یکشنبه , مرداد ۳ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / ما تمامش می‌کنیم – معرفی کتاب

ما تمامش می‌کنیم – معرفی کتاب

ما تمامش می‌کنیم

|ما تمامش می‌کنیم از قطره|

با جلو رفتن آن قسمت از داستان و همچنین نزدیک شدن لیلی و همچنین رایل به همدیگر، لیلی خاطرات قبل خود را نیز مرور می‌کند. خاطرات شیرینی که در آن هم عاشق پسر غیره ای به اسم اتلس بود.

هنگام و زمانی که لیلی با رایل وارد ارتباط و رابطه می‌می شود، ناگهان زندگی برایش آن هم‌قدر زیبا می‌می شود که باور کردنی نیست ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که دغدغه‌های مرتبط به ارتباط و رابطه‌ای جدید، ذهن او را به خود مشغول می‌کند، خاطرات قبل و همچنین اولین عشقش او را درگیر خود می‌کند. اتلس در قبل با لیلی نقاط مشترک بسیاری داشته و همچنین از او محافظت می‌کرد. هنگام و زمانی که لیلی ناگهان دوباره اتلس را می‌بیند، ارتباط و رابطه او با رایل مورد تهدید قرار می‌گیرد ولی باید توجه داشت…

[ معرفی کتاب: رمان رنج‌های ورتر جوون – یک رمان عاشقانه زیبا و همچنین عمیق ]

ما تمامش می‌کنیم

در مورد رمان ما تمامش می‌کنیم

نویسنده در آن کتاب نقطه‌ای اساسی را هدف قرار داده می باشد. کالین هوور تلاش دارد که به خواننده یاد دهد که قبل‌ها و همچنین الگوهایی قبلی اهمیتی ندارد و همچنین ما بایستی و حتما گرفتار آن هم‌ها نشویم. هرکسی حق دارد که جهت بعدی خود اراده و تصمیم راسخ بگیرد. البته آن اراده و تصمیم راسخ دائما راحت نخواهد بود ولی باید توجه داشت در صورتی که خود را نجات ندهیم و همچنین تمامش نکنیم بدون تردید زندگی سخت و همچنین سخت‌تر خواهد شد.

وارد شدن در یک ارتباط و رابطه عاشقانه دائما مسئولیت بسیاری به همراه دارد و همچنین هر کدام از طرفین بایستی و حتما شرایط طرف مقابل را نیز در نظر داشته باشد. حال در آن ارتباط و رابطه در صورتی که تو اکثرا و بیشتر از طرف مقابل عاشق باشید ممکن می باشد به خاطر او هر کاری انجام دهید و همچنین مهم نیست که چقدر شرایط سخت می شود، تو در آن ارتباط و رابطه می‌مانید زیرا و به درستی که عاشق هستید. ولی باید توجه داشت تا کجا بایستی و حتما ادامه داد؟ آن کتاب شاید بتواند پاسخ مناسبی به آن سوال بدهد.

به عقیده من شخصیت مادر لیلی یکی از نقاط نیرو کتاب بود. شخصیتی که در ابتدا به نظر می‌رسد از نظر فکری فاصله بسیاری با لیلی دارد و همچنین چیزی از دغدغه‌های فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن او نمی‌داند. به نظر می‌رسد مادر و همچنین دختر از دو دنیای کاملا متغایر و متفاوت خواهند بود ولی باید توجه داشت حمایت معنوی مادر و همچنین حاضر بودن او در شرایط سخت دائما باعث نیرو قلب لیلی می باشد. آن حمایت در حساس‌ترین لحظه رمان باعث می‌می شود خواننده اصل مطلب را به خوبی درک کند.

ولی باید توجه داشت به روش کلی نباید از آن کتاب انتظار بسیاری داشته باشید. مسائلی که در کتاب مطرح می‌شوند مهم خواهند بود ولی باید توجه داشت قلم نویسنده آن هم‌ روش که بایستی و حتما خوب نیست و همچنین مخاطب جدی شگفت‌زده نمی‌می شود. پیشنهاد می‌کنم در صورتی که به رمان‌هایی در سبک رمان من پیش از تو و همچنین یا رمان احتمال عشق در نگاه اول علاقه دارید آن کتاب را نیز بخوانید. همچنین آن کتاب جهت نوجوانانی که جدید و تو و تازه کتاب‌خوانی را شروع نموده اند می‌تواند گزینه مناسبی جهت مطالعه باشید.

جملاتی از متن کتاب ما تمامش می‌کنیم

در مورد دیگران فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم و همچنین آنکه در نهایت، چظور اراده و تصمیم راسخ می‌گیرند به زندگیشان پایان بدهند. آیا بعدا جهت آن تصمیمشان تاسف می‌خورند؟ حتما درست بعد از آنکه اقدام به آن کار می‌کنند و همچنین یک لحظه بعد از آنکه کار شروع می‌می شود، هنگام سقوط آزاد سریع، کمی احساس پشیمانی می‌کنند. آیا در حالی که زمین به سرعت به طرفشان می‌آید، به زمین نگاه می‌کنند و همچنین می‌گویند: «عجب گندی زدم. چه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن مزخرفی بود؟» (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۹)

قبلا بهترین روش تخلیه‌ی خشم جهت من باغبانی بود. هر وقت دچار استرس می‌شدم، به حیاط خلوت می‌رفتم و همچنین هر گیاه هرزی پیدا می‌کردم، بیرون می‌کشیدم. (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۱۳)

یه بار، یکی به من گفت که چیزی به اسم آدم بد وجود نداره؛ همه‌ی ما آدمایی هستیم که گاهی اوقات، کارای بد انجام می‌دیم. آن حرف جهت دائما تو ذهن من مونده، جهت آنکه واقعیت و حقیقت داره. همه‌ی ما، تو وجودمون یک کمی خوبی و همچنین بدی داریم. (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۵۶)

سرم را تکان می‌دهم و همچنین آن هم‌روش که صدایم را پایین می‌آورم، می‌گویم: «متوجه نمی‌شی، مگه نه؟» در حال حاضر، شکست‌خورده‌تر از آنم که بتوانم به فریاد زدن بر سر او ادامه بدهم. «رایل، من دوستت دارم. شاید اگه چند ماه پیش بود، می‌تونستیم به همین روابط سرسری ادامه بدیم. تو می‌تونستی بری و همچنین منم به راحتی می‌تونستم برم سر زندگیم ولی باید توجه داشت موضوع مال چند ماه پیش نیست. تو خیلی صبر کردی و همچنین اجزای بسیاری از من، تو وجودت انباشته شده. پس لطفا منو بازی نده، عکس منو به دیوار آپارتمانت نزن و همچنین برام گل نفرست؛ زیرا و به درستی که هنگام و زمانی که آن کارو می‌کنی، من احساس خوبی بهم دست نمی‌ده، رایل. آن کارا منو آزار می‌ده.» (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۹۸)

نگران بودم که ارتباط و رابطه با تو، به مسئولیت‌هام اضافه کنه. همه‌ی عمرم از آن پیشامد جدید دوری می‌کردم. قبلا به مقدار و اندازه کافی سختی کشیده بودم و همچنین دیدن تنشی که ازدواج پدر و همچنین مادرم براشون به وجود آورده بود و همچنین شکست بعضی از دوستام توی ازدواج، باعث شده بود اصلا حاضر نباشم، توی چنین روابطی نقشی داشته باشم. ولی باید توجه داشت همین امشب متوجه شدم که خیلی از آدما دارن اون کارو اشتباه انجام می‌دن. زیرا و به درستی که اتفاقی که داره بین ما می‌افته، شبیه مسئولیت نیست. احساس می‌کنم مثل یه پاداشه و همچنین من در حالی به خواب می‌رم که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم چی کار کردم که سزاوار چنین پاداشی بودم. (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۱۶۶)

همه‌ی انسان‌ها اشتباه می‌کنند. چیزی که شخصیت ما را می‌سازد، اشتباهات ما نیست، بلکه نحوه‌ی برخوردمان با آن هم اشتباهات و همچنین درس گرفتن از آن هم‌ها، به جای توجیه‌تراشی می باشد. (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۱۹۲)

شاید دوست داشتن، چیزی نیست که یک چرخه‌ی کامل باشد و همچنین به سرانجام برسد؛ شاید چیزی می باشد شامل افت و همچنین خیز و همچنین زیر و همچنین بم، درست مثل آدم‌هایی که در زندگیمان با آن هم‌ها برخورد می‌کنیم. (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۲۲۰)

هر انسانی سزاوار آن هم می باشد که به او فرصت دوباره‌ای داده می شود؛ به‌خصوص افرادی که برایمان از هر کس غیره ای عزیزتر خواهند بود. (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۲۵۳)

چشم‌هایش پر از غم می‌می شود و همچنین همین موجب می‌می شود بفهمم که در حال حاضر، رفتن بهترین کار می باشد. هیچ‌کدام از ما، یکدیگر را از فکرمان بیرون نکرده‌ایم و همچنین نمی‌دانم هرگز آن کار را خواهیم کرد یا نه. دارم به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌افتم که فراموشی، یک تصور غلط می باشد و همچنین بودن در اینجا، در زمانی که من هنوز دارم به اتفاقاتی که در زندگی‌ام افتاده می باشد، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم، اوضاع را برایم بدتر می‌کند. (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۳۱۷)

الگوها وجود دارند زیرا شکستن آن هم‌ها دردناک می باشد. جهت تغییر الگویی که به آن هم عادت داریم، به توانایی تحمل رنج و همچنین شجاعت خیلی بسیاری مستلزم و نیاز می باشد. گاهی اوقات، به نظر می‌رسد ادامه‌ی آن هم روال همیشگی، آسان‌تر از روبه‌رو شدن با ترسی شبیه آن هم می باشد که بالا بپریم در حالی که احتمال دارد دیگر روی پاهایمان فرود نیاییم. مادرم آن روال را ادامه داد. من آن هم را ادامه دادم. ولی باید توجه داشت حالا ما تمامش می‌کنیم. (کتاب ما تمامش می‌کنیم – صفحه ۳۷۴)

مشخصات کتاب

  • عنوان: ما تمامش می‌کنیم
  • نویسنده: کالین هوور
  • ترجمه: آرتمیس مسعودی
  • انتشارات: آموت
  • تعداد صفحات: ۳۸۴
  • نرخ چاپ هفتم – زمستان ۱۳۹۶: ۲۶۵۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد کتاب ما تمامش می‌کنیم چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید نظرات خود را در مورد آن هم با ما و همچنین همه کاربران کافه‌بوک در میان بگذارید.


» معرفی چند رمان دیگر:

  1. رمان نامه‌های رز
  2. رمان سیاه برازنده توست
  3. رمان شازده کوچولو

ما تمامش می‌کنیم در تاریخ ۳ February 2019 | 10:37 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *