جمعه , مرداد ۱ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / خانواده تیبو – معرفی کتاب

خانواده تیبو – معرفی کتاب

خانواده تیبو

|خانواده تیبو از قطره|

در رمان خانواده تیبو هم، دوگار توانسته می باشد با خلق زندگی‌های منحصر به فرد، رمانی جاودانه بنویسید. در ادامه با خلاصه و همچنین معرفی کتاب با ما همراه باشید.

[ معرفی کتاب: رمان جنگ و همچنین صلح اثر لئون تالستوی – همراه با اینفوگرافیک کتاب ]

خلاصه کتاب خانواده تیبو

خانواده تیبو یک رمان چهار جلدی می باشد که در هفت قسمت و بخش اصلی نوشته شده می باشد. اسامی آن هفت قسمت و بخش عبارت می باشد از: دفترچه خاکستری – ندامتگاه – فصل گرم – طبابت – سورلینا – مردن و مرگ پدر – تابستان ۱۹۱۴ – سرانجام.

داستان کتاب شرح زندگی دو خانواده کاملا متغایر و متفاوت می باشد که زندگی آن هم‌ها از طریق پسرهای خانواده به هم گره خورده می باشد. از آن دو خانواده یکی پیرو مذهب کاتولیک و همچنین غیره ای پیرو مذهب پروتستان می باشد. تمرکز کتاب نیز بر دو شخصیت از خانواده تیبو به نام‌های آنتوان و همچنین ژاک می باشد.

پدر آنتوان و همچنین ژاک فردی خشک و همچنین مقرراتی می باشد که توجه ویژه‌ای به مذهب دارد. دوست دارد در نگاه همه فردی باایمان و همچنین مذهبی جلوه کند و همچنین خزانه‌دار اتحادیه مسائل خیریه کاتولیک‌ها نیز می‌باشد. او همچنین موسس و همچنین مدیر بنیاد حفظ و همچنین حراست اخلاق جامعه می باشد و همچنین خیلی زیاد روی رفتار پسرانش حساس می باشد. می‌خواهد پسرانش چهره او را برجسته‌تر کنند و همچنین به شناخته شدن و شهرت او بیفزایند. به همین خاطر هنگامی که با رفتار عصیانگرانه پسر کوچکترش یعنی ژاک روبه‌رو می‌می شود اراده و تصمیم راسخ‌های سختی می‌گیرد.

ایستاد و همچنین بسوی پسرش چرخید. رفتار آنتوان اندکی به او آرامش می‌داد. به پسر بزرگش مهر می‌ورزید، به او می‌بالید و همچنین خاصه همین امشب او را اکثرا و بیشتر دوست می‌داشت، زیرا خشمش نسبت به پسر کوچکش اکثرا و بیشتر شده بود. نه بدنی سبب که ژاک را دوست نمی‌داشت: کافی بود که ژاک اندکی غرور او را ارضا کند تا حس محبتش بیدار می شود؛ ولی باید توجه داشت خیره‌سریها و همچنین لگدپرانیهای ژاک دائما بر حساسترین گوشه دل و همچنین عزت نفسش ضربه می‌زد. (رمان خانواده تیبو – جلد اول – صفحه ۱۳)

شخصیت ژاک به گونه‌ای می باشد که احتیاج به سرکشی و همچنین عصیان دارد. مستلزم و نیاز دارد که دیده می شود و همچنین شخصیت خود را به همگان نشان دهد. مستلزم و نیاز دارد که به خودش ثابت کند هست، وجود دارد و همچنین تسلیم فشارهای بیرونی چه از طرف خانواده و همچنین چه از طرف جامعه نشده می باشد و همچنین نخواهد شد. برادرش آنتوان، آن شیوه رفتار را غریزی می‌داند و همچنین نظر دارد که بدجنس بودن برادرش از روی عمد نیست و همچنین او تنها و فقط خودش می باشد.

در مقابل ژاک که به شکل تمام‌قد در مقابل زندگی ایستاده می باشد، آنتوان را داریم. کسی که سبک زندگی او به کل متغایر و متفاوت می باشد. می‌قدرت گفت آنتوان همراه زندگی می باشد. شخصیتی که راه طبابت را پیش گرفته و همچنین همواره دوست دارد منطقی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند، منطقی عمل کند و همچنین منطقی زندگی کند. آنتوان در اکثرا و بیشتر مواقع حمایتگر ژاک بوده و همچنین نیت و اراده دارد به گونه‌ای راه درست زیستن را به او یاد دهد.

کتاب با یک عصیان از سوی ژاک شروع می‌می شود. روابط بین کاتولیک‌ها و همچنین پروتستان‌ها از سمت کلیسا به شدت نفی می‌شد و همچنین طبیعتا پدر خانواده به هیچ وجه تمایل ندارد که ژاک با دانیل، پسر خانواده پروتستان فونتانن دوست باشد و همچنین یا اصلا با آن هم خوانده رفت و همچنین آمد داشته باشد. ولی باید توجه داشت در ابتدای کتاب می‌بینیم که ژاک و همچنین دانیل از منزل و خانه گریز و فرار نموده اند و همچنین اراده و تصمیم راسخ دارند مسیر متفاوتی جهت زندگی انتخاب کنند. فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن گریز و فرار از دست خانواده و همچنین تنهایی که در آن هم محیط گریبانگیر ژاک و همچنین دانیل می باشد و همچنین همچنین علاقه شدید به همدیگر باعث نزدیکی اکثرا و بیشتر آن هم‌ها شده می باشد ولی باید توجه داشت آن جدید و تو و تازه شروع داستان پر فراز و همچنین نشیب کتاب می باشد.

دو جلد اول رمان خانواده تیبو روی ژاک و همچنین آنتوان تمرکز دارد و همچنین خواننده با روش کامل با شخصیت‌های آن دو فرد یا شخص آشنا می‌می شود. در جلد سوم کتاب به سمت اتفاقات فرانسه پیش از جنگ جهانی اول کشیده می‌می شود و همچنین ما جنبه‌های سیاسی و همچنین تاریخی رمان را دیدن می‌کنیم. در قسمت و بخش هفتم کتاب – یعنی تابستان ۱۹۱۴ – اسامی واقعی بسیاری آورده شده که هرکدام به نحوی در وقایع جنگ جهانی اول نقش ایفا نموده اند. تابستان ۱۹۱۴ طولانی‌ترین قسمت و بخش کتاب می باشد که می‌قدرت آن هم را هسته اصلی رمان دانست. در آن قسمت و بخش با جنبه‌هایی از شخصیت‌های اصلی کتاب مواجه می‌شویم که پیش از آن هم ممکن می باشد متوجه آن هم‌ها نشده باشیم.

[ معرفی کتاب: رمان ژان باروا اثر روژه مارتن دوگار ]

خانواده تیبو

در مورد رمان خانواده تیبو

خانواده تیبو بی‌نظیر می باشد و همچنین به احتمال خیلی زیاد زیاد بعد از مطالعه، آن هم را در لیست سه کتاب برتری که خوانده‌اید قرار خواهید داد. رمانی که زندگی را به شکل کلی پیش روی تو به دیدن کردن و نمایش می‌گذارد و همچنین تقریبا هر احساسی را که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری باشد در تو زنده می‌کند. رمانی که به جرات می‌قدرت گفت هرگز فراموش نخواهید کرد.

آن رمان به موضوعات مختلفی شامل دین و همچنین مذهب، سیاست، فلسفه زندگی، انقلاب و همچنین جنگ اشاره می‌کند و همچنین در قالب یک داستان منسجم تو در خود غرق می‌کند. تمام موضوعات کتاب به خوبی گفتن شده می باشد و همچنین خواننده صرفا با یک رمان فرهنگی و اجتماعی یا سیاسی و همچنین یا حتی عاشقانه روبه‌رو نیست. خواننده با رمانی روبه‌رو می باشد که به زندگی واقعی شباهت دارد که می‌تواند از آن هم خیلی زیاد یاد بگیرد.

در آن رمان رشد و همچنین تکامل شخصیت‌های اصلی کتاب، بلوغ فکری آن هم‌ها و همچنین همچنین مسیری که انتخاب می‌کنند به حدی دقیق و همچنین زیبا گفتن شده می باشد که بعد از پایان کتاب می‌قدرت به وضوح دو سبک زندگی را دیدن کرد. سبک زندگی ژاک و همچنین سبک زندگی آنتوان. شناخت تو از ژاک و همچنین آنتوان آنقدر عمیق می‌می شود که می‌توانید در مسیر زندگی خود اراده و تصمیم راسخ بگیرید که آیا می‌خواهید به سبک ژاک برخورد کنید و همچنین یا با شیوه آنتوان پیش بروید.

ژاک و همچنین آنتوان در باره‌های مختلفی در رمان با هم اختلاف نظر دارند ولی باید توجه داشت شاید زیباترین و همچنین تاثیرگذارترین قسمت رمان خانواده تیبو قسمت و بخش مرتبط به زمان پیش از جنگ باشد. جایی که تفاوت دیدگاه‌های ژاک و همچنین آنتوان به بیشترین حد خود می‌رسد و همچنین بدون تردید در درون ما هم باعث ساخته یا ایجاد کشمکش‌های بسیاری می‌می شود. آنکه آیا راه انتخابی ژاک درست می باشد یا آنتوان. زمانی که بحث جنگ و همچنین دفاع از وطن باشد، انسان‌ها به شیوه‌های مختلفی واکنش نشان می‌دهند و همچنین انتخاب یک مسیر در آن باره به هیچ وجه شوخی نیست.

ویرایش جدید کتاب خانواده تیبو شامل مقاله‌ای از آلبر کامو – نویسنده و همچنین متفکر معروف فرانسوی – می باشد که نگاهی بر کلیات آثار روژه مارتن دوگار دارد. در ادامه قسمت‌های مختلفی از آن مقاله آورده شده می باشد که باعث می‌می شود دید بهتری به رمان داشته باشیم: (توضیحات زیر ممکن می باشد باعث افشای قسمت و بخش‌هایی از کتاب می شود.)

خانواده تیبو در تاریخ ۲۹ May 2019 | 11:41 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *