سه شنبه , مرداد ۵ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب انجمن شاعران مرده – معرفی کتاب

کتاب انجمن شاعران مرده – معرفی کتاب

کتاب انجمن شاعران مرده

|کتاب انجمن شاعران مرده از قطره|

انجمن شاعران مرده اسم گردهمایی می باشد که پنهانی در زمان تحصیل کیتینگ بر پا می‌شد و همچنین دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین پسران جوان جوون مخفیانه در یک غار دور هم جمع می‌شدند و همچنین شعرهای مورد علاقه خود یا اشعاری را که خودشان سروده بودند می‌خواندند. حال بچه‌های مدرسه ولتون به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌افتند دوباره آن هم انجمن را برپا کنند که آن کار باعث می‌می شود به خود حرکتی بدهند و همچنین از سکون خارج شوند. باعث می‌می شود سراغ کارهایی بروند که به آنها علاقه شدید دارند. در آن رمان خانواده‌ها و همچنین مراکز تربیتی بر روحیه فرزندان خود حاکم خواهند بود به طوری که بچه‌ها در مقابل رفتار تند آن هم‌ها تظاهر به اطاعت می‌کنند ولی دنبال دلبستگی‌های خود می‌روند.

شخصاً کتاب را بی‌نهایت دوست داشتم. از آن هم دسته کتاب‌هایی بود که امید و همچنین تکاپو را در دل آدم زنده می‌کرد و همچنین زنده نگاه می‌دارد. عاشق شخصیت جان کیتینگ شدم که توانسته بود شیوه درست زندگی کردن و همچنین تغییر پیدا کردن کردن لحظه‌ها به طلا را به خوبی به بچه‌ها یاد بدهد.

داستان سراسر پر شامل‌های زیبا و همچنین ناب می باشد و همچنین شعرهایی که در آن رمان بهره بری و استفاده شده خیلی زیاد زیبا و همچنین امیددهنده خواهند بود. آن موضوع جهت ما عاشقان ادبیات نقطه مثبتی می باشد و همچنین هر کسی کتاب را بخواند عاشق آن هم خواهد شد. ترجمه کتاب هم خوب بود ولی آن رمان هم مثل اکثرا و بیشتر رمان‌ها در سایه مانده و همچنین دیده نشده می باشد. به دوستان پیشنهاد می‌کنم کتاب را بخوانند و همچنین لذت ببرند.

[ معرفی کتاب: رمان غروب پروانه – نشر نیماژ ]

کتاب انجمن شاعران مرده

جملاتی از متن کتاب انجمن شاعران مرده

یاد خواهید گرفت طعم زبان و همچنین ادبیات کلمات رو مزه مزه کنید زیرا و به درستی که فارغ از همه حرف‌هایی که دیگران می‌گن، اندیشه و همچنین کلمات چنان قدرتی دارند که می‌تونن جهان را دگرگون کنند.

تو شعر می‌خونی زیرا و به درستی که عضوی از نژاد بشر هستی زیرا و به درستی که نژاد بشر، سرشار از شور و همچنین عشق و همچنین احساسه! علم پزشکی جدید، قانون، بانک داری، آن چیزها جهت حفظ و همچنین ادامه‌ی بقای زندگی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری‌ان. ولی باید توجه داشت شعر، ادبیات، عشق و همچنین زیبایی چی؟ آن‌ها چیزهایی‌ان که ما به خاطرش زنده‌ایم و همچنین نفس می‌کشیم!

در صورتی که در مورد‌ی چیزی اطمینان دارید خودتون رو مجبور کنید تا به اون از دریچه‌ی دیگه‌ای نگاه کنید. حتی اگه به نظرتون اشتباه یا احمقانه باشه. هنگام و زمانی که چیزی می‌خونید، تنها و فقط به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکنید که نویسنده چی می‌گه، بلکه زمانی رو صرف کنید و همچنین ببینید خودتون چی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنید. پسرها تلاش کنید تا صدای خودتون رو کشف کنید، هر قدر آن زمان را به بعد موکول کنید احتمال آن که اصلا به اون دست پیدا کنید، کمتر خواهد شد. به قول ثورو، اغلب آدم‌ها عمرشان در سکوت و همچنین نومیدی سپری میشه. چرا به آن خاموشی تن بدیم؟ خطر کنید و همچنین قدم در راه‌های جدید و تو و تازه‌تر بگذارید.

در وجود همه ما مستلزم و نیاز بزرگی هست که دوست داره پذیرفته و همچنین اثبات و یا تایید بشه. ولی باید توجه داشت بایستی و حتما به چیزی که در تو متغایر و متفاوت و همچنین منحصر به فرد هست، اعتماد کنید حتی در صورتی که عجیب و همچنین غریبه یا بقیه اون رو نمی‌پسندن. به قول فراست: «یک دو راهی در جنگل سر بر آورده بود و همچنین من جاده‌ای را در پی گرفتم که رد کمتری در آن هم نمایان بود و همچنین آن همانی بود که راه را متغایر و متفاوت می‌ساخت.»

نوشیدن عصاره‌ی هستی به آن معنی نیست که نمک بپاشی روی زخم و همچنین خودت رو زجر بدی. جرات و همچنین جسارت حدی داره و همچنین احتیاط و همچنین حواس جمعی هم مقدار و اندازه‌ای. آدمی هم عاقله که بدونه کجا بایستی و حتما اون‌ها رو به کار ببنده.

مشخصات کتاب

  • کتاب انجمن شاعران مرده
  • نویسنده: ان. اچ. کلاین بام
  • ترجمه: زهرا طراوتی
  • انتشارات: نیماژ
  • تعداد صفحات: ۱۸۴
  • نرخ چاپ اول: ۱۵۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: داوود پورفتحی

نظر تو در مورد کتاب انجمن شاعران مرده چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر از نشر نیماژ:

  1. کتاب جمشیدخان عمویم
  2. کتاب حقارت
  3. کتاب قهوه سرد آقای نویسنده

کتاب انجمن شاعران مرده در تاریخ ۱۷ February 2019 | 10:06 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *