یکشنبه , مرداد ۳ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب مروارید – معرفی کتاب

کتاب مروارید – معرفی کتاب

کتاب مروارید

|کتاب مروارید از قطره|

در ادامه اتفاقات و همچنین ماجراهای بسیاری پیرامون مروارید و همچنین بچه آن زوج جوون رخ می‌دهد که کتاب مروارید را به یک رمان دوست داشتنی و جذاب جهت مطالعه تغییر پیدا کردن می‌کند.

[ مطلب مرتبط: رمان آبلوموف – نشر فرهنگ معاصر ]

کتاب مروارید ترجمه سروش حبیبی

در مورد کتاب مروارید

آن رمان چهارمین کتابی بود که از جان شتاین‌بک خواندم و همچنین جهت بار چهارم شیفته قلم‌ آن نویسنده شدم. نویسنده‌ای که توجه ویژه‌ای به زندگی آدم‌های فقیر دارد. آدم‌هایی که جهت زندگی بهتر تلاش می‌کنند ولی باید توجه داشت هرچقدر اکثرا و بیشتر تلاش می‌کنند زندگی اکثرا و بیشتر به آن هم‌ها سخت می‌گیرد. آن موضوع به خوبی در کتاب مروارید هم دیده می‌می شود. شخصیت کتاب‌های شتاین‌بک آدم‌هایی خواهند بود که خوشبختی به آن هم‌ها پشت کرده می باشد.

آن هم‌روش که خود نویسنده در ابتدای کتاب اشاره کرده می باشد، هرکس معنایی درخور حال خود در آن داستان پیدا می‌کند. داستانی که روایتی ساده دارد ولی باید توجه داشت موضوعات مهمی شامل نابرابری، طمع و همچنین ناعدالتی را به خوبی نشان می‌دهد.

در آن رمان سرخ‌پوستانی را می‌بینیم که در چنگ سفیدپوستان خواهند بود. سفیدپوستانی که همه‌چیز را با زور کنترل می‌کنند و همچنین مانع خوشبختی و همچنین یا رشد سرخ‌پوستان می‌شوند. کینو هنگام و زمانی که مروارید را پیدا می‌کند اولین چیزهایی که به ذهنش خطور می‌کند ازدواج با شوهر یا همسر خود، خوشبختی فرزندش و همچنین داشتن یک اسلحه می باشد. کینو عشق را می‌خواهد و همچنین دوست دارد کایوتیتو پیشرفت کند و همچنین به اصطلاح یک آدم حسابی می شود. به اسلحه هم مستلزم و نیاز دارد تا بتواند از خودش و همچنین جامعه‌اش دفاع کند. ولی باید توجه داشت آیا موضوع به همین سادگی می باشد؟

به نظر من، آخر آن رمان هم مانند کتاب موش‌ها و همچنین آدم‌ها جهت دائما در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند.

کتاب مروارید در تاریخ ۴ November 2018 | 10:00 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *