یکشنبه , مرداد ۳ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – معرفی کتاب

شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – معرفی کتاب

شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک

|شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک از قطره|

سفر هیجان‌انگیز آن هم‌ها با کشتی تایتانیک آغاز می‌می شود. در ابتدا همه‌چیز خوب پیش می‌رود ولی باید توجه داشت کم‌کم اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد که باعث می‌می شود شرلوک هولمز به همه‌چیز مشکوک می شود. با دزدیده شدن اسناد محرمانه، شرلوک دست به کار می‌می شود و همچنین…

[ معرفی کتاب: رمان پیشامد جدید اسپینوزا – نشر قطره ]

شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک

در مورد کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک

آن هم‌روش که از عنوان کتاب مشخص می باشد، آن رمان کارآگاه‌بازی‌های شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک را با هم روایت می‌کند. داستان‌های شرلوک، جهت مخاطب خاص خودش، جذابیت‌های ویژه ای دارد و همچنین خواننده دائما می‌تواند از کارهای عجیب او لذت ببرد. شرلوک پیش‌بینی ناپذیر می باشد و همچنین هر لحظه ممکن می باشد کار متفاوتی انجام دهد. ولی باید توجه داشت در آن میان ما کشتی تایتانیک را داریم و همچنین تقریبا هرکسی از سرانجام آن کشتی باخبر می باشد. بنابراین خواننده سرانجام یک چیز را به روش قطعی می‌داند و همچنین آن هم غرق شدن تایتانیک می باشد.

به نظر من نویسنده شرح خوبی از غرق شدن تایتانیک ارائه کرده می باشد و همچنین خواننده ضمن لذت بردن از ماجراهای شرلوک، می‌تواند با بعضی از جنبه‌های آن فاجعه تاریخی نیز آشنا می شود. ولی به روش کلی آن رمان از هیجان کمتری برخوردار بود. شاید یک دلیل آن هم به خاطر پیر بودن شرلوک و همچنین واتسون باشد و همچنین یا شاید به خاطر آن باشد که ما می‌دانیم در نهایت یک قسمت و بخش از داستان چگونه و چطوری خواهد بود.

به روش کلی در صورتی که به شرلوک هولمز و همچنین ادبیات پلیسی علاقه دارید، آن رمان می‌تواند گزینه مناسبی جهت مطالعه باشد. ضمن آنکه داستان کتاب ساده می باشد و همچنین جوانان و نوجوانان نیز می‌توانند از آن هم لذت ببرند.

[ معرفی کتاب: رمان هنگام و زمانی که نیچه گریست – نشر قطره ]

جملاتی از متن کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک

از بازنشستگی هولمز، از زمانی که کارآگاهی نامی و همچنین برجسته بود، زمان بسیاری می‌گذشت و همچنین حالا در ملکی کوچک در ساوت داونز زندگی‌اش را می‌گذراند. به ندرت پا به شهرستان می‌گذاشت، ولی باید توجه داشت هر از چند گاهی خودم به خلوتگاه ییلاقی‌اش سر می‌زدم و همچنین از خبرهای جدید جنایی که اطرافم می‌شنیدم باخبرش می‌کردم. (کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – صفحه ۹)

سختم بود روی مطالعه تمرکز کنم. حواسم پرت مسافران می‌شد. انگار در بطالت‌شان خوش بودند. زوج‌های پیر و همچنین جوون دست در دست هم قدم می‌زدند. به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردم که چه‌قدر خودم را ماه‌ها غرق کار کرده بودم. بعد یاد سفرها و همچنین تعطیلات خوشی افتادم که با همسرم رفته بودم. فراموش کرده بودم سفر چه‌قدر می‌تواند جهت از بین بردن اضطراب و همچنین طراوت روح مفید باشد. (کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – صفحه ۶۱)

هنگام و زمانی که آقای بیشاپ تیر خورد، یه مردی رو حدود ده متری خودم دیدم. خیلی سریع توی تاریکی گم شد. هنگام و زمانی که خودم رو رسوندم پشت ماشین، یادم افتاد توی کیفم اسلحه دارم. درش آوردم و همچنین یواشکی یه نگاهی انداختم. می‌دونستم کدوم سمت رفته. دیدمش که توی تاریکی داشت آروم می‌اومد سمت من. یه لحظه برق هفت‌تیرش رو دیدم. جلو سینه‌اش گرفته بودش. تنها چیزی که می‌دونستم آن بود که می‌خواد من هم بکشه و همچنین هیچ شاهدی باقی نذاره. دو بار شلیک کردم. پرید تو تاریکی. (کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – صفحه ۱۳۱)

همون‌طوری که حتما می‌دونید، به آب انداختن آن کشتی خیلی سروصدا تو دنیا به پا کرده. در واقع تایتانیک تغییر پیدا کردن شده به نمادی از امپراتوری بریتانیا و همچنین نظام سرمایه‌داری. اگه آن کشتی توی اولین سفرش غرق بشه، لرزه به تن کشورهای سرمایه‌داری می‌افته. (کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – صفحه ۱۶۴)

بایستی و حتما اعتراف کنم آدم آرامی‌ام. هیچ چیز برایم لذت‌قسمت و بخش‌تر از آن نیست که جلو شومینه بنشینم و همچنین کتاب بخوانم. ولی هولمز مثل موجی خروشان آن آب ساکن را به هم می‌زد. (کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – صفحه ۱۸۹)

به سرعت از راهروی طرف راست رفتیم سمت عرشه. آن هم موقع بود که دیدمش. زیر نور ستارگان، کوه عظیمی از یخ پشت کشتی دیده می‌شد. مسلم بود که کشتی به کوه یخ برخورد کرده می باشد. به احتمال زیاد برخورد زیر آب بوده. هر سه نفرمان به نرده چسبیده بودیم و همچنین کوه یخ را نگاه می‌کردیم که از ما دور و همچنین دورتر می‌شد. (کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – صفحه ۲۲۸)

تایتانیک کاملا کج شده بود و همچنین دماغه‌ی کشتی به روش کامل زیر آب رفته بود. برق آن کشتی قدرتمند هنوز روشن بود و همچنین صدای موسیقی تیم به دل آن شب تلخ و همچنین سرد رخنه می‌کرد، ولی باید توجه داشت نغمه‌شان دیگر نوای شادی نداشت. (کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک – صفحه ۲۵۳)

مشخصات کتاب

  • عنوان: شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک
  • نویسنده: ویلیام سیل
  • ترجمه: احسان کرم‌ویسی
  • انتشارات: قطره
  • تعداد صفحات: ۲۷۲
  • نرخ چاپ اول : ۲۲۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد کتاب شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند رمان پلیسی دیگر:

  1. رمان پروژه‌ی خونین او
  2. رمان پشت درهای بسته
  3. رمان تابوت‌های دست‌ساز

شرلوک هولمز و همچنین فاجعه کشتی تایتانیک در تاریخ ۱۱ February 2019 | 10:23 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *