‌کنند. رسانه‌ها به بحث و داستان وارد می‌شوند و همچنین تحقیقات پلیس شروع می‌می شود و همچنین…

خلاصه‌ای که از رمان در اینجا گفتن شد به شکل مختصر بود. در رمان جزئیات خیلی زیاد بیشتری وجود دارد که جهت جلوگیری از اسپویل شدن داستان اشاره‌ای به آن هم‌ها نشد. کتاب نفرتی که تو می‌کاری در پنج قسمت و بخش روایت می‌می شود:

  1. هنگام و زمانی که اتفاق افتاد
  2. پنج هفته بعد از اتفاق
  3. هشت هفته بعد از اتفاق
  4. ده هفته بعد از اتفاق
  5. سیزده هفته بعد از اتفاق – اراده و تصمیم راسخ نهایی

[ مطلب مرتبط: رمان مردی به نام اوه – نشر نون ]

نفرتی که تو می‌کاری

در مورد کتاب نفرتی که تو می‌کاری

آن هم‌روش که در خلاصه کتاب خواندید، شخصیت اصلی آن رمان یک دختر ۱۶ ساله می باشد. دختری که دغدغه‌ها و همچنین فانتزی‌ها خاص خود را دارد. بنابراین به نظر من، آن کتاب خوش‌خوان و همچنین روان جهت نوجوان‌هایی که نمی‌توانند با رمان‌های کلاسیک و همچنین یا کتاب‌های سنگین ادبی ارتباط برقرار کنند گزینه مناسبی جهت مطالعه می باشد. به‌همچنین و علاوه، موضوعاتی که در کتاب مطرح شده می باشد مهم و همچنین آموزنده می باشد و همچنین تو صرفا با یک کتاب که داستانی را روایت کند روبه‌رو نیستید.

رمان به موضوع مهم نژادپرستی پرداخته می باشد. موضوعی که در جوامع جهان اول با وجود همه پیشرفت‌ها هنوز هم وجود دارد و همچنین انسان‌ها از آن هم رنج می‌برند. حال در نظر بگیرید که آن موضوع چه تاثیراتی می‌تواند روی بچه‌ها داشته باشد و همچنین چه نفرت‌هایی می‌تواند در دل آن هم‌ها قرار دهد. نفرتی که در آن رمان سراسر وجود استار کارتر را گرفته می باشد. استار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری دارد که به خود ثابت کند می‌تواند در برابر ظلم بایستد و همچنین کار درست را انجام دهد.

در قسمتی از کتاب، می‌خوانیم:

بارها و همچنین بارها شبیه آن اتفاقات را دیده بودم، سیاهپوستی که به‌خاطر رنگ پوستش کشته می‌می شود و همچنین همه‌جا به‌هم می‌ریزد. من خودم در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی، زیاد پیام تسلیت و همچنین عکس گذاشته بودم و همچنین کلی هم نامه اعتراضی امضاء کردم. دائما با خودم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم در صورتی که روزی چنین اتفاقی را ببینم، بلندترین صدایی خواهم شد که تا‌به‌حال وجود داشته و همچنین کاری می‌کنم که دنیا بفهمد چه اتفاقی افتاده می باشد. حالا آن هم اتفاق را دیده‌ام و همچنین می‌ترسم حرفی بزنم. (نفرتی که تو می‌کاری – صفحه ۳۵)

نویسنده در آن رمان در قالب شخصیت استار به همه نوجوان و همچنین افرادی که روزهای سختی را گذرانده‌اند فرصت ابراز وجود می‌دهد و همچنین به نظر من، نقطه مثبت آن کتاب در همین موضوع می باشد. در آنکه به مخاطب یاد می‌دهد که چگونه و چطوری شرایط سخت را تحمل کند. همچنین به خانواده‌ها یاد می‌دهد که چگونه و چطوری در شرایط سخت حامی فرزند خود باشند.

در قسمت غیره ای از پشت جلد کتاب آمده می باشد:

نفرتی که تو می‌کاری در تاریخ ۱۸ August 2018 | 11:12 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *