دوشنبه , تیر ۲۸ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – معرفی کتاب

زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – معرفی کتاب

زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست

|زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست از قطره|

شیدا به شدت از آن پیشنهاد استقبال می‌کند و همچنین خود را آماده سفر می‌کند که بعد از سال شمسی‌ها بهروز دوباره وارد زندگی او می‌می شود. احساسات شیدا نسبت به بهروز هنوز به شدت خود باقی می باشد ولی باید توجه داشت به دلیل شرایط ویژه ای که وجود دارد، شیدا سفر را کنسل نمی‌کند. او به سفر می‌رود تا بهروز نیز در آن مدت کارهای ناتمام خود را انجام دهد. ولی باید توجه داشت همه‌چیز طبق نقشه پیش نمی‌رود و همچنین…

» مطالعه قسمت و بخش‌هایی از کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست به صورت مجانی و رایگان

کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست

در مورد رمان زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست

آن رمان اولین کتاب داستانی نویسنده می باشد. کتابی که به ماجرای عاشقانه و همچنین تا حدودی عجیب شیدا می‌پردازد. شیدا شخصیت برجسته‌ای دارد، دختری فهمیده می باشد که اساطیر یونانی را می‌شناسد، با بزرگان آشنایی دارد و همچنین کتاب‌های آنان را مطالعه کرده می باشد. ولی باید توجه داشت با همه آن‌ها در زندگی سردرگم می باشد.

گرفتار عشق بهروز می باشد ولی باید توجه داشت نمی‌داند که آیا بایستی و حتما همچنان گرفتار بماند یا نه. رفتارهای عجیبی از خود نشان می‌دهد و همچنین به روش کامل اجازه نمی‌دهد عشق مسیر زندگی‌اش را مشخص کند. از طرف دیگر، بدون عشق هم چیزی ندارد و همچنین زندگی‌اش پوچ به نظر می‌آید. شاید سفر هند بهترین اتفاق جهت او باشد. جهت آنکه به ذهنیات خودش سر و همچنین سامان بدهد و همچنین بتواند مسیر مشخصی را دنبال کند.

ماجراهای کتاب خیلی زیاد محدود خواهند بود و همچنین مخاطب در آن کتاب ۲۹۶ صفحه‌ای با حجم بسیاری از اتفاقات جدی روبه‌رو نیست. اکثرا و بیشتر اتفاقات کتاب در حاشیه اتفاق می‌افتد و همچنین حتی در صورتی که رخ نمی‌دادند، به داستان کتاب لطمه‌ای وارد نمی‌شد. به عنوان مثال، در سفر هند، شرح ماجراها و همچنین اتفاقات جزئی خیلی زیاد زیاد می باشد. هرچند خواننده ممکن می باشد از خواندن آن هم‌ها لذت ببرد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما در نظر گرفت که نباید سهم اکثرا و بیشتر کتاب را به خود اختصاص دهد.

داستان عاشقانه آن کتاب خیلی زیاد ساده و همچنین سرراست می باشد و همچنین لحظه‌های پیچیده همراه با اراده و تصمیم راسخ‌گیری‌های دشوار در آن هم خیلی زیاد کم خواهند بود. انگار اتفاقات به نحوی تنظیم شده‌اند که دائما چیز طبق نقشه پیش برود و همچنین خواننده با یک پایان خوب روبه‌رو باشد. موضوع ساده بودن داستان کتاب، می‌تواند نقطه ضعف رمان نیز باشد. نقطه ضعف از آن هم جهت که کتاب تو را درگیر نمی‌کند. روایت داستان به شکلی نیست که بتواند تو را به چالش بکشد و همچنین از تو بخواهد که در یک ارتباط و رابطه عاطفی بهتر عمل کنید.

البته بایستی و حتما اشاره کنم که کتاب به یک ویرایش جدی مستلزم و نیاز دارد تا یکدست می شود. در نهایت بایستی و حتما اشاره کنم که در صورتی که تو به رمانی ایرانی، عاشقانه، ساده و همچنین خوش‌خوان که فکر کردن و اندیشیدن ویژه ای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری ندارد علاقه دارید، می‌توانید آن کتاب را در ذهن داشته باشید.

[ مطلب مرتبط: معرفی رمان‌های ایرانی ]

جملاتی از متن رمان زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست

ما آمده‌ایم وظیفه‌ای را انجام بدهیم و همچنین آنگاه اینجا را ترک خواهیم کرد؛ ولی باید توجه داشت گویا ماهیت موقتی بودنمان را باور نمی‌کنیم. به‌جای ساختن خاطره‌های خوب و همچنین یادگاری‌های عالی، وقتمان را صرف فضولی در زندگی دیگران، حرص‌وجوش خوردن و همچنین رقابت بیهوده می‌کنیم. (کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – صفحه ۱۵)

دانایی به تحصیلات ارتباطی ندارد. آدم در دانشگاه زندگی هم می‌تواند تعلیم ببیند و همچنین با مدرک دکترای افتخاری فارغ‌التحصیل می شود. (کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – صفحه ۳۴)

عشق در گذر ایام کمرنگ نمی‌می شود. عشق نمی‌فهمد شش دقیقه قبل یا شش ساعت یا شش روز یا شش سال شمسی… فرقی نمی‌کند. عشق آن هم عشق می باشد که هست. (کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – صفحه ۶۰)

به محض آن که چشمم روی هم بسته می‌شد کابوس می‌دیدم. در صحرایی بی‌انتها به دنبال مردی می‌دویدم. مردی که پشتش به من بود و همچنین حتی یک بار هم سر برنگرداند تا مرا نگاه کند ولی می‌دانستم بهروز می باشد. هرچه می‌دویدم فاصله‌ام از او کم نمی‌شد. بلکه انگار او مرتب از من دور و همچنین دورتر می‌شد. نفس‌نفس‌زنان از خواب پریدم. آن کابوس چندبار تکرار شد. (کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – صفحه ۱۲۷)

مادرم می‌گفت: «در صورتی که دست مردی را در دست‌هایت بگیری و همچنین قلبت چنان دیوانه‌وار بتپد که سرت گیج برود، از او دور شو. آن مرد جهت ازدواج با تو مناسب نیست. ولی در صورتی که دست مردی را در دست‌هایت بگیری و همچنین احساس کنی قلبت از احساس امنیت و همچنین آرامش گرم شد، بدان که همسر مناسب خود را یافته‌ای.» آیا مادرم درست می‌گوید؟ (کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – صفحه ۱۶۱)

چه کسی گفته در صورتی که مردی از نظر احساسی به من نزدیک می شود، قرار می باشد قلب من بشکند؟ بعلاوه شکستن قلب یعنی چه؟ قلب جهت عشق ورزیدن می باشد. نمی‌توانیم به قلب بگوییم عشق نورز! مثل آن می باشد که به ریه بگوییم نفس نکش! با نفس نکشیدن، جسم ما می‌میرد و همچنین با عشق نورزیدن روح ما. (کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – صفحه ۲۶۱)

زنده‌بودن کافی نیست، بایستی و حتما زندگی کرد. بایستی و حتما زندگی را چلاند و همچنین تا آخرین قطره آن هم را بیرون کشید و همچنین نوشید. (کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست – صفحه ۲۶۲)

» مطالعه قسمت و بخش‌هایی از کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست به صورت مجانی و رایگان

مشخصات کتاب

  • عنوان: کتاب زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست
  • نویسنده: دکتر آناهیتا چشمه علایی
  • انتشارات: مولف
  • تعداد صفحات: ۲۹۶
  • نرخ چاپ اول: ۳۰۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد رمان زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست چیست؟ لطفا در صورتی که آن رمان را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند رمان ایرانی دیگر:

  1. رمان ناتمامی
  2. رمان شهرهای گمشده
  3. رمان منزل و خانه لهستانی‌ها

زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست در تاریخ ۷ February 2019 | 9:53 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *