سه شنبه , مرداد ۵ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب تابوت‌های دست‌ساز – معرفی کتاب

کتاب تابوت‌های دست‌ساز – معرفی کتاب

کتاب تابوت‌های دست‌ساز

|کتاب تابوت‌های دست‌ساز از قطره|

آن رمان جهت علاقه‌مندان به داستان‌های پلیسی‌ – جنایی قطعاً دوست داشتنی و جذاب خواهد بود؛ داستانی کوتاه که دوست ندارید به انتهایش برسید.

[ مطلب مرتبط: کتاب ابله اثر داستایفسکی – نشر چشمه ]

جملاتی از متن کتاب تابوت‌های دست‌ساز

در میان تمام موجودات آفریده، انسان نفرت انگیزترین می باشد. در میان تمام ابنای وجود، تنها و همچنین یگانه موجودی می باشد که بدخواهی دارد، که پست‌ترینِ تمام غرایز و همچنین امیال و همچنین رذایل می باشد – نفرت‌آورترین‌شان. تنها موجودی می باشد که جهت تفریح، عذاب می‌دهد، با آنکه می‌داند عذاب می باشد. همچنان که در سیاهه‌ی تمام جانداران، تنها موجودی می باشد که ذهنی کثیف و همچنین خطرناک دارد. (کتاب تابوت‌های دست‌ساز – صفحه ۲۳)

خشمِ حسابی، همچون ویسکیِ حسابی، زمان جهت جاافتادن می‌خواهد. (کتاب تابوت‌های دست‌ساز – صفحه ۲۴)

کوسه‌گرفتن طعمه مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری داره. اگه ما قراره کوسه رو بندازیم تو قلاب، پس طعمه بایستی و حتما حی و همچنین حاضر باشه. (کتاب تابوت‌های دست‌ساز – صفحه ۵۴)

پرسیدین چرا من صدای تلویزیون رو بسته‌م. تنها هنگام و زمانی که که صدا رو باز می‌ذارم برا شنیدن نقل از هواشناسیه. غیرِ آن، تنها و فقط تماشا می‌کنم و همچنین تو ذهنم تصور می‌کنم چی دارن می‌گن. اگه واقعاً گوش کنم درجا خوابم می‌گیره. ولی آنکه تصور کنم بیدار نگهم می‌داره. (کتاب تابوت‌های دست‌ساز – صفحه ۶۲)

مدت‌ زمانی کوتاه در هوای آلپ نفس‌کشیدن، فرح‌قسمت و بخش می باشد، ولی باید توجه داشت گذراندن تعطیلاتی طولانی در کوهستان می‌تواند به آدم احساسِ خفقان بدهد و همچنین موجب افسردگی‌های بغرنج و همچنین نامفهوم می شود. به‌هرحال یک روز که یکی از آن حال‌وهوای ناجور نازل شده بود، ماشینی اجاره کردم و همچنین از مسیرِ گردنه‌ی گَرَن‌سَن‌برنار رفتم ایتالیا به ونیز. آدم در ونیز دائما در جامه‌ی مبدل و همچنین نقاب‌به‌صورت می باشد؛ یعنی خودش نیست، پس مسئول رفتارش هم نیست. (کتاب تابوت‌های دست‌ساز – صفحه ۷۱)

مادربزرگم میسن هیچ‌وقت کلمه‌ی «مردن و مرگ» به زبونش نمی‌اومد. هنگام و زمانی که کسی می‌مرد، به‌خصوص کسی که براش مهم بود، دائما می‌گفت «دوباره صدا شده.» منظورش آن بود که نرفته زیر خاک، برا دائما گم‌وگور نشده؛ بلکه برعکس، آدمه «دوباره صدا شده» که برگرده به سرزمینِ کودکی خوش و همچنین خوشحالش، به دنیایی که توش همه‌چی زنده‌س. (کتاب تابوت‌های دست‌ساز – صفحه ۷۷)

[ مطلب مرتبط: نون نوشتن اثر محمود حکومت آبادی – نشر چشمه ]

خلاصه کتاب تابوت‌های دست‌ساز

مشخصات کتاب

  • عنوان اصلی: تابوت‌های دست‌ساز
  • عنوان فرعی: نقل از واقعی از یک جنایت آمریکایی
  • نویسنده: ترومن کاپوتی
  • ترجمه: بهرنگ رجبی
  • انتشارات: چشمه
  • تعداد صفحات: ۱۰۱
  • نرخ چاپ سوم – زمستان ۹۶: ۹۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: آزاده رمضانی

نظر تو در مورد کتاب تابوت‌های دست‌ساز چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر با موضوع جنایی – پلیسی:

  1. پروژه‌ی خونین او
  2. قول
  3. دختر خوب

کتاب تابوت‌های دست‌ساز در تاریخ ۱ August 2018 | 9:02 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *