شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / بازگشت شازده پسر – معرفی کتاب

بازگشت شازده پسر – معرفی کتاب

بازگشت شازده پسر

|بازگشت شازده پسر از قطره|

بعد از یک سری اتفاقات، شازده روزی صدایی از درونش شنید که می‌گفت: «به دنبال دوستت بگرد و همچنین اجازه بده دلایل خود را برایت توضیح دهد. تنها و فقط آن هم موقع می‌توانی دوباره ستاره‌ها را ببینی…» بنابراین شازده کوچولو اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد که بار دیگر به سیاره زمین سفر کند. هنگام و زمانی که به زمین می‌آید، راننده‌ای در کنار جاده‌ او را بیهوش پیدا می‌کند.

ولی باید توجه داشت آن بار شرایط عوض شده و همچنین شازده پهناور و بزرگ شده می باشد. او دیگر نمی‌تواند با گل‌ها، روباه، مار و همچنین یا چیزهای دیگر صحبت کند. تنها و فقط می‌تواند با آدم‌ها صحبت کند و همچنین…

در پشت جلد کتاب بازگشت شازده پسر نیز آمده می باشد:

کمتر داستانی مثل شازده کوچولو به صورت گسترده خوانده شده و همچنین مورد توجه کوچک و همچنین پهناور و بزرگ قرار گرفته می باشد. ولی باید توجه داشت حتی شاهزاده‌ها‌‌ی سیاره‌های خیلی خیلی دور هم عاقبت روزی پهناور و بزرگ می‌شوند. شازده پسر که دیگر در سیارکش احساس خوشحالی نمی‌کند بار دیگر از آن هم خارج می‌می شود تا جهان را کاوش کند. در پس نتیجه آن می شود که سفر به‌ یاد ماندنیِ غیره ای را به سوی رازها و همچنین لذت‌های یک زندگیِ معنادار آغاز می‌کند. دنباله آن داستان کلاسیکِ بی‌نظیر و همچنین محبوب، که حکایتی‌ست دوست داشتنی و جذاب جهت تمامی سنین، به ما یادآوری می‌کند که چه چیزهایی انسان حقیقی را می‌سازد و همچنین در آن هم حال، جشنی باشکوه جهت زندگی با همه‌ی حکمت‌ها، زیبایی‌ها و همچنین شگفتی‌هایش برپا می‌کند.

[ معرفی کتاب: رمان کیمیاگر – همراه با اینفوگرافیک کتاب ]

بازگشت شازده پسر

در مورد رمان بازگشت شازده پسر

در شاهکار بودن شازده کوچولو تردیدی نیست. رمانی فوق‌العاده که بارها و همچنین بارها می‌توانید بخوانید و همچنین هر بار اکثرا و بیشتر از قبل لذت ببرید. ولی باید توجه داشت آیا بازگشت شازده پسر نیز یک شاهکار محسوب می‌می شود؟ آیا می‌قدرت آن رمان را خواند و همچنین به مقدار و اندازه کتاب شازده کوچولو از آن هم لذت برد؟ و همچنین یک سوال مهم‌تر، آیا قلم آلخاندرو گیلرمو روئمرز آنقدر قوی می باشد که ادامه رمان شازده کوچولو را نوشته می باشد؟

در همین ابتدا بایستی و حتما اشاره کنم که آن رمان، کتاب خوبی می باشد و همچنین ارزش آن هم را دارد که خوانده می شود. تو با مطالعه آن رمان همچنین و علاوه بر آنکه احساس خوبی پیدا می‌کنید متوجه موارد و نکات ریز و همچنین درشتی می‌شوید که می‌تواند راهنمای تو در زندگی باشد. ولی باید توجه داشت در صورتی که بخواهیم آن هم را مقایسه کینم، قطعا شازده کوچولو یک سر و همچنین گردن بالاتر می باشد. شازده کوچولو کتابی می باشد که همچنین و علاوه بر بچه‌ها، بسیاری از آدم‌پهناور و بزرگ‌ها نیز آن هم را خوانده‌اند. ولی باید توجه داشت شاید آدم‌پهناور و بزرگ‌ها آنقدرها به رمان بازگشت شازده پسر علاقه نشان ندهند.

تفاوت جدی آن کتاب با رمان شازده کوچولو در آن می باشد که در اینجا شازده کوچولو به دنبال پیدا کردن و یافتن جواب می باشد. در رمان شازده کوچولو خلبان دچار مشکل شده بود و همچنین در یک صحرا سردرگم بود. با آمدن شازده کوچولو ما با او همراه شدیم و همچنین چیزهای شگفت‌انگیز بسیاری را تجربه کردیم. ولی باید توجه داشت در آن رمان هنگام و زمانی که راننده‌ای شازده پسر را پیدا می‌کند، خواننده اکثرا و بیشتر از صحبت‌های میان راننده و همچنین شازده پسر را می‌بیند. راننده راهنمای ما در آن کتاب می باشد و همچنین به شازده پسر و همچنین همچنین به خواننده نشان می‌دهد که می‌قدرت در آن کره خاکی، با وجود همه مشکلاتی که دارد، خوب بود و همچنین خوب زندگی کرد، در واقع می‌قدرت با وجود همه پلیدی‌ها و همچنین چیزهای منفی با عشق زندگی کرد.

راننده ماشین، شازده پسر را که دیگر شازده‌ای کوچولو نیست، آماده می‌کند تا وارد دنیای پیچیده آدم‌پهناور و بزرگ‌ها می شود. دنیایی که در صورتی که در آن هم گرفتار ظاهر می شود همه چیز عجیب و همچنین بدون مفهوم خواهد بود. برونو دی ایجی که یکی از افراد خانواده سنت اگزوپری می باشد، در مقدمه‌ای که بر کتاب نوشته می باشد می‌نویسید:

کتاب بازگشت شازده پسر مثل یک کتاب دینی معاصر در زمان خودش می‌باشد که در قرن بیست‌ویکم و همچنین توسط مردی نوشته شده که رویای ساخته یا ایجاد تغییرات عظیم در جامعه را دارد؛ جامعه‌ای که ساختار سیاسی ناکارآمد را رد می‌کند و همچنین آن رسیک را نمی‌پذیرد که در سیستم آموزشی آن هم پیام امید به آرامی القا می شود. آن کتاب ارزش‌هایی را به ما یادآوری می‌کند که هیچ‌گاه نباید آنها را فراموش کنیم: اهمیت دوستی، خانواده، جامعه و همچنین محبت. ارکانی که هر جامعه متمدنی بر پایه آنها استوار می باشد.

بازگشت شازده پسر در تاریخ ۵ February 2019 | 11:44 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *