جمعه , مرداد ۱ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / در جستجوی شانگری‌لا – معرفی کتاب

در جستجوی شانگری‌لا – معرفی کتاب

در جستجوی شانگری‌لا

|در جستجوی شانگری‌لا از قطره|

هدف نویسنده از آن سفرها رسیدن به منطقه ها و مناطق بکر و همچنین دور افتاده می باشد به خوبی توانسته عکسی دوست داشتنی و جذاب را از زندگی و همچنین فرهنگ مردمان آن سرزمین‌ها، توصیف آرامش آن منطقه ها و مناطق و همچنین همچنین سختی‌هایی که لازمه هر سفری می باشد، ارائه کند. یکی از ویژگی‌های جذاب و جالب آن کتاب، تنوع عکس‌های آن هم می باشد که علی‌رغم سیاه و همچنین سفید بودن تعدادی از آن هم‌ها، مطالعه آن سفرنامه را دوست داشتنی و جذاب‌تر می‌کند.

مطالعه آن سفرنامه همچنین و علاوه بر جذابیتش جهت خواننده معمولی، جهت کسی که می‌خواهد به آن منطقه ها و مناطق سفر بکند، تا حدی راهنمای خوبی می باشد.

[ لینک: جملاتی از کتاب‌های معروف ]

در جستجوی شانگری‌لا

جملاتی از متن کتاب در جستجوی شانگری‌لا

منطقه کشمیر به داشتن صنایع دستی، سنگ‌های زینتی و همچنین پارچه‌هایش معروف می باشد. تقریباً در تمام هند، کشمیری‌ها سهم بزرگی از بازار صنایع دستی، پارچه‌های دستباف، گل دوزی‌های زیبا، کیف، کفش و همچنین وسایل چرمی و همچنین سنگ‌های زینتی دارند. به گونه‌ای که امکان ندارد در بازارهای صنایع دستی، کشمیری‌ها حضور نداشته باشند. (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۴۶)

شهرستان سرینگر نیز مانند دیگر شهرهای هند رشد سریعی را تجربه می‌کند و همچنین مثل بسیاری از شهرهای هند که قدیم و همچنین جدید دارند، شامل دو قسمت و بخش قدیمی و همچنین جدید می باشد. حتماً در گردش‌های شهری‌تان از قسمت‌های قدیمی بازدید کنید. روح زندگی، آدم‌های ناب و همچنین اصیل و همچنین خرده فرهنگ‌های محلی را اکثرا و بیشتر در آن منطقه ها و مناطق می‌توانید پیدا کنید و همچنین در صورتی که عکاس هم هستید که دیگر بازدید از آن مکان‌ها از اوجب واجبات می باشد. در اینجا می‌توانید معماری سنتی کشمیر و همچنین سرینگر را که شامل ساختمان‌های چوبی چند طبقه به همراه بالکن‌ها و همچنین تزئینات کنگره دارشان می باشد، ببینید. (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۵۴)

رانندگی در یکی از خشک‌ترین و همچنین مرتفع‌ترین نقاط جهان تجربه‌ای متغایر و متفاوت می باشد. ممکن می باشد صدها کیلومتر را طی کنید، بدون آنکه به آدمیزادی بر بخورید، تنها شمایید و همچنین کوه‌ها و همچنین بیابان و همچنین هرازگاهی یک صومعه‌یِ بودایی دورافتاده روی کوه یا تپه‌ای! اینجا همه چیز را فراموش می‌کنید؛ تنها جاده می باشد و همچنین کوه و همچنین سکوت. (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۶۴)

در بسیاری از شهرستان ها و همچنین روستاهای هند بهره بری و استفاده از یخچال جهت نگهداری مواد غذایی چندان رایج نیست و همچنین ترجیح بر آن هم می باشد که مواد غذایی جدید و تو و تازه مصرف می شود. غذا نقش و همچنین جایگاه مهمی در فرهنگ هند دارد، تا آنجا که هنگام و زمانی که دو فرد یا شخص به هم می‌رسند، به جای پرسیدن حال و همچنین احوال یکدیگر در اولین جمله می‌گویند: غذا خورده‌ای؟ پرسیدن از غذا در آن فرهنگ، آن هم احوال پرسیِ فرهنگ ماست! (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۱۰۲)

اغلب شهروندان و مردم شهر نپال همچون شهروندان و مردم شهر هند در باورهای مذهبی خود تا حد بسیاری دچار گونه‌ای خرافه خواهند بود که تغییر پیدا کردن به خرده فرهنگ شده می باشد. جهت مثال، یکی از اولین چیزهایی که در هند و همچنین نپال توجه آدم را جلب می‌کند، طلسم‌هایی می باشد که از ترکیب لیموترش، فلفل‌های سبز و همچنین قرمز، صدف و همچنین میوه‌ی درخت کاج درست شده و همچنین با نخ به هم زنجیر شده‌اند و همچنین جهت دور کردن ارواح شرّ و همچنین نیروهای منفی در منزل و خانه، ماشین یا محل کار آویزان شده‌اند. (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۱۲۷)

مدتی که از اقامت‌تان در نپال بگذرد، متوجه می‌شوید که اکثرا و بیشتر وقت‌ها با سه نرخ متنوع و گوناگون و مختلف جهت کالاها و همچنین سرویس ها و خدمات مواجه می‌شوید! نرخ اول که ارزان‌ترین می باشد، جهت نپالی هاست؛ نرخ دوم کمی گران‌تر و همچنین به هندی‌ها اختصاص دارد و همچنین نرخ سوم که خیلی گران‌تر می باشد مخصوص گردشگران خارجی می باشد! (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۱۳۲)

هیمالیا جهت اشخاص گوناگون معانی گوناگون دارد؛ جهت عده‌ای مقصدی جهت تعطیلات تابستانی می باشد؛ جایی که می‌قدرت عکس‌های فوق‌العاده گرفت و همچنین از مکان‌های متغایر و متفاوت بازدید کرد. جهت عده‌ای دیگر مکانی جهت ورزش و همچنین هیجان و همچنین ماجراجویی می باشد و همچنین جهت دسته سوم، مکان رسیدن به رستگاری و همچنین بخشایش گناهان می باشد. (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۱۴۹)

هر چند نپال از ارزانترین گزینه‌های سفر در جهان می باشد، ولی باید توجه داشت بایستی و حتما بدانید که در منطقه ها و مناطق کوهستانی و همچنین سخت گذر همه چیز ارزان نیست. در منطقه ها و مناطق کوهستانی نپال تنها محل اقامت ارزان می باشد و همچنین سایر چیزها نسبت به سایر منطقه ها و مناطق گران‌تر می باشد، به ویژه غذا، سوخت و همچنین حمل و همچنین نقل. در زمستان ارتباط آن منطقه ها و مناطق با دیگر نقاط کشور تقریباً قطع می‌می شود و همچنین در تابستان هم دسترسی به اینجا دشوار می باشد. (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۱۵۵)

زندگی یک سفر می باشد. تیمی جهت استراحت کردن سفر می‌کنند، بعضی جهت کشف افق‌های جدید، بعضی جهت گریز و فرار از شرایط موجود و همچنین عده‌ای هم سفر می‌کنند تا از زندگی گریز و فرار نکنند. به هر کدام از آن دسته‌ها که تعلق داشته باشید، سفر برایتان مفید می باشد. سفر کردن چیزهای بسیاری را در زندگی تغییر می‌دهد. دائما در سفر باشید. از رویاهایتان دست نکشید. (کتاب در جستجوی شانگری‌لا – صفحه ۱۸۳)

مشخصات کتاب

  • عنوان: در جستجوی شانگری‌لا
  • نویسنده: مهدی فاضل بیگی
  • انتشارات: مثلث
  • تعداد صفحات: ۱۹۲
  • نرخ چاپ اول: ۲۳۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: حورا رستمی

نظر تو در مورد سفرنامه در جستجوی شانگری‌لا چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند مطلب دیگر:

  1. پیشنهاد کتاب جهت مطالعه
  2. معرفی رمان‌های عاشقانه
  3. معرفی کتاب‌های خواندنی

در جستجوی شانگری‌لا در تاریخ ۸ December 2018 | 12:53 pm منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *