شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست – معرفی کتاب

سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست – معرفی کتاب

سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست

|سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست از قطره|

[ معرفی کتاب: رمان کیمیاگر – نشر ثالث ]

سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست

کم نیستند نمونه‌هایى از آن دست که عرصه را بر سرخپوستان تنگ و همچنین تنگ‌تر کردند، سرزمینشان را غصب کردند و همچنین برایشان چیزى جز زخم‌هایى جانگداز باقى نگذاشتند. زندگى مرد سرخپوست بعد از وارد شدن سفیدپوستان به امریکا بى‌شباهت به دوره‌گردى آواره نبود. سخت‌تر آنکه آن قومِ اصیل، غنى و همچنین بافرهنگ از توانایى ثبت وقایع بى‌بهره بودند و همچنین همین امر سبب شد تا سفیدپوستان هرچه مى‌خواهند بنویسند و همچنین جهانیان ولی باید توجه داشت باور نکنند! واقعیت و حقیقت هرگز از میان نخواهد رفت.

آن کتاب شرحى قانونى می باشد از آنچه بر سرخپوستان گذشت. گزیده‌اى از صدها قانون و همچنین مصوبه‌اى که حق حیات بر روى مام زمین را از آنان ستاند.

ویلکومب واشبرن در تمامى آثار خود به خصوص در آن کتاب آن واقعیت و حقیقت را به اثبات رسانده می باشد که سرخپوستان علی رغم دلایل واهى که موجب فتح و همچنین استعمار سرزمینشان شد، ملتى داراى فرهنگ غنى، هویتى انکارناپذیر و همچنین مناسباتى آکنده از معنویاتند. از او آثار متعددى شامل سرخپوست و همچنین مرد سفیدپوست، سرخپوست درآمریکا، تجاوز به نظام قبیله‌اى سرخپوست و همچنین … برجاى مانده می باشد.

[ معرفی کتاب: رمان دن کیشوت – نشر ثالث ]

جملاتی از متن کتاب سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست

یکى از استادان مشهور زمان به نام ویلیام بیشاپ مى‌گوید: «اکثر کاوشگران اروپایى قرن پانزدهم و همچنین شانزدهم بر آن باورند که کشف یک سرزمین خود دلیل قاطعى بر حاکمیت بر آن هم می باشد.» ولی باید توجه داشت هیچگاه مشخص نشد که آن اصطلاح «کشف» تنها به امر حکومت محدود مى‌می شود یا معناى وسیعترى دارد. (کتاب سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست – صفحه ۳۸)

حکومت‌هاى اروپایى معتقد بودند که جنگ و همچنین پیامدهاى آن هم بایستی و حتما به داخل سرزمین سرخپوستان محدود می شود و همچنین هیچ لطمه‌اى به صلح میان ممالک اروپایى وارد نکند. بنابراین آن هم‌ها با هم تهعدنامه‌اى را به امضا رساندند که بر اساس آن هم اروپایى‌ها در سرزمین خود در کمال صلح و همچنین آرامش به زندگى ادامه دهند. به راستى هم کشورهاى پهناور و بزرگ در صلح به سر بردند. (کتاب سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست – صفحه ۳۹)

بعد از فتح آن سرزمین با بى‌شرمى هرچه تمام‌تر مدعى شدند که سرخپوستان هدایاى پروردگار به ما خواهند بود تا بتوانیم با بیگارى کشیدن از آنان به حرفه‌ى ماهیگیرى بپردازیم و همچنین ماهى را با نرخ ارزان‌تر تهیه کنیم. (کتاب سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست – صفحه ۴۰)

مشخصات کتاب

  • عنوان: سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست
  • نویسنده: ویلکومب واشبرن
  • ترجمه: هنگامه قاضیانى
  • انتشارات: ثالث
  • تعداد صفحات: ٢٠٩
  • نرخ: ١۵٠٠٠ تومان

👤 نویسنده مطلب: مهشید موسوی

نظر تو در مورد کتاب سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید. با نظر دادن در مورد کتاب‌ها در انتخاب کتاب به همدیگر کمک می‌کنیم.


» معرفی چند کتاب دیگر از نشر ثالث:

  1. کتاب آخرین انار دنیا
  2. کتاب دختر استالین
  3. کتاب حرمسرای قذافی

سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفیدپوست در تاریخ ۹ March 2019 | 9:40 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *