شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند – معرفی کتاب

هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند – معرفی کتاب

هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند

|هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند از قطره|

کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند با عنوان فرعی زیست با بهره بری و استفاده از خرد فلاسفه‌ی پهناور و بزرگ اثر دانیل مارتین کلاین، نویسنده آمریکایی می باشد. کلاین در دانشگاه هاروارد به تحصیل فلسفه پرداخت و همچنین بعد از تجربه‌ای کوتاه در کمدی‌های تصویری و تلویزیونی، به نوشتن کتاب روی آورد و همچنین ژانرها و همچنین دسته‌های مختلفی را امتحان کرد که بسیاری از آن هم‌ها به فروش بالایی دست یافتند.

دانیل کلاین نویسنده کتاب‌های پرفروشی زیرا و به درستی که «سفر با اپیکور» و همچنین «افلاطون و همچنین پلاتی‌پوس به یک بار می‌روند»، در ایام جوانی و همچنین زمانی که در دانشگاه هاروارد فلسفه می‌خواند، به امید آنکه از طریق آرای فلاسفه به بهترین شیوه زیستن و همچنین زندگی پی ببرد، جملات قصار فلاسفه محبوبش را در دفترچه‌ای می‌نوشت. نیم قرن بعد کلاین در فصل‌هایی موجز و همچنین خواندنی جملات آن دفترچه را بازنویسی کرد و همچنین تاثیر آن اندیشه‌ها را بر زندگی فردی یا شخصی و همچنین جامعه پیرامونش تحلیل کرد.

نویسنده در کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند از ارسطو، بیکن و همچنین نیچه گرفته تا سارتر، کامو و همچنین ویتگنشتاین، در یک گشت فلسفی-تفریحی، به مسائل فلسفی درون و همچنین بیرون زندگی می‌پردازد.

[ معرفی کتاب: رمان مغازه خودکشی – نشر چشمه ]

کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند

آن هم‌روش که خواندید، نویسنده زمانی که دانشجو فلسفه بود علاقه بسیاری به یادداشت کردن جملات کوتاه از فیلسوف‌های پهناور و بزرگ داشت و همچنین آن هم‌ها را در دفترچه‌ای یادداشت می‌کرد. هدف او از آن کار پیدا کردن و یافتن راهی جهت درست زندگی کردن بود ولی باید توجه داشت دانیل مارتین در نیمه عمر خود آن دفترچه را کنار می‌گذارد و همچنین دیگر جملات کوتاه فلسفی به آن هم اضافه نمی‌کند.

حال کلاین با حدود شصت سال شمسی سن و همچنین زندگی در دهه ششم زندگی‌اش و همچنین بعد از سال شمسی‌ها مطالعه در فلسفه دفترچه را پیدا می‌کند و همچنین به بررسی کردن جملات و همچنین سبک زندگی گوینده آن هم‌ها از ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف می‌پردازد که آن خود باعث اشنایی هرچند ناچیز خواننده با دنیای پیچیده فلسفه می‌می شود.

فلسفه جهت اکثر قریب به اتفاق ما دنیایی پیچیده، سخت و همچنین قابل لمس نیست به همین خاطر افرادی که شیرینی آن دنیا را چشیده باشند خیلی زیاد کم خواهند بود. از نظر من آن کتاب درِ ورودی مطالعه فلسفه جهت خیلی از خوانندگان خواهد بود. چراکه به دور از پیچیدگی و همچنین سخت فهم بودن فلسفه ابتدا شیرینی آن هم را جهت خواننده به تصویر می‌کشد و همچنین فرد را جذب متون فلسفی و همچنین دیدگاه‌های فلاسفه متنوع و گوناگون و مختلف می‌کند. به شخصه از خواندن آن کتاب لذت بردم و همچنین در پایان مانند تمام خوانندگان آن کتاب به تعریفی کلی از زندگی به برداشت خود و همچنین نزدیک به دیدگاه خودم رسیدم.

[ معرفی کتاب: رمان دنیای سوفی – همراه با اینفوگرافیک کتاب ]

هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند

جملاتی از متن کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند

خب درسی که من در آن‌جا گرفتم از آن قرار بود: آن‌که تمام وقتم را صرف حسرت خوردن هر چیز مهم یا پیش‌پاافتاده‌ای در زندگی‌ام بکنم که به آن هم‌ها نرسیده‌ام راه مطمئنی جهت از دست دادن هر چیزی می باشد که در حال حاضر پیشِ روی من و همچنین در اختیار من می باشد. با توجه به آن‌که در آن سن‌وسال و همچنین با دیدگاه ویژه ای که دارم حالا دقیقا می‌دانم که «بعدش چی می‌شه.»

بچه که بودم مرتب فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم هنگام و زمانی که پهناور و بزرگ شوم زندگی‌ام چه‌روش خواهد بود. بعدتر در سنین نوجوانی به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم که بعد از فارغ‌التحصیلی زندگی‌ام چه شکلی خواهد شد و همچنین همین‌روش زندگی گذشت و همچنین ادامه پیدا کرد. زندگی‌ام را یک جورهایی آب بستم بهش. رالف والدو امرسن اشاره‌ی خوبی دارد که در مورد زندگی من یکی خوب مصداق دارد: «ما دائما در حال آماده کردن خودمان جهت زندگی کردن هستیم ولی باید توجه داشت هیچ‌وقت زندگی نمی‌کنیم.»

گذر از آن ابهام انتخاب زیستن – انتخاب ادامه‌ی زندگی – پیش‌درآمدی می باشد به خلق تعریف فردی یا شخصی فرد از معنای زندگی. در بوته‌ی آزمون خودکشی، ما به یک دلیل اراده و تصمیم راسخ می‌گیریم که زنده بمانیم. هر دلیلی، حتا در صورتی که آن دلیل صرفا آن باشد که نمی‌خواهیم بمیریم. هنگام و زمانی که کامو در رمان بیگانه نوشت: «در صورتی که در جست‌وجوی معنای زندگی باشید هرگز زندگی نخواهید کرد.» همین موضوع را از زاویه‌ی دید متفاوتی گفتن می‌کرد. معنی زندگی، چیزی نیست که بتوانیم جست‌وجو و همچنین کشفش کنیم. چیزی می باشد که شخصا بایستی خلقش کنیم.

من نمی‌توانم قدبلند باشم. نمی‌توانم کاری کنم که مثلا در مراکش به دنیا بیایم. ولی باید توجه داشت آن‌ها خیلی هم مهم نیست، مهم در مقیاس آن‌که مثلا من می‌خواهم چه کسی باشم، می‌خواهم دقیقا چگونه زندگی کنم، می‌خواهم با مدت‌زمان محدودی که روی کره‌ی زمین به عنوان طول عمرم در اختیار دارم چه کنم و همچنین می‌خواهم چگونه و همچنین براساس چه ایدئال‌هایی بمیرم. آن‌ها دقیقا چیزهایی می باشد که فردیت مرا می‌سازد.

سارتر و همچنین رفقای اگزیستانسیالیستش – کامو و همچنین سیمون دوبووار – پیشامد جدید‌ی بغرنج و همچنین پیچیده‌ی جبر و همچنین اختیار را به شیوه‌ی ویلیام جیمز حل کردند: اولین اقدام‌شان به عنوان افرادی که به اراده‌ی معطوف به باور نظر دارد، اعلام تقدم هستی بر چیستی بود.

تیموتی لیری یکی از پیشگامان و همچنین پرچم‌داران نهضت کشف خود واقعی به کمک داروهای روانگردان، شعاری معروف داشت: «روشن شو، برو تو حال، نشئه شو.» پیام او یک موتیف آشکار و همچنین واضح نیچه‌ای داشت به‌خصوص در مورد مدیتیشن کنترل‌شده، آن‌که چه‌روش ذهن و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن را کنترل کنیم. لیری معتقد بود: در طول تاریخ بشیریت، هنگامی که گونه‌ی ما با آن واقعیت و حقیقت موحش و همچنین هراس‌انگیز مواجه شد که «ما نمی‌دانیم که هستیم و همچنین در آن اقیانوس هرج و همچنین مرج بی‌نظمی به کجا می‌رویم؟» مقامات مسئول، مقامات سیاسی، مذهبی و همچنین آموزشی سعی کردند با وضع قوانین و همچنین احکام به ما آرامش روحی اعطا کنند. سعی کردند در ذهن ما تلقی خودشان از واقعیت و همچنین واقعیت و حقیقت را جا بیندازند. در صورتی که می‌خواهید جهت خودتان فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید بایستی اقتدار و قدرت مسئول را زیر سوال ببرید و همچنین بیاموزید چگونه خود را در شرایط ذهن آزاد آسیب‌پذیر قرار دهید.

مشخصات کتاب

 • عنوان اصلی: هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند
 • عنوان فرعی: زیست با بهره بری و استفاده از خرد فلاسفه‌ی پهناور و بزرگ
 • نویسنده: دانیل مارتین کلاین
 • ترجمه: حسین یعقوبی
 • انتشارات: چشمه
 • تعداد صفحات: ۱۶۲
 • نرخ چاپ دوازدهم: ۲۰۰۰۰ تومان
 • موضوع کتاب: طنز و همچنین کاریکاتور

👤 نویسنده مطلب: مهتاب اسدیان

نظر تو در مورد کتاب هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر از نشر چشمه:

 1. کتاب ارباب و همچنین بنده
 2. کتاب گل صحرا
 3. کتاب در رویای بابل

هر بار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند در تاریخ ۹ April 2019 | 10:12 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *