چهارشنبه , مرداد ۶ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب گتسبی پهناور و بزرگ | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

کتاب گتسبی پهناور و بزرگ | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

کتاب گتسبی پهناور و بزرگ | همراه با اینفوگرافیک

|کتاب گتسبی پهناور و بزرگ | همراه با اینفوگرافیک از قطره|

» مطلب مرتبط: کتاب مرگی خیلی زیاد آرام – نشر ماهی

خلاصه کتاب گتسبی پهناور و بزرگ

شروع رمان، شاید یکی از دوست داشتنی و جذاب‌ترین و همچنین تامل‌ برانگیزترین شروع‌هایی باشد که هرکسی می‌تواند بخواند:

در سال شمسی‌هایی که جوون‌تر و همچنین زودرنج‌تر بودم، پدرم نصیحتی به من کرد که هنوز آن هم را در ذهنم مرور می‌کنم.
پدرم گفته بود: «هر وقت دیدی که می‌خوای از کسی ایراد بگیری تنها و فقط یادت باشه که آدم‌های دنیا همه آن موقعیت‌ها رو نداشتن که تو داری.»

داستان آن رمان از زبان کاراوی روایت می‌می شود. فردی که همسایه گتسبی پهناور و بزرگ می باشد. ولی باید توجه داشت داستان کتاب با دیدار کاراوی با عموزاده خود، دِیزی و همچنین شوهرش آغاز می‌می شود. تام که اشراف‌زاده‌ای ثروتمند می باشد زندگی تجملاتی و همچنین خوشی را در کنار شوهر یا همسر خود تجربه می‌کند. در مقابل گتسبی یک جوون خیلی زیاد موفق و همچنین پولدار می باشد و همچنین کسی از قبل او چیزی نمی‌داند. آن مرد جوون همواره مشغول خوشگذرانی و همچنین نمایش مهمانی‌های پهناور و بزرگ و همچنین باشکوه می باشد. مهمانی‌هایی که هر کسی می‌تواند در آن هم‌ها شرکت کند و همچنین شاد باشد.

کسی خبر ندارد که آن ثروت عظیم گتسبی از کجا آمده می باشد. در مورد ثروت و همچنین حتی خود گتسبی شایعات بسیاری وجود دارد. مثلا شایعه می باشد که گتسبی از خانواده خیلی زیاد فقیری بود که عاشق دِیزی می‌می شود. گتسبی در زمان سربازی از دِیزی دور می‌می شود ولی باید توجه داشت بعد خبر ازدواج او را می‌شنود. با آن حال گتسبی عاشق می‌ماند و همچنین دائما چشمش به دنبال دیزی می‌گردد.

در آن میان، گتسبی فرصت بی‌نظیری پیدا می‌کند، چرا که کاراوی همسایه او، با دِیزی فامیل درجه یک می باشد و همچنین…

» مطلب مرتبط: کتاب داستان ملال‌انگیز – نشر ماهی

کتاب گتسبی پهناور و بزرگ

در مورد کتاب گتسبی پهناور و بزرگ

قبل از خواندن کتاب، خیلی زیاد تحت تاثیر شناخته شدن و شهرت آن هم قرار گرفته بودم و همچنین جهت مطالعه آن هم لحظه شماری می‌کردم، اشتیاق خیلی زیاد بسیاری درونم ساخته یا ایجاد شده بود. ولی باید توجه داشت هنگامی که کتاب را خواندم، تنها و فقط می‌توانستم به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنم که داستان کتاب با وجود داستان خوب آن هم، روایت خواندنی ندارد. دیگر نه احساس اشتیاق داشتم و همچنین نه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم آن رمان یکی از شاهکارهای جهان می باشد. حداقل در نگاه من که آن‌روش بود. بعد از بررسی کردن‌هایی، متوجه شدم که آن رمان به دلیل سبک خاص آن هم در نگارش و همچنین هدف قرار دادن رویای آمریکایی، خیلی زیاد معروف شده می باشد و همچنین طبیعتا ترجمه نمی‌تواند ظرافت‌های زبان اصلی را نشان دهد – با وجود آنکه رضا رضایی ترجمه خیلی زیاد خوبی از کتاب ارائه کرده می باشد.

کشف شخصیت گتسبی و همچنین کارهای او یکی از مواردی می باشد که خواندن آن کتاب را دوست داشتنی و جذاب می‌کند. مخصوصا که در ابتدای رمان هیچ خبری از گتسبی نیست و همچنین خواننده با خود فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند که گتسبی قرار می باشد چگونه و همچنین به چه شکل وارد داستان می شود.

کتاب گتسبی پهناور و بزرگ مفاهیم و همچنین درون‌مایه‌های بسیاری دارد که شامل آن هم می‌قدرت به فساد، اشتیاق کسب موفقیت‌های اکثرا و بیشتر، رویای آمریکایی و همچنین سرخوردگی اشاره کرد.

در پایان کتاب، قسمت و بخش‌هایی از کتاب اسکات دانلدسن که در مورد گتسبی پهناور و بزرگ نوشته می باشد، آمده می باشد که به خواننده کمک می‌کند کتاب را بهتر درک کند.

کتاب گتسبی پهناور و بزرگ | همراه با اینفوگرافیک در تاریخ ۲۱ September 2018 | 9:33 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *