سه شنبه , مرداد ۵ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / شرمنده نباش دختر – معرفی کتاب

شرمنده نباش دختر – معرفی کتاب

شرمنده نباش دختر

|شرمنده نباش دختر از قطره|

آن کتاب هم مانند اثر قبلی نویسنده – کتاب خودت باش دختر – رتبه یک پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز را کسب کرده می باشد. از کتاب خودت باش دختر اکثرا و بیشتر از هفتصد و همچنین پنجاه هزار ورژن و نسخه به فروش رفته می باشد.

خلاصه کتاب شرمنده نباش دختر

ریچل هالیس در کتاب شرمنده نباش دختر که یک کتاب در باره خودسازی زنان، موفقیت، خوشبختی و همچنین عزت‌نفس محسوب می‌می شود در مورد یک ایده کلی صحبت می‌کند. آنکه در صورتی که کاری را به خاطر خودت انجام دادی و همچنین هیچ‌کس آن هم را درک نکرد، شرمنده نباشی. هالیس نظر دارد در صورتی که تو بتوانید کاری بکنید که باعث احساس خوب در درونتان می شود آن کار ارزشمند می باشد و همچنین «قدرتمندترین و همچنین دلنشین‌ترین احساس دنیاست.» و همچنین به هیچ وجه نباید شرمنده باشید.

رویایتان هرچه هست متعلق به شماست، نه من. مجبور نیستید چیزی را توجیه کنید، زیرا و به درستی که تا زمانی که به دنبال اثبات و یا تایید و همچنین تصدیق دیگران نباشید نیازی به اجازه آنها ندارید. در واقع، هنگام و زمانی که آن نقطه را درک کنید و همچنین به آن باور برسید که نیازی نیست رویایتان را جهت بقیه توجیه کنید و همچنین برایش دلیل بیاورید، آن هم‌وقت می باشد که به روش واقعی وارد مسیری شده‌اید که به آن هم کس که مقدر شده باشید ختم می‌می شود. (کتاب شرمده نباش دختر – صفحه ۱۰)

کتاب در سه قسمت و بخش اصلی نوشته شده می باشد. در قسمت و بخش اول که عنوان آن هم «بهانه‌هایی که بایستی و حتما کنار بگذارید» می باشد، هالیس در مورد بهانه‌هایی صحبت می‌کند که اکثرا و بیشتر شهروندان و مردم شهر آن هم‌ها را باور نموده اند. در حدی که دیگر شاید به چشم یک بهانه به آن هم نگاه نمی‌کنند. اشکال متنوع و گوناگون و مختلف آن بهانه‌ها بررسی کردن می‌می شود و همچنین در نهایت با دیدی جدید تلاش می‌کند تو را از شر آن هم‌ها خلاص کند.

سرفصل‌های آن قسمت و بخش عبارت می باشد از: زنانِ دیگر آن کار را نمی‌کنند / من آدمی نیستم که خیلی به‌ دنبال اهدافش باشد / زمان کافی ندارم / من جهت موفق شدن کافی نیستم / نمی‌توانم رویایم را دنبال کنم و همچنین هم‌زمان مادر – دختر – کارمند خوبی هم باشم / از شکست خوردن می‌ترسم / آن کار قبلا انجام شده می باشد / دیگران چه فکری خواهند کرد؟ / دخترک های جوان و ازدواج نکرده خوب هیاهو به پا نمی‌کنند.

قسمت و بخش دوم کتاب که «رفتارهایی که بایستی و حتما یاد بگیرید» نام دارد و همچنین تکمیل‌کننده مباحث قسمت و بخش اول می باشد. بعد از آنکه بهانه‌ها را کنار گذاشتیم بایستی و حتما سراغ رفتارهای جدید رفت تا بتوانیم به اهداف دست پیدا کنیم. تمرکز آن قسمت و بخش روی رفتارهایی می باشد که خواسته یا ناخواسته شیوه‌ای از زندگی ما شده‌اند و همچنین یا به عبارت دیگر تغییر پیدا کردن به عادت شده‌اند. حال بایستی و حتما عادت‌های بد را شناسایی کنیم و همچنین با شیوه‌های مفید جدید جایگزین کنیم.

رفتارهایتان شیوه‌ای استک ه هر روز و همچنین به روش مداوم از خودتان بروز می‌دهید. رفتارهایتان عادت‌های تو خواهند بود؛ کارهایی که می‌کنید، حرف‌هایی که می‌زنید و همچنین طوری که زندگی‌تان را می‌گذرانید. آنچه بایستی و حتما در مورد رفتارهایتان بدانید آن می باشد که همه یک نوع انتخاب خواهند بود. (کتاب شرمده نباش دختر – صفحه ۱۰۹)

سرفصل‌های قسمت و بخش دوم عبارت می باشد از: اجازه گرفتن را کنار بگذارید / یک رویا انتخاب کنید و همچنین با تمام وجود دنبالش بروید / جاه‌طلب باشید / درخواست کمک کنید / جهت موفقیت برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کنید / به دیگران اجازه ندهید منصرفتان کنند / نه گفتن را یاد بگیرید.

قسمت و بخش سوم و همچنین آخر کتاب «تجربه و مهارت بالا‌هایی که بایستی و حتما کسب کنید» می باشد. صحبت آن قسمت و بخش در مورد تجربه و مهارت بالا می باشد که طبیعتا هر فردی می‌تواند با تمرین آن هم‌ها را کسب کند. آن قسمت و بخش در مورد استعداد صحبت نمی‌کند. هالیس در آن مورد می‌گوید: «تجربه و مهارت بالا‌ها توانایی‌هایی نیستند که با آنها به دنیا آمده باشید، آنها توانایی‌هایی خواهند بود که یاد می‌گیرید.»

سرفصل‌های قسمت و بخش سوم عبارت می باشد از: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی / اعتماد به نفس / استقامت / اثربخشی / مثبت‌اندیشی / مدیریت.

[ معرفی کتاب: کتاب آرامش در پرتو ایمان – اثر جوئل اوستین ]

شرمنده نباش دختر

در مورد کتاب شرمنده نباش دختر

اولین نقطه قابل توجه در مورد آن کتاب آن می باشد که نویسنده کتاب را خطاب به زنان نوشته می باشد. البته به شکلی مثبت آن کار را انجام داده می باشد و همچنین در واقع نیت و اراده دارد به توانایی‌های زنان تاکید کند. در قسمت‌های متنوع و گوناگون و مختلف کتاب می‌توانید ببینید که ریچل هالیس جملات را چنین شروع کرده می باشد: دخترها… – خواهران من… – خانم‌ها… البته طبیعی می باشد هرکسی که به دنبال دست‌یابی به اهداف، آن هم هم بدون شرمساری می باشد، می‌تواند از آن کتاب بهره بری و استفاده کند.

شرمنده نباش دختر در تاریخ ۳۱ May 2019 | 10:41 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *