شنبه , شهریور ۲۷ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / من پیش از تو – معرفی کتاب

من پیش از تو – معرفی کتاب

من پیش از تو

|من پیش از تو از قطره|

بعد از آن اتفاق، ادامه کتاب از سال شمسی ۲۰۰۹ روایت می‌می شود. جایی که شخصیت لوئیزا کلارک به داستان اضافه می‌می شود. دختر ۲۶ ساله‌ای که زندگی خیلی زیاد متفاوتی با ویل دارد. لو خیلی زیاد ساده می باشد، تا به حال سوار هواپیما نشده، دنیا را ندیده، لباس های عجیب و همچنین غریب می‌پوشد و همچنین در یک خانواده فقیر زندگی می‌کند.

لوئیزا در حالی که سخت تلاش می‌کند کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خود را حفظ کند با نقل مکان کردن رئیسش به استرالیا بیکار می‌می شود و همچنین مجبور می باشد به دنبال کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل جدید و تو و تازه‌ای باشد. بعد از یک سری اتفاقات لو به عنوان پرستار ویل استخدام می‌می شود. در ظاهر وظیفه او انجام دادن کاری‌ها ساده می باشد، او بایستی و حتما در غذا خوردن به ویل کمک کند، برایش نوشیدنی فراهم کند، فیلم دیدنی و جذاب مورد نظرش را پخش کند، مراقبش باشد مشکل ویژه ای جهت او پیش نیاید و همچنین کارهایی از آن قبیل. ویل یک پرستار تخصصی هم دارد و همچنین نقش لوئیزا کمکی می باشد. ولی باید توجه داشت در اصل وظیفه لو آن می باشد که مانع از افسردگی بیش از حد ویل می شود. کاری که لو هیچ ایده‌ای جهت انجام دادن آن هم ندارد ولی باید توجه داشت…

مترجم کتاب – مریم مفتاحی – در مورد رمان من پیش از تو می‌گوید:

شاید بعضی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنند که رمان من پیش از تو یک رمان عاشقانه می باشد. ولی باید توجه داشت من آن تصور را ندارم. به نظرم یک داستان امیدبخش و همچنین سرشار از کشمکش‌های روحی و همچنین ذهنی می باشد. در نظر دارم کتاب‌های بیشتری از جوجو مویز به فارسی ترجمه کنم.

دیگر ترجمه‌های مریم مفتاحی از جوجو مویز که در کافه‌بوک نیز معرفی شده‌اند عبارتند از:

من پیش از تو

در مورد کتاب من پیش از تو

بحث‌های بسیاری پیرامون آن رمان که به چاپ‌های بالا رسیده می باشد وجود دارد. بحث‌هایی که عمده آن هم در مورد خوب و همچنین یا زرد بودن آن کتاب می باشد. طرفداران، من پیش از تو را یک عاشقانه خوب می‌دانند که احساسات را به شدت درگیر می‌کند و همچنین درنهایت باعث غافلگیری تو می‌می شود. و همچنین در مقابل افرادی هم خواهند بود که آن کتاب را یک رمان کم عمق با محتوایی زرد می‌دانند. مخالفان داستان آن رمان به شدت کلیشه‌ای می‌دانند.

به عنوان یک مخاطب، تحت تاثیر آن بحث و همچنین جدل‌ها در حالی که تا به حال اکثرا و بیشتر از چند رمان عاشقانه نخوانده بودم، اراده و تصمیم راسخ گرفتم آن کتاب را مطالعه کنم تا بهتر بتوانم در مورد آن هم صحبت کنم. به نظر من، جهت صحبت کردن در مورد یک کتاب، هر کتابی که باشد، ابتدا بایستی و حتما آن هم را خواند. و همچنین بعد از خواندن من پیش از تو اولین چیزی که در مورد آن هم به ذهنم آمد داستان عامه‌پسند آن هم بود. ماجرای کتاب بین یک دختر و همچنین پسر می باشد. پسری از قشر بالای جامعه و همچنین دختری از طبقه پایین. خود آن موضوع، یعنی انتخاب اشخاص از دو قطب جامعه، کاملا گویای عامه‌پسند بودن آن هم می باشد، ولی باید توجه داشت آیا عامه‌پسند بودن یک کتاب آن هم را زرد می‌کند؟

آن رمان ساده و همچنین خوش‌خوان می باشد . روایت خطی دارد. تو تنها و فقط با دو شخصیت اصلی طرف هستید و همچنین در هنگام مطالعه از خواندن آن هم خسته نمی‌شوید. از دیالوگ‌ها و همچنین توصیف‌های کتاب لذت می‌برید و همچنین ممکن می باشد ساعت های طولانی و زیاد مشغول خواندن آن هم شوید. ولی باید توجه داشت دقت داشته باشید که تو نباید از آن رمان انتظار معجزه داشته باشید. آن هم‌روش که اشاره شد، آن رمان عامه‌پسند می باشد و همچنین در صورتی که تو طرفدار ادبیات فاخر هستید و همچنین به دنبال شاهکارهای جهانی، قطعا من پیش از تو تو را ناامید می‌کند.

ولی باید توجه داشت یک موضوع در مورد کتاب که به شدت من را نامید کرد آن بود که اتفاقات کتاب به راحتی قابل‌پیش‌بینی بودند. هنگام و زمانی که کتاب را تا صفحه ۱۰۰ خواندم اراده و تصمیم راسخ گرفتم که یک پیش‌بینی از ماجراهای کتاب داشته باشم. حدس و همچنین گمان‌های خود را یادداشت کردم و همچنین بایستی و حتما بگم ۹۰ قسمت و بخش از اتفاقات را به درستی حدس زده بودم ولی باید توجه داشت در مورد آخر داستان کاملا اشتباه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم. شاید هنر نویسنده هم در همین جا باشد. جایی که خواننده را غافلگیر کند. چیزی که شاید هرگز فکرش را هم نمی‌کردید.

نقطه نهایی که می‌خواهم به آن هم اشاره کنم، آن می باشد که جوجو مویز به خوبی می‌داند که چگونه و چطوری یک کتاب پرفروش بنویسد. حتی می‌توانم بگویم او در آن باره استاد می باشد. شاید مخاطبان خیلی زیاد کمی پیدا شوند که بتوانند ویل را درک کنند و همچنین با او همزادپنداری کنند. فردی که هیچ‌گونه مشکل اقتصادی و مالی ندارد و همچنین در زندگی هر چیزی را که دلش می‌خواسته به دست آورده می باشد شخصیت آسانی جهت درک کردن نیست. ولی باید توجه داشت در مقابل حجم گسترده‌ای از مخاطبان وجود دارند که شبیه لو خواهند بود. شبیه قهرمان مثال‌زدنی داستان، کسی که شرافتمندانه به دنبال کار می باشد تا لقمه‌ای نان به دست آورد. چنین آدمی حتی در صورتی که پرستار یک فرد پولدار می شود، از او کینه‌ای به دل نمی‌گیرد و همچنین یا از خود سوال نمی‌پرسد چرا او همه‌چیز دارد و همچنین من هیچ‌چیز ندارم. بزرگی چنین آدمی فراتر از آن هم می باشد که حتی به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن سوءاستفاده از منابع آن خانواده ثروتمند باشد. آن آدم بازهم با شرافتمندی تمام به او خدمت می‌کند و همچنین حتی حاضر می باشد خودش را فدای او کند. و همچنین مخاطب می‌بیند که در نهایت چه اتفاقی می‌افتد (جهت جلوگیری از افشای اتفاقات اصلی کتاب از ذکر آن هم خودداری می‌کنیم.) ماجراهای کتاب و همچنین تاثیری که آن دو شخصیت روی هم می‌گذارند نیز احساساتی از همین دست را تحت تاثیر قرار می‌دهد و همچنین باعث پرفروش شدن آن هم می‌می شود. ولی باید توجه داشت بازهم یک نقطه وجود دارد، آیا پرفروش بودن یک رمان دلیل کم‌ارزش بودن یا زرد بودن آن هم کتاب می باشد؟

پیشنهاد می‌کنم در صورتی که به دنبال یک رمان ساده و همچنین خوش‌خوان هستید که شب‌ها قبل از خواب مطالعه کنید گوشه چشمی به رمان من پیش از تو داشته باشید. آن رمان عاشقانه که در مورد عشق می باشد ولی عشق موضوع اصلی آن هم نیست، می‌تواند جهت افرادی که جدید و تو و تازه به کتاب و همچنین کتابخوانی رو آورده‌اند نیز گزینه مناسبی باشد. در نهایت آن نقطه خیلی زیاد مهم را فراموش نکنید که در کتاب خواندن سلیقه فردی یا شخصی تو مهم‌ترین موضوع می باشد.

فیلم دیدنی و جذاب من پیش از تو

بر اساس آن رمان فیلمی نیز ساخته شده می باشد که نقش لوئیزا را امیلیا کلارک، بازگیر معروف سریال تاج و همچنین تخت بازی می‌کند. در فیلم دیدنی و جذاب شخصیت‌های کتاب به خوبی به تصویر کشده شده‌اند و همچنین خواننده‌ای که فیلم دیدنی و جذاب را نیز تماشا کند ارتباط خیلی خوبی با آن هم می‌گیرد.

دائما مشکلی که در آن نوع فیلم دیدنی و جذاب‌ها وجود دارد (فیلم دیدنی و جذاب هایی که از روی کتابی ساخته می‌شوند) آن می باشد که کارگردان فرصت ندارد تمام اتفاقات کتاب را به تصویر بکشد و همچنین یا وارد جزئیات کار می شود. به همین خاطر ببینده احساس می‌کند که چقدر سریع همه چیز اتفاق می‌افتد و همچنین تمام می‌می شود. در فیلم دیدنی و جذاب من پیش از تو هرچند که کارگردان همه ماجرای کتاب را به تصویر نکشید ولی باید توجه داشت توانسته بود فیلم دیدنی و جذاب خوبی بسازد. در صورتی که کتاب را خوانده‌اید پیشنهاد می کنم حتما فیلم دیدنی و جذاب را نیز تماشا کنید. ولی باید توجه داشت پیشنهاد همیشگی ما آن می باشد که ابتدا رمان را بخوانید و همچنین بعد فیلم دیدنی و جذاب را ببینید.

» یک پیشنهاد: در صورتی که نیت و اراده دارید کتاب بعد از تو – ادامه رمان من پیش از تو را نیز بخوانید بهتر می باشد فیلم دیدنی و جذاب را بعد از خواندن کتاب بعد از تو ببینید. در غیر آن صورت هنگام خواندن کتاب بعد از تو مدام چهره‌های فیلم دیدنی و جذاب در ذهن تو خواهد بود و همچنین ممکن می باشد ذهن تو در تصویرسازی شخصیت‌ها زیاد آزاد نباشد.

[ لینک: معرفی رمان‌های عاشقانه ]

رمان من پیش از تو

من پیش از تو در تاریخ ۲۷ August 2018 | 8:00 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *