سه شنبه , شهریور ۲۳ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / رمان پر – معرفی کتاب

رمان پر – معرفی کتاب

رمان پر

|رمان پر از قطره|

رمان پر اثر شارلوت مری ماتسین، نویسنده انگلیسی می باشد که کتاب‌هایی با عنوان مارنیا یا مارنیا زیبای سرگردان و همچنین مورنای سبزپوش از آن نویسنده به زبان فارسی ترجمه شده می باشد. ماتسین در یک برهه از عمر خود خیلی زیاد گوشه‌گیر شد و همچنین زندگی او در پرده‌ای از ابهام قرار دارد، از زندگی و همچنین تاریخ دقیق مردن و مرگ آن نویسنده نیز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

پشت جلد آن رمان آمده می باشد:

زندگی قمار می باشد، ماجراست، انسان یا میبرد،یا میبازد، زندگی معرکه‌ایست که پایان ندارد هنگام و زمانی که صدای یک فرد یا شخص کم کم ضعیف و همچنین خاموش شد صدایی جوانتر و همچنین نیرومندتر بقیه داستان را می‌گیرد و همچنین ادامه می‌دهد.

رمان پر

داستان رمان با سر زدن دالتون به دوست قدیمی‌اش که اکنون یک نویسنده می باشد شروع می‌می شود. آن هم دو تحصیلات را با هم تمام کردند و همچنین با هم وارد اجتماع شدند ولی باید توجه داشت زندگی مسیرهای مختلفی پیش روی آن هم‌ها قرار داد. دالتون در شرکت بیمه شهرستان کار گرفت و همچنین دوستش حرفه نویسندگی را دنبال کرد. اختلاف سلیقه میان آن دو، روابط آن هم‌ها را کم کرده بود ولی باید توجه داشت اکنون ماجرایی رخ داده می باشد که دالتون را به منزل و خانه دوستش می‌کشاند.

دالتون داستان زندگی پر فراز و همچنین نشیب خود را در قالب دست‌نوشته‌هایی در اختیار دوست نویسنده‌اش قرار می‌دهد تا بر اساس آن هم کتابی بنویسید. آن موضوع از آن هم جهت اهمیت دارد که دالتون به سال شمسی زندان به دلیل اختلاس محکوم شده می باشد. ولی باید توجه داشت موضوع اصلی کتاب در داستان زندگی دالتون می باشد. جایی که در آن هم ماویس وارد داستان می‌می شود:

در زدم و همچنین دختر جوون و همچنین زیبایی که گیسوان طلائی داشت و همچنین بیش از هیجده یا نوزده بهار عمرش نمی‌گذشت در را برویم گشود. بعد از معرفی خودم داخل منزل و خانه شدم و همچنین قبل از هر سؤال از او پرسیدم که آیا خواننده‌ی آهنگ روح پرور او بوده؟ جواب مثبت داد. بعد شروع به تحقیقات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری کردم. اسم او ماویس کوترل بود.

دالتون که مامور بیمه می باشد، جهت روشن شدن پرونده‌ای به سمت ماویس کشیده می‌می شود و همچنین به سرعت عاشق او می‌می شود. صدای فوق‌العاده ماویس باعث می‌می شود دالتون به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن پیدا کردن و یافتن پولی جهت تعلیم او می شود. در نظر او آن صدا یک گنج ارزشمند می باشد که بایستی و حتما کشف می شود. ولی باید توجه داشت دالتون از کجا می‌تواند آن پول را فراهم کند؟

داستان به همین سادگی پیش نمی‌رود. دالتون متاهل می باشد و همچنین با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌می شود ولی چیزی که در زندگی او عوض نخواهد شد، وارد شدن ماویس به قلب او می باشد.

دلم می‌خواست او را در آغوش بگیرم و همچنین در آغوش گرم و همچنین مهرپرورش زندگی و همچنین غمهایش را بدست فراموشی بسپارم. ولی باید توجه داشت می‌ترسیدم همچون غزالی از من بگریزد و همچنین تا ابد داغ فراقش را به دلم بگذارد.

[ معرفی رمان عاشقانه: کتاب نامه گمشده ]

رمان پر

از آن کتاب و همچنین داستان عاشقانه آن هم نمی‌قدرت با عنوان یک شاهکار ادبی یاد کرد چرا که داستان‌های عاشقانه اسطوره‌ای برتری در ادبیات وجود دارند ولی باید توجه داشت هر فردی می‌تواند از آن کتاب برداشت متفاوتی داشته باشد و همچنین از داستان عاشقانه آن هم لذت ببرد.

شخصیت اول آن کتاب فرد کاملا ضعیفی می باشد که خلاهای عاطفی، نادیده گرفته شدن‌ها و همچنین عدم موفقیت فردی یا شخصی را در خلال وجود مایوس پوشش می‌دهد به طوری که از او یک بت و همچنین یک قدیس ساخته و همچنین درنهایت در راه آن قدیس جان خود را فدا می‌کند که اصلا در نظر عاشقان واقعی و همچنین اسطوره‌های ادبی عشق آن عمل پسندیده و همچنین مناسب شان یک عاشق حقیقی نیست.

جملاتی از متن رمان پر

چرا خدایان ما را در تاریکى رها مى‌کنند تا از مسیر نور و همچنین روشنایى زندگى منحرف گردیم و همچنین کورکورانه در ظلمت دست و همچنین پا بزنیم و همچنین با ناکامى دوست بداریم و همچنین آخر کار هم بدون پس نتیجه آن می شود که آن عالم را ترک کنیم. بله آن خداوند تبارک و تعالی، آن سرنوشت کجاست که هرچه او را جستجو مى‌کنیم نمى‌یابیم؟ کى؟ چه وقت آن خداوند تبارک و تعالی خواهد دانست مادامى که خود را پنهان کند ما بندگان فانى هرگز اقتدار و قدرتِ پیدا کردن و یافتن او را نخواهیم داشت. آن مقام مخفى و همچنین پنهان، گمانى بیش نیست و همچنین من که بنده‌ى ناچیزى بیش نیستم آن گمان‌ها را لایق مقام خداوندى نمى‌دانم. (رمان پر – صفحه ۱۴۰)

وقتى انسان منظورى را دنبال مى‌کند و همچنین باره‌اى مى‌چیند، وقتى که موفق شد آن هم وقت مثل کسى که قوایش تمام شده با کمال بى‌حالى به پس نتیجه آن می شود که نگاه مى‌کند وقتى که موفق شد و همچنین یا اصلا پشیمان مى‌می شود. (رمان پر – صفحه ۱۲۲)

آیا یک مرد حق داشت دست به دزدى بیالاید صرفا براى آن که هنرى را در راه بالندگى‌اش کامل نماید؟ (رمان پر – صفحه ۲۰۶)

چقدر اشخاص ناامید به خیال ناچیزى، روزها در پى هم به امید فردا به زندگى چسبیده‌اند. (رمان پر – صفحه ۲۵۳)

من که به ماویس تا آن مقدار و اندازه عشق داشتم و همچنین او را مى‌پرستیدم حالا نمى‌توانستم ژانسى را آنطور دوست بدارم. البته او هنرمند بى‌نظیرى بود من او را ستایش مى‌کردم. ولى بعضى مردها در زندگى تنها و فقط یک زن را دوست دارند و همچنین بین ماویس و همچنین ژانسى خیلى تفاوت بود. (رمان پر – صفحه ۲۵۳)

مشخصات کتاب

  • رمان پر
  • نویسنده: ماتیسن
  • ترجمه: میمنت دانا
  • انتشارات: بوتیمار
  • تعداد صفحات: ۲۷۰
  • نرخ: ۱۷۵۰۰

👤 نویسنده مطلب: مهتاب اسدیان

نظر تو در مورد رمان پر چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند رمان دیگر:

  1. رمان ملت عشق
  2. رمان رنج‌های ورتر جوون
  3. رمان بلندی‌های بادگیر

رمان پر در تاریخ ۱۹ March 2019 | 9:53 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *