سه شنبه , مرداد ۵ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / دسته‌ی دلقک‌ها – معرفی کتاب

دسته‌ی دلقک‌ها – معرفی کتاب

دسته‌ی دلقک‌ها

|دسته‌ی دلقک‌ها از قطره|

[ مطلب مرتبط: رمان کوری – نشر مرکز ]

خلاصه کتاب دسته‌ی دلقک‌ها

دسته‌ی دلقک‌ها کتابی‌ست با دنیایی مملو از دروغ و همچنین دزدی و همچنین ریا و همچنین تزویر. صفاتی زشت که سلین منشا همه آن هم‌ها را با جنگ مرتبط می‌داند و همچنین با وجود لحن طنزآمیز خاص خود، فضایی سیاه و همچنین تاریک را به تصویر می‌کشد. فضایی که در صورتی که چه به روش صریح به جنگ و همچنین بمباران اشاره نداشته ولی همین سیاهی خود یادآوری‌ست از صدای بمب و همچنین گریه کودکان و همچنین آدم‌های گریزان و همچنین منزل و خانه‌های ویران و همچنین در آن بین دسته‌ای دلقک که زیرا و به درستی که بازیگران جدید نمایشی از جنگ فراری‌اند.

من یک چیز را بگویم، بگویم که دلم می‌خواهد هنگام و زمانی که شهروندان و مردم شهر همین طوری ولم کنند کنار پیاده رو… جلو بیمارستان لاندن… ولم کنند و همچنین همه بگذارند و همچنین بروند… زیرا و به درستی که دیگر آدم چشمش هیچ چیز را نمی‌بیند… فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنم آن طوری آسته آسته از بین می‌روم و همچنین محو می‌شوم… فکری‌ست که همین طوری زده به سرم… امید و همچنین نظر به سایه… البته که هیچ مبنایی ندارد… آن را می‌می شود گفت… دارم شوخی می‌کنم، یک برداشت ساده… یک جور خودپسندی گذرا… بخار روی شیشه، معلق… ای! روزگار!…

کتاب با صحنه جنگ شروع می‌می شود ولی باید توجه داشت در ادامه درگیر شخصیت‌های داستان می‌می شود که همه آن هم‌ها در حال گریز و فرار از جنگ یا مخفی کردن کارهایشان خواهند بود و همچنین از هرج و همچنین مرج جنگ سواستفاده می‌کنند. مثل دزدها، پااندازها، قاتل و همچنین شرخر که همه دنبال گریز و فرار از پلیس و همچنین جنگ و همچنین حتی خودشان خواهند بود که همین خودش باعث به وجود آمدن اتفاقات بعدی کتاب می‌می شود.

سلین نویسنده ناآرامی می باشد که زخم جنگ در همه نوشته‌ها و همچنین آثارش مشهود می باشد. سلین از نزدیک شاهد دو جنگ جهانی بوده و همچنین جراحت‌های بسیاری نیز از جنگ داشته می باشد، پس فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم کاملا طبیعی‌ست که تم کتاب‌ها و همچنین آثار او از جنگ و همچنین زوایای پنهان آن هم باشد.

نقطه‌ای که نباید فراموش کنید آن می باشد که سلین سبک ویژه ای دارد و همچنین در ابتدا ممکن می باشد کتاب تو را جذب نکند. خواننده کتاب‌های سلین بایستی و حتما صبر و همچنین حوصله داشته باشد و همچنین از روی صد صفحه اول کتاب او را قضاوت نکند. بنابراین با حوصله سراغ آن کتاب بروید.

[ مطلب مرتبط: رمان باباگوریو – نشر مرکز ]

دسته‌ی دلقک‌ها

پشت جلد کتاب دسته‌ی دلقک‌ها آمده می باشد:

دسته‌ی دلقک‌ها در تاریخ ۲۷ October 2018 | 9:50 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *