چهارشنبه , مرداد ۶ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / جنگ و همچنین صلح | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

جنگ و همچنین صلح | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

جنگ و همچنین صلح | همراه با اینفوگرافیک

|جنگ و همچنین صلح | همراه با اینفوگرافیک از قطره|

[ معرفی نویسنده: زندگی و همچنین اثار لئون تالستوی ]

خلاصه رمان جنگ و همچنین صلح

رمان با ماجرای یک مهمانی آغاز می‌می شود. صلح و همچنین آرامش در همه‌جا برقرار می باشد و همچنین خواننده در آن مهمانی با بعضی از شخصیت‌های مهم کتاب آشنا می‌می شود. آن مهمانی اوضاع جامعه اشراف‌زاده را قبل از جنگ نشان می‌دهد.

ولی باید توجه داشت در قسمتهای آخر همین مهمانی که سراسر شادی و همچنین زیبایی می باشد، زمزمه‌هایی از جنگ وجود دارد. اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف در مورد ناپلئون صحبت می‌کنند که چگونه در اروپا ناآرامی ساخته یا ایجاد کرده می باشد و همچنین به دنبال کشورکشایی در جهان می باشد. جوانان با حرارت از ناپلئون صحبت می‌کنند و همچنین هیچ فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی‌کنند که او ممکن می باشد روزی به روسیه هم حمله کند. همچنین از اعلامیه‌های جنگ می‌گویند و همچنین آنکه آیا بایستی و حتما در جنگ احتمالی شرکت کنند یا نه.

در انتهای ضلع مردانه میز گفتگو کم‌کم پرشورتر می‌شد. سرهنگ می‌گفت که بیانیه اعلان جنگ در پترزبورگ منتشر شده و همچنین یک ورژن و نسخه از آن هم آن هم روز با پیک مخصوص به فرماندار نظامی مسکو ابلاغ گردیده و همچنین خودش هم آن هم را دیده می باشد. (کتاب جنگ و همچنین صلح – جلد اول – صفحه ۱۱۳)

بعد از آن مهمانی، فضای کتاب رفته‌رفته به سمت جنگ می‌رود. شخصیت‌های مهم از پیوستن به ارتش می‌گویند و همچنین فرماندهان در حال سازماندهی نیروهای خود خواهند بود. در اینجا شهروندان و مردم شهر روسیه را می‌بینیم که بایستی و حتما اراده و تصمیم راسخ سختی بگیرند. روس‌ها بایستی و حتما آماده باشند تا با فرانسوی‌هایی بجنگند که علاقه خیلی زیاد بسیاری به آن هم‌ها دارند. آرزوی هر فرد روسی می باشد که روزی به فرانسه، به پاریس سفر کند. روس‌ها به حدی به فرانسه علاقه دارند که در مهمانی‌های خود اغلب به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و همچنین دوست دارند فرزندان خود را جهت تحصیل به فرانسه بفرستند. سبک زندگی فرانسوی را دنبال می‌کنند و همچنین در اکثرا و بیشتر باره‌ها راه فرانسوی‌ها را دنبال می‌کنند ولی باید توجه داشت حالا بایستی و حتما اراده و تصمیم راسخ بگیرند که به جنگ با آن هم‌ها بروند.


صحبت در مورد همه شخصیت‌های کتاب تقریبا غیرممکن می باشد (گفته می‌می شود اکثرا و بیشتر از ۵۰۰ شخصیت در آن رمان وجود دارد) ولی باید توجه داشت در اینجا تلاش می‌کنیم به چند شخصیت مهم اشاره کنیم. افرادی که شخصیت‌های کلیدی رمان محسوب می‌شوند و همچنین در صورتی که خواننده با دقت روابط آن هم‌ها را زیر نظر داشته باشد در طول خواندن رمان با مشکل مواجه نخواهد شد.

یکی از آن شخصیت‌ها، ناتاشا می باشد. دختر زیبا، پرجنب‌وجوش و همچنین سیزده ساله کنت رستف که در رمان اثبات و یا تایید بسیاری روی او می‌می شود. شخصیتی که به شکل اساسی دستخوش تغییر و همچنین تحول می‌می شود. پیشنهاد می‌کنیم هنگام مطالعه کتاب توجه ویژه‌ای به ناتاشا داشته باشید.

یکی دیگر از شخصیت‌های مهم کتاب پی‌یر می باشد. فرزند نامشروع کنت بزوخف پهناور و بزرگ. کسی که خیلی زیاد مشهور و همچنین ثروتمند می باشد. پی‌یر که به تازگی از فرانسه آمده می باشد به دستور پدر از مسکو به پترزبورگ آمده و همچنین وارد محافل اشرافی می‌می شود. در ادامه پی‌یر خود را وارث ثروت عظیم کنت بزوخف می‌بیند و همچنین توجه همه را برمی‌انگیزد.

از دیگر شخصیت‌های مهم رمان، پرنس آندره‌ی می باشد. کسی که آماده رفتن به جنگ شده می باشد و همچنین با پی‌یر در آن مورد در شب بعد از مهمانی صحبت می‌کند.

[ معرفی کتاب: رمان برادران کارامازوف اثر فیودور داستایفسکی – همراه با اینفوگرافیک رمان ]

جنگ و همچنین صلح

در مورد رمان جنگ و همچنین صلح

جنگ و همچنین صلح رمانی عظیم می باشد که هر خواننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند. رمانی که در کنار داستان خود روایت مهمی از تاریخ را نیز دربرمی‌گیرد. تالستوی خود اذعان دارد که اندکی خصلت‌های فردی را فدای طرح تاریخی رمان کرده می باشد.

روایت تاریخی کتاب در سراسر رمان گسترده می باشد و همچنین تالستوی در قسمت و بخش‌هایی خاص، به روش کلی جنبه داستانی را کنار می‌گذارد و همچنین درس تاریخ می‌دهد. و همچنین در ادامه همین درس تاریخی را در قالب داستان پیش روی خواننده قرار می‌دهد، چیزی که باعث می‌می شود از خواندن کتاب لذت ببریم. تعادل بین قسمت‌های تاریخی و همچنین داستانی کتاب به خوبی برقرار می باشد و همچنین به هیچ وجه خسته‌کننده نیست.

آن هم‌روش که در خلاصه کتاب اشاره شد، آن رمان شامل حمله ناپلئون به روسیه نیز می‌باشد. جنگی که رنج و همچنین بدبختی بسیاری با خود به همراه داشت و همچنین نویسنده در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف درس‌های مهمی از آن موضوع تقدیم خواننده می‌کند. از جنگ و همچنین صلح می‌قدرت درس‌ها و همچنین پیام‌های مختلفی گرفتن کرد ولی باید توجه داشت شاید وجه مشترک همه پیام‌های کتاب آن باشد که: در آن دنیای پر از خشونت، پر از حماقت حاکمان، پر از جنگ و همچنین خون‌ریزی، پر از نفرت و همچنین کینه، پر از ناآگاهی و همچنین حماقت، هنوز هم می‌قدرت شاد بود. هنوز هم می‌قدرت خوشبخت بود و همچنین در سخت‌ترین شرایط و همچنین در بدترین جنگ‌ها هنوز هم می‌قدرت عاشق شد و همچنین به زندگی امید داشت.

ترس از جنگ ممکن می باشد در دل هر فردی وجود داشته باشد ولی باید توجه داشت آن ترس مانع ادامه زندگی نخواهد شد. رنج و همچنین مشقت حاصل از جنگ ممکن می باشد تا سال شمسی‌ها بعد از آن هم ادامه داشته باشد ولی باید توجه داشت آن موضوع نباید جلوی زندگی کردن را بگیرد. در واقع هر فردی آزاد می باشد که انتخاب کند به چه شکل با آن موضوع روبه‌رو می‌می شود.

یکی از درس‌های مهمی که تالستوی در آن رمان به ما می‌دهد همین موضوع آزادی می باشد. در واقع تالستوی به ما می‌گوید جنگی که میان فرانسه و همچنین روسیه اتفاق افتاد به سبب دستور ناپلئون و همچنین یا امپراتور روسیه نبود. آن جنگ پس نتیجه آن می شود که اجرای دستورهای مختلفی در رده‌های مختلفی بوده می باشد و همچنین نمی‌قدرت آن هم را به یک فرد یا شخص نسبت داد.

تقریبا در همه جای کتاب تو با توصیفات درجه‌یک روبه‌رو هستید و همچنین آن موضوع در قسمت‌های جنگی کتاب به بالاترین سطح خود می‌رسد. جایی که ارتش دو کشور با هم روبه‌رو می‌شوند و همچنین آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن در ذهن‌ها شکل می‌گیرد که آیا اصلا آن جنگ ضروری می باشد؟ چرا من بایستی و حتما در آن جنگ شرکت کنم و همچنین چرا بایستی و حتما طرف مقابل را بکشم؟ رشد شخصیتی اشخاص در مواجهه با آن جنگ به خوبی در کتاب نشان داده شده می باشد و همچنین ما می‌بینیم که در جنگ، آدم‌های بی‌گناهی حضور دارند که زندگی جهت آن هم‌ها می‌توانسته بود به روش کلی متغایر و متفاوت باشد.

قطعا در صورتی که با ادبیات روسیه آشنایی داشته باشید می‌دانید که وجود شخصیت‌های متعدد در کتاب‌ها امری عادی می باشد. ولی باید توجه داشت آن موضوع در رمان جنگ و همچنین صلح به آخر خود رسیده می باشد و همچنین جهت خواننده‌ای که تا به حال سراغ ادبیات روسیه نرفته، ممکن می باشد گیج‌کننده باشد. بنابراین پیشنهاد ما آن می باشد که در صورتی که تا به حال سراغ ادبیات روسیه نرفته‌اید، جهت اولین کتاب، رمان جنگ و همچنین صلح را انتخاب نکنید. البته آن صرفا یک پیشنهاد می باشد و همچنین بدون تردید خواننده حرفه‌ای مشکلی با شخصیت‌ها و همچنین داستان گسترده کتاب نخواهد داشت.

[ معرفی کتاب: رمان ارباب و همچنین بنده اثر تالستوی ]

اینفوگرافیک رمان جنگ و همچنین صلح

براساس آن رمان یک اینفرگرافیک توسط کافه‌بوک ترجمه و همچنین بازطراحی شده می باشد که در آن هم خلاصه کتاب و همچنین همچنین جنبه‌های متنوع و گوناگون و مختلف رمان به خوبی منعکس شده می باشد. توجه به موارد و نکات و همچنین موضوعاتی که در آن اینفوگرافیک منعکس شده می باشد، به درک بهتر رمان کمک می‌کند.

البته بایستی و حتما به آن نقطه اشاره کنیم که در صورتی که آن رمان را نخوانده‌اید و همچنین روی افشای داستان حساس هستید، مطالعه آن اینفوگرافیک جهت تو مناسب نیست. چرا که در اینفوگرافیک خلاصه همه قسمت‌های مهم کتاب نیز ارائه شده می باشد و همچنین قسمت و بخش‌های مهم آن هم را بازگو می‌کند.

اینفوگرافیک جنگ و همچنین صلح

جنگ و همچنین صلح | همراه با اینفوگرافیک در تاریخ ۲۵ May 2019 | 11:21 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *