چهارشنبه , مرداد ۶ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب بازگشت به منزل و خانه – معرفی کتاب

کتاب بازگشت به منزل و خانه – معرفی کتاب

کتاب بازگشت به منزل و خانه

|کتاب بازگشت به منزل و خانه از قطره|

اسم شخصیت‌ها طبعا به گوش ما آشنا نیست و همچنین به یاد سپردن تمام آنها ممکن می باشد در ابتدا کمی سخت باشد و همچنین تو ترس آن را داشته باشید که در هر قسمت و بخش اسم پدر مادر و همچنین یا شجره آن شخصیت را به خاطر نیاورید یا آنها را با هم اشتباه بگیرید. ولی باید توجه داشت نویسنده بازهم با هوشمندی خاص خود نشانه هایی را جهت تو گذاشته که یاد آور اشخاص خواهند بود بدون مستلزم و نیاز به دانستن اسم آنها، پس نگرانی وجود ندارد! تو به راحتی متوجه خط داستان و همچنین شخصیت‌ها می‌شوید. جدا از آن پیشامد جدید نشر کتابسراى تندیس در ابتدای کتاب شجره نامه آن دو خواهر را نیز رسم و همچنین چاپ کرده می باشد که حرکت خیلی زیاد جذاب و جالب و همچنین کمک کننده‌ای می باشد.

[ لینک: رمان بیا گم شویم ]

کتاب بازگشت به منزل و خانه

داستان خصوصا در قسمت و بخش‌های ابتدایی که متعلق به زمان قدیمی‌تر و همچنین ابتدای برده‌داری می باشد دردناک و همچنین تلخ می باشد ولی باید توجه داشت به مرور و همچنین طبعا به دلیل پیشرفت زمان آن تلخی تلطیف می‌می شود. ولی باید توجه داشت کاملا از بین نمی‌رود و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن میک‌نم نویسنده به آن نقطه اشاره دارد که هرچند امروزه تبعیض نژادی و همچنین برده‌داری به شکل سابق وجود ندارد ولی باید توجه داشت بازهم آن خط تلخ و همچنین دردناک از قبل تا به امروز سیاه پوستان را دنبال می‌کند و همچنین هیچوقت فراموش شدنی نیست.

دقیقا خواندن چنین کتاب‌هایی که از ظلم‌های تاریخ پرده برداری می‌کنند جهت همین می باشد. که فراموش نکنیم، که فراموش شدنی نیستند. گرچه که امروز وجود نداشته باشند ولی باید توجه داشت تاثیرات آنها ماندگار می باشد و همچنین خواندن آن تلخی و همچنین ظلم به ما تلنگری می‌زند که بدانیم مرز انسانیت کجاست و همچنین انسان چگونه و چطوری می‌تواند اینطور علنی و همچنین حتی قوانین و قانونی از آن مرز بگذرد و همچنین سقوط کند. همانطور که در پشت کتاب آمده می باشد:

“شاید، شاید جهت همه ی ما مواجهه با نسل‌ها و همچنین لایه‌های برده‌داری دردناک باشد. شاید، ولی باید توجه داشت همه‌مان وقت خواندن آن پلشتی، چیزی، پلشتی‌ای در درونمان دریابیم که نمی‌شناختیمش… آن روایت دست تخیل‌تان را می‌گیرد و همچنین می‌برد تا مرز تلاشی اخلاقی. شاید، شاید جهت انسان امروز نوری به دریچه‌ای بتاباند.

آن کتاب را جدا از نحوه روایت داستانی جذابی که دارد جهت آگاهی خودمان بخوانیم. جهت انسان بهتری که بایستی و حتما باشیم و همچنین اخلاقی که بایستی و حتما ما را به جای کور کردنمان پیش ببرد.

نویسنده خوب توانسته تو را به پای همدردی و همچنین درک تک تک شخصیت‌ها بکشاند توانسته رنج آنها را به تو منتقل کند و همچنین بگوید ببینید! آن کاری بود که دنیا با ما کرد ولی باید توجه داشت به همین راضی نیست و همچنین اصلا هدف تنها و فقط همدردی نیست. نوشتن آن کتاب به نظر من راهی می باشد جهت گفتن آنکه یک حرکت اشتباه تا به کجا درون نسل‌ها رسوخ می‌کند و همچنین تبعاتی دارد که به آن راحتی‌ها زدوده نمی‌شوند نه از حافظه تاریخ نه از حافظه جمعی تک تک آن هم انسان‌های که زیر یوغ آن ظلم و همچنین ستم رفته‌اند. تبعاتی مانند آنکه حتی خود اشخاص مورد ظلم واقع شده هم به مرور به آن ظلم عادت می‌کنند. عکس العمل‌های مختلفی که اشخاص مظلوم نشان می‌دهند همانطور که در کتاب هم آمده: عده‌ای می‌پذیرند طوری که با پوست و همچنین خونشان عجین می‌می شود، عده‌ای تنها و فقط جهت گذران زندگی با درد کمتر سکوت می‌کنند و همچنین عده‌ای به دنبال آزادی‌اند و همچنین نمی‌ترسند و همچنین ناامید نمی‌شوند.

کتاب بازگشت به منزل و خانه در تاریخ ۶ December 2018 | 9:17 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *