یکشنبه , مرداد ۳ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / رمان پوست گردو – معرفی کتاب

رمان پوست گردو – معرفی کتاب

رمان پوست گردو

|رمان پوست گردو از قطره|

جنین در حین تمام آن ماجرای خیانت مادرش و همچنین نقشه کشتن و قتل پدرش همچون خدایی از جنس انسان، ناظر و همچنین شاهد می باشد بدون آنکه اقتدار و قدرت اراده و تصمیم راسخ‌گیری یا کمک‌کننده بودن داشته باشد و همچنین در آخر با آن استیصال همراه شده و همچنین خودش را جهت اولین بار در طول داستان با مادر و همچنین معشوقش جمع می‌بندد و همچنین از واژه «ما» بهره بری و استفاده می‌کند، که آن ما در عین حال دربردارنده تمام یاس و همچنین سرخوردگی آن جنین می باشد. آن پیشامد جدید به شدت موجب آزار او می‌می شود تا جایی که از تنها حربه‌ای که بلد می باشد جهت دخالت در آن ماجرا بهره بری و استفاده می‌کند و همچنین…

داستان همچنین و علاوه بر تم ادبی – فلسفی، جنایی هم می‌باشد و همچنین همین بحث و داستان باعث کشش شدن کتاب می‌می شود. که کم حجم بودن کتاب هم مزید بر علت شده و همچنین اجازه نمی‌دهد که تو کتاب را زمین بگذارید! خوشخوانی کتاب، روان بودن آن هم و همچنین آن راوی جدید که ما کمتر با مثل‌اش برخورد داشته‌ایم همه دست به هم دست هم می‌دهند و همچنین آن کتاب را تغییر پیدا کردن به کتاب بی‌نظیر و همچنین شگفت‌انگیزی می‌کنند که خواندنش جز یکی از بهترین تجربه‌های کتابخوانی ما می‌می شود.

خواندن کتاب را با اصرار توصیه می‌کنم! خلاقیت و همچنین موضوعات نو (حتی در صورتی که با الهام از هملت نوشته شده باشند) آن چنینی در دنیای امروز که دیگر موضوعی نمانده که کتاب‌ها به آنها نپرداخته باشند، واقعا مغتنم‌اند.

آن کتاب کتابی می باشد که تو با خواندنش لبخند می‌زنید، متاسف می‌شوید و همچنین همچنین از اقتدار و قدرت قلم نویسنده و همچنین تکنیک‌های نویسندگی‌اش به وجد می‌آیید، خواندن آن کتاب می‌تواند جهت خانم‌های باردار هم به شدت دوست داشتنی و جذاب باشد و همچنین تصویرهایی ذهنی و همچنین ادبی از جنین به آنها ارائه کند که خالی از لطف نیست. آن کتاب متاسفانه در ایران آنطور که بایستی و حتما شناخته و همچنین دیده نشده می باشد پس در صورتی که بعد از خواندنش از آن هم لذت بردید حتما به دوستانتان هم معرفی کنید.

راجع به رمان پوست گردو می‌قدرت خیلی اکثرا و بیشتر صحبت کرد و همچنین نقد کرد، مخصوصا تطابق دادن و همچنین سرنخ‌های مشترکش با هملت بحثی شیرین و همچنین طولانی می باشد. همینطور جنبه‌های روانشناسانه کتاب، ولی باید توجه داشت به دلیل کم حجم بودن کتاب و همچنین لو نرفتن موارد و نکات شوکه‌کننده داستان، از ادامه توضیحات خودداری می‌کنیم.

همین کتاب با عنوان پرده حائل از نشر پارسه هم به چاپ رسیده می باشد که از کیفیت ترجمه آن هم بی‌اطلاعم. (ترجمه‌های آن کتاب را مقایسه نکرده‌ام) ولی باید توجه داشت خانم فرشته شایان به خوبی از پس ترجمه‌ی آن اثر برآمده‌اند و همچنین مخاطب را راضی نموده اند. امیدوارم آن کتاب را بخوانید و همچنین بگذارید آن راوی کوچک متولد نشده تو را شگفت زده کند!

[ لینک: معرفی رمان ناتور دشت ]

رمان پوست گردو از نشر نفیر

جملاتی از متن رمان پوست گردو

با بی‌قراری بند نافم را لمس می‌کنم. برایم حکم تسبیح را دارد. با خودم می‌گویم صبر کن ببینم، مگر رفتار کودکانه، که در بعدی انتظارم را می‌کشد، چه اشکالی دارد؟ من آنقدر از آن سخنرانی‌ها شنیده ام که یاد گرفته‌ام چگونه و چطوری استدلال مخالف ارائه بدهم. بدبینی خیلی راحت می باشد، لذتبخش می باشد حتی. مشخصه و همچنین شاه پر کلاه روشنفکران همه جای دنیاست و همچنین مسئولیت ارائه راهکار را از دوش اهالی اندیشه برمی‌دارد.

جریان خونش از طریق تاپ تاپ قلبش، که به صدای پرتاب توپ از توپخانه‌ای در دوردست می‌ماند، به من ضربه‌هایی وارد می‌کند، و همچنین می‌توانم احساس کنم که دارد با یک اراده و تصمیم راسخ کلنجار می‌رود. من عضوی در درون بدن مادرم هستم، و همچنین از افکارش جدا نیستم. من هم در کاری که قرار می باشد انجام دهد با او همدستم. هنگام و زمانی که در نهایت تصمیمش را، حکم محرمانه‌اش را، تک کلمه خائنانه‌اش را، به زبان بیاورد انگار آن هم اراده و تصمیم راسخ از زبان بی تجربه‌ی خودم بیرون آمده می باشد.

محصور بودن در یک پوست گردو، دیدن دنیا از دو سوراخ بی نهایت کوچک، به مقدار و اندازه‌ی یک دانه‌ی شن. چرا که نه؟ هنگام و زمانی که کل ادبیات، کل هنر، تمامی تلاش‌های بشر تنها ذره‌ای از جهانی می باشد که هرچیزی در آن هم محتمل می باشد. و همچنین حتی آن جهان هم ممکن می باشد ذره‌ای باشد در دل انبوهی از جهان‌های واقعی و همچنین جهان‌های احتمالی دیگر.

آن مگس‌ها پرواز کنان به آنجا می‌روند تا بچرخند و همچنین با خیال راحت بالا بیاورند. تنبلی نخوت‌انگیز همگانی‌شان جامعه‌ای با تفریحات سرخوشانه، اهداف اشتراکی و همچنین مدارای متقابل می‌سازد. آن جماعت بی‌مهره‌ی خواب آلود با جهان هم عقیده می باشد، شیفته‌ی زندگی سرمایه داری با تمام فساد پیرامونش می باشد. از سوی دیگر ما گونه‌ای شادتر، نگران و همچنین دائما مخالف هستیم. اضطراب در جانمان ریشه کرده، خیلی داریم تند می‌رویم.

وقت مناسبی می باشد که من لگد غیره ای به مادرم بزنم و همچنین توسط واقعیت و حقیقت زیبای موجودیتم حواسش را پرت کنم تا داد و همچنین هوار نکند. نه یک بار، نه دوبار، که به تعداد آن هم عدد سحرآمیز در تمام داستان‌های کهن، سه بار، مثل تعداد دفعات نادیده گرفتن مسیح توسط پطرس.

مشخصات کتاب

  • رمان پوست گردو
  • نویسنده: ای‌ین مک یوئن
  • ترجمه: فرشته شایان
  • انتشارات: نفیر
  • تعداد صفحات: ۱۸۷
  • نرخ چاپ اول – سال شمسی ۱۳۹۶: ۱۴۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: نگار نظری

نظر تو در مورد رمان پوست گردو چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر:

  1. کتاب نامه‌های رز
  2. کتاب غروب پروانه
  3. از کتاب رهایی نداریم

رمان پوست گردو در تاریخ ۲۸ December 2018 | 9:52 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *