پنج شنبه , خرداد ۲۷ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / هر روز یک قدم نزدیک‌تر – معرفی کتاب

هر روز یک قدم نزدیک‌تر – معرفی کتاب

هر روز یک قدم نزدیک‌تر

|هر روز یک قدم نزدیک‌تر از قطره|

بعضی از کتاب‌های اروین د. یالوم که در کافه‌بوک معرفی شده‌اند:

در میان کتاب‌های یالوم، کتاب من شدن زندگی‌نامه اروین د. یالوم به قلم خودش می باشد. یالوم که درمانگر حرفه‌ای می باشد و همچنین دائما زندگی دیگران را واکاوی می‌کند، در آن کتاب شخصیت خودش را واکاوی می‌کند و همچنین عمیق‌ترین جنبه‌های زندگی‌اش را با مخاطب به اشتراک می‌گذارد. در ادامه آن مطلب با معرفی کتاب هر روز یک قدم نزدیک‌تر در خدمت تو خواهیم بود.

کتاب هر روز یک قدم نزدیک‌تر

قسمت و بخش اصلی آن کتاب شامل یادداشت‌های بیمار و همچنین درمانگر بعد از هر جلسه درمان می باشد. در واقع بعد از هر جلسه درمانی، دکتر یالوم و همچنین جینی الکین خلاصه‌ای صادقانه از آنچه که در جلسه قبل، یادداشت می‌کنند. آن هم‌ها در آن یادداشت‌ها به شکلی آزادانه از احساساتی که در طول جلسه داشتند صحبت می‌کنند.

جینی، نویسنده‌ای جوون و همچنین با استعداد می باشد که قبل از آشنا با دکتر یالوم، به مدت یک سال شمسی و همچنین نیم در یک تیم‌درمانی شرکت کرده بود ولی باید توجه داشت هیچ پیشرفتی نداشت. مشکل اصلی جینی که خود آن هم را «انسداد در نوشتن» می‌داند برطرف نشده بود، بنابراین دکتر یالوم اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد از روش متفاوتی جهت درمان بهره بری و استفاده کند.

از جینی خواستم که به‌جای پرداخت اقتصادی و مالی، خلاصه‌ای صادقانه از هر جلسه بنویسد، که نه تنها شامل واکنش‌های او به رویدادها باشد، بلکه عکسی از زندگی پنهان جلسه هم می‌شد، یک نوشته از عمق درمان؛ در واقع همه‌ی انظار و افکار و همچنین خیال‌بافی‌هایی که هرگز درون روشنایی روز پدیدار نمی‌شوند. (هر روز یک قدم نزدیک‌تر – صفحه ۳۰)

دکتر یالوم و همچنین جینی بعد از هر جلسه یادداشت‌هایی جهت خود می‌نویسند و همچنین هر چند وقت یک‌بار آن یادداشت‌ها را در اختیار همدیگر قرار می‌دهند. یادداشت‌هایی که هیچ‌کدام فکرش را نمی‌کردند روزی منتشر می شود و همچنین به کتاب تغییر پیدا کردن می شود. ولی باید توجه داشت بعد از موفقیت‌آمیز بودن درمان، دکتر یالوم با جینی صحبت می‌کند و همچنین اراده و تصمیم راسخ می‌گیرند یادداشت‌ها را منتشر کند. البته در کتاب، هم بیمار و همچنین هم درمانگر پیش‌گفتار و همچنین پس‌گفتاری جهت آن هم نوشته‌اند که انسجام خوبی به موضوعات داده می باشد.

[ معرفی کتاب: کتاب درس‌های فروید جهت زندگی ]

هر روز یک قدم نزدیک‌تر

در مورد کتاب هر روز یک قدم نزدیک‌تر

در صورتی که با قلم دکتر یالوم آشنا باشید، می‌دانید او نویسنده‌ای می باشد که دائما مخاطب را راضی می‌کند. رمان‌های یالوم همچنین و علاوه بر آنکه خیلی زیاد دوست داشتنی و جذاب و همچنین خواندنی خواهند بود، سرشار از اطلاعات مفیدی در باره‌ روانشناسی و همچنین فلسفه اگزیستانسیال می باشد که خوانندگان عادی نیز به راحتی می‌توانند از آن هم بهره بری و استفاده کنند.

بدون شک خواندن آن کتاب تجربه متفاوتی خواهد بود و همچنین ممکن می باشد تو از مباحث و مطالب آن هم نهایت بهره بری و استفاده را ببرید ولی باید توجه داشت آن کتاب داستان متفاوتی دارد و همچنین شاید جهت خواننده‌ عادی، جذابیت رمان‌های یالوم را نداشته باشد.

در طول خواندن آن کتاب از سختی‌های کار روان‌درمانی هم آگاه خواهید شد و همچنین چالش‌های مختلفی را که پیش روی بیمار و همچنین درمانگر می باشد را دیدن می‌کنید. درگیری‌های ذهنی بیمار و همچنین نحوه مطرح کردن آن هم‌ها با درمانگر در آن کتاب به خوبی نشان داده شده می باشد. در مقابل درگیری‌های ذهنی درمانگر را نیز می‌بینیم که تلاش دارد بهترین تاثیر را روی بیمار داشته باشد.

در قسمتی از پیش‌گفتار مترجمان نیز می‌خوانیم:

هر روز یک قدم نزدیک‌تر در تاریخ ۱ March 2019 | 10:59 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *