سه شنبه , مرداد ۵ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / یکی از ما دروغ می‌گوید – معرفی کتاب

یکی از ما دروغ می‌گوید – معرفی کتاب

یکی از ما دروغ می‌گوید

|یکی از ما دروغ می‌گوید از قطره|

جذابیت رمان یکی از ما دروغ می‌گوید با خواندن پشت جلد کتاب آغاز می‌می شود:

یک اتاق تنبیه،
پنج هم کلاسی جهت تنبیه وارد اتاقی می شوند…
و همچنین تنها چهار فرد یا شخص زنده از آن هم بیرون می آیند…

خلاصه کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

یکی از ما دروغ می‌گوید داستانی جنایی و همچنین راز آلود می باشد که با داستان زندگی جوانانی که جهت چنین اتفاق‌هایی زیاد از حد کم سن و همچنین سال شمسی خواهند بود گره می‌خورد.

نیت، برانوین، کوپر و همچنین ادلاین به همراه سایمون تنبیه شده و همچنین به اتاق تنبیه فرستاده می‌شوند. ولی باید توجه داشت بعد با مردن و مرگ ناگهانی و همچنین به ظاهر بی‌دلیل سایمون، پای هر چهار فرد یا شخص به ماجرایی باز می‌می شود که می‌تواند به راحتی بعدی آن هم‌ها را جهت چندین و همچنین چند سال شمسی تحت شعاع قرار دهد. سایمونی که با احداث یک وبسایت و مرکز خبرهای جدید و همچنین افشای رازهای ناگفتنی دانش‌آموزان دبیرستان، انتقام‌های سخت و همچنین جان کاهی از همه می‌گیرد، به دلیل اشتباهی به ظاهر احمقانه جان خود را از دست می‌دهد. فردای روز مردن و مرگ سایمون، در وبسایت و مرکز خبرهای جدید او، اخباری منتشر می‌می شود که پای هر چهار دانش آموز دیگر را سخت‌تر از قبل در آن منجلاب فرو می‌برد. افشای رازهایی مرتبط به آن چهار فرد یا شخص که به هرکدام انگیزه کافی جهت کشتن و قتل او را می‌دهد. چیزی که مشخص می باشد آن می باشد که کسی از بین آن اشخاص دروغ می‌گوید. ولی باید توجه داشت در چه مورد و همچنین تا چه حد، امری نامشخص می باشد. چیز غیره ای که به وضوح در آن سیر دیده می‌می شود، آن می باشد که آن چهار فرد یا شخص با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای از پیش مشخص کردن شده که نقشه فردی نامشخص و همچنین یا شاید یکی از آن چهار فرد یا شخص بوده، در آن هم روز و همچنین آن هم لحظه در اتاق تنبیه گرد هم آمده‌اند.

دائما هنگام و زمانی که صحبت از جنایت می‌می شود ذهن ما به سمت افرادی بالغ و همچنین پهناور و بزرگ سال شمسی می‌رود، کسی نمی‌خواهد قبول کند که شاید یک فرد دبیرستانی بتواند به حدی در وجودش خشم ذخیره کند که منجر به چنین واقعه‌ای گردد. داستان یکی از ما دروغ می‌گوید شاید لباس داستانی مهیج، راز‌آلود و همچنین تا حدود پلیسی به بر داشته باشد ولی باید توجه داشت در پس آن هم دایره وسیع مشکلاتی را که یک نوجوان با آن هم روبه‌روست به معرض دیدن کردن و نمایش می‌گذارد.

داستان در هر فصل از زبان هر چهار دانش‌آموز مظنون گفتن می‌می شود. در جریان داستان با معظلات و مسائل و مشکلات فردی یا شخصی هر کدام از آن هم‌ها، رازهای مخفی‌شان، افشای هر کدام و همچنین تاثیری که بر روی زندگی آن هم‌ها می‌گذارد روبه‌رو می‌شویم و همچنین رفته رفته خود را با آن هم‌ها همراه و همچنین نگرانی‌هایشان را نگرانی‌های خودمان می‌دانیم.

[ مطلب مرتبط: رمان نفرتی که تو می‌کاری ]

یکی از ما دروغ می‌گوید

در مورد رمان یکی از ما دروغ می‌گوید

آن هم‌روش که در خلاصه کتاب خواندید، در آن رمان با ۵ شخصیت متغایر و متفاوت روبه‌رو هستیم:

  • سایمون فردی افسرده بود که انتقام خود را نه به صورت رودررو بلکه با نوعی از خنجر زدن به پشت و همچنین افشای حقایق زندگی دیگران، از ایشان می‌گرفته و همچنین رازی چنان پهناور و بزرگ دارد که زندگی دیگران را تحت شعاع قرار داده می باشد.
  • ادلاین یا ادی، دختری بلوند و همچنین ریزنقش که زیر سایه دوست پسرش جیک، عملا از خود صدایی ندارد و همچنین مثل عروسکی خیمه شب بازی در دستان جیک به بازی در می‌آید، و همچنین رازی که در سینه دارد، چیزی‌ست که بیش از هر چیز، مطلع شدن جیک از آن هم، او را به وحشت می‌اندازد.
  • کوپر، وزرشکاری معروف با بعدی‌ای تضمین شده و همچنین پیشنهادها و همچنین بورسیه‌هایی چشمگیر جهت بعدی اسپورت و ورزشی‌اش، که رازی ترسناک را در سینه حمل می‌کند و همچنین همچنین و علاوه بر دیگران به خود نیز دروغ می‌گوید و همچنین می‌داند افشای آن راز، بعدی‌اش را تباه می کند.
  • برانوین، دختری باهوش، با استعداد و همچنین مطرح در مدرسه، کسی که به جای خواهر سرطانی خود نیز سعی کرده بدرخشد و همچنین مادر و همچنین پدرش را راضی نگه دارد، او نیز بار سنگین رازی را بر دوش دارد که شاید نه تنها بعدی خود که اعتبار خانوادگی‌شان را نیز زیر سوال ببرد.
  • و همچنین در نهایت نیت، پسری تنها، از لحاظ فرهنگی و اجتماعی و همچنین خوانوادگی آسیب دیده با پدر معتاد و همچنین مادری که در تصادف کشته شده می باشد و همچنین ظاهری چنان دوست داشتنی و جذاب که دل از قستی از دخترک های جوان و ازدواج نکرده دبیرستان دزدی می باشد. او نیز رازی تیره در سینه دارد و همچنین در صورت افشا شدنش شاید بیش از دیگران به دردسر بیفتد.

در طی افشا شدن هر یک از آن رازها و همچنین اتفاقاتی که متقاعب آن هم رخ می‌دهد، جای ریشه دواندن چیزی نوید‌قسمت و بخش خالیست. در بین تمام آن زشتی‌های در هم و همچنین بر هم، تولد چیز زیبایی مثل دوستی محکم و همچنین ماندگاری که بین آن چهار فرد یا شخص شکل می‌گیرد، امری بدیهی و همچنین در عین حال لذت قسمت و بخش می باشد.

یکی از ما دروغ می‌گوید در تاریخ ۲۰ September 2018 | 9:41 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *