چهارشنبه , مرداد ۶ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کشتن مرغ مینا | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

کشتن مرغ مینا | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

کشتن مرغ مینا | همراه با اینفوگرافیک

|کشتن مرغ مینا | همراه با اینفوگرافیک از قطره|

[ معرفی کتاب: کتاب همسر اثر آنتوان چخوف – نشر علمی و همچنین فرهنگی ]

خلاصه کتاب کشتن مرغ مینا

داستان رمان از زبان دختری سفیدپوست و همچنین کم سن‌وسال به نام اسکاوت فینچ روایت می‌می شود. دختری که در حال رشد می باشد و همچنین دوست دارد همه‌چیز را تجربه کند. اسکاوت در ابتدای رمان شرح مفصلی از پیشینه خانوادگی و همچنین سپس شهرستان و همچنین محل زندگی ارائه می‌کند. از همسایه‌های عجیب و همچنین غریب و همچنین از جو حاکم بر شهرستان – می‌کمب – هم صحبت می‌کند و همچنین به روش کلی فضای جامعه را به ساده‌ترین شکل ممکن و همچنین با زبانی شیرین گفتن می‌کند.

سپس از مدرسه و همچنین اتفاقات عجیبی که رخ می‌دهد حرف می‌زند و همچنین نشان می‌دهد که اوضاع جامعه ایده‌آل نیست و همچنین فقر گریبانگیر عده بسیاری از اهالی می باشد. ولی باید توجه داشت مشکل اصلی در شهرستان می‌کمب فقر نیست، مشکل دیدگاه اشتباهی می باشد در بین آن هم‌ها وجود دارد.

کتاب کشتن مرغ مینا در دو قسمت و بخش نوشته شده می باشد. قسمت و بخش اول شامل توصیف فضای کودکی و همچنین بازی‌های اسکاوت، برادرش جیم و همچنین دیل دوست آن هم‌هاست. کنجاوی عمده آن هم‌ها کشف رازی در مورد یکی از همسایه‌ها – بو رادلی – می باشد که جهت مدت بسیاری از منزل و خانه خارج نشده می باشد و همچنین بچه‌ها هرگز او را ندیده‌اند. بچه‌ها نمی‌توانند درک کند که رادلی از روی اختیار و همچنین آگاهانه می باشد که وارد جامعه نمی‌می شود. بایستی و حتما کتاب را خواند و همچنین دید که سرانجام بچه‌ها و همچنین آن همسایه مرموز چه خواهد شد.

در قسمت و بخش اول همچنین جو حاکم بر جامعه نشان داده می‌می شود و همچنین مهم‌تر از همه در آن قسمت و بخش می باشد که با شخصیت قوی و همچنین استثنایی اتیکوس – پدر اسکاوت – آشنا می‌شویم. اتیکوس وکیل می باشد و همچنین تمام تلاشش را می‌کند که اسکاوت و همچنین جیم را به بهترین شکل ممکن تربیت کند. در طول کتاب انتخاب‌های سختی پیش روی اتیکوس قرار می‌گیرد ولی باید توجه داشت او دائما کار درست را انجام می‌دهد تا همچنان قهرمان فرزندانش باشد.

قسمت و بخش دوم کتاب ولی باید توجه داشت، قسمت و بخش اصلی و همچنین کلیدی رمان می باشد. در شهرستان کوچک می‌کمب شهروندان و مردم شهر دید خوبی به خانواده فینچ ندارد، چرا که اتیکوس همچنین و علاوه بر آنکه آشپز منزل و خانه‌اش زنی سیاه‌پوست می باشد وکیل مردی سیاه‌پوست نیز می‌باشد. چیزی که شهروندان و مردم شهر شهرستان نمی‌توانند دلیل آن هم را درک کنند و همچنین مدام آن سوال مطرح می‌می شود که چرا یک سفیدپوست وکیل مردی سیاه‌پوست می باشد؟

اتهام وارد شده به مرد سیاه‌پوست – توم رابینسون – تجاوز می باشد. اتیکوس به وضوح می‌داند که آن اتهام درست نیست ولی باید توجه داشت در زمانی که تبعیض نژادی بیداد می‌کند، کار به همین راحتی نیست و همچنین بایستی و حتما جهت به دست آوردن حق جنگید. تلاش‌های اتیکوس و همچنین صحبت‌های او در دادگاه شامل قسمت‌های به یاد ماندنی کتاب کشتن مرغ مینا می باشد که بایستی و حتما خواند و همچنین از آن هم یاد گرفت.

[ معرفی کتاب: رمان یادداشت‌های زیرزمینی – نشر علمی و همچنین فرهنگی ]

کشتن مرغ مینا

در مورد رمان کشتن مرغ مینا

شاید در صورتی که در رمان دقیق شویم و همچنین قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف آن هم را در نظر بگیریم با یک کتاب قوی و همچنین یا فوق‌العاده روبه‌رو نباشیم. ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که کتاب تمام می‌می شود و همچنین تو قسمت‌های متنوع و گوناگون و مختلف آن هم را در کنار هم قرار می‌دهید، آن هم‌وقت می باشد که به عظمت رمان پی می‌برید. هارپر لی واقعا یک رمان به یاد ماندنی خلق کرده می باشد که تاثیر آن هم جهت دائما با تو خواهد بود.

در نظر بگیرید که رمان ابتدا با توصیف فضای کودکی و همچنین معصومیت خاص آن هم‌ها آغاز می‌می شود. بچه‌هایی که چیزی از تبعیض، خشم، ناعدالتی و همچنین نابرابری نمی‌دانند و همچنین تنها و فقط به دنبال آن خواهند بود که خوش باشند و همچنین در کنار هم اکثرا و بیشتر بازی کنند. همین بچه‌های معصوم ناگهان خود را در دادگاه محاکمه می‌بینند – که البته به دور از چشم پدر در آن هم حاضر شده‌اند – و همچنین در برابر حجم گسترده‌ای از خشونت زندگی قرار می‌گیرند. برخورد معصومیت و همچنین آن فضای خشن در جامعه رمان کشتن مرغ مینا می باشد که بازهم به شکل جدی پیشنهاد می‌کنم مطالعه کنید.

شیوه برخورد اتیکوس با اسکاوت و همچنین جیم، نحوه مطرح کردن مسائل پهناور و بزرگ با آن هم‌ها، شکل توضیح دادن مشکلاتی که پیش آمده، برخورد او با بچه‌هایش که به دور از چشم او کارهای خطرناکی انجام داده‌اند و همچنین بسیاری از موارد دیگر، دلیل محکمی می باشد که آن کتاب را به پدر و همچنین مادرها هم پیشنهاد کنیم و همچنین از آن هم‌ها بخواهیم با دقت آن رمان را بخوانند.

اسکاوت شاید شخصیت اصلی کتاب باشد و همچنین بلوغ فکری او در طول کتاب هم خیلی زیاد مهم می باشد ولی باید توجه داشت شخصیت قدرتمند و همچنین فرهیخته کتاب اتیکوس می باشد. فردی کتابخوان، عادل و همچنین خونسرد که دائما از حق دفاع می‌کند. مهم هم نیست که ممکن می باشد در آن راه جان خود را از دست بدهد. سختی‌هایی که اتیکوس تحمل می‌کند خیلی زیاد زیاد می باشد، به عنوان مثال بچه‌هایش به خاطر آنکه او وکالت مردی سیاه‌پوست را قبول کرده شرایط سختی دارند، در مدرسه مورد آزار و همچنین اذیت قرار می‌گیرند و همچنین کسی رفتار درستی با آن هم‌ها ندارد ولی باید توجه داشت همه آن موارد دلیل بر آن هم نیست که اتیکوس از انجام کار درست سر باز بزند.

در نهایت بایستی و حتما به آن موضوع اشاره کنم که کتاب کشتن مرغ مینا با یک ویراستاری خوب و همچنین درجه یک می‌توانسته بود کتابی بی‌نقص باشد ولی باید توجه داشت متاسفانه در کتاب غلط‌ها و همچنین ایرادهای نگارشی بسیاری وجود دارد. ترجمه کتاب خوب و همچنین روان می باشد ولی باید توجه داشت ایرادهای نگارشی هنگام و زمانی که غرق در کتاب هستید باعث توقف تو می‌می شود که حس بدی دارد. به عنوان مثال در حدود ۵۰ صفحه از کتاب اسم اسکاوت به شکل ااسکاوت نوشته شده می باشد. امیدوارم در چاپ‌های بعدی آن ایرادها رفع می شود.

[ معرفی کتاب: رمان یادداشت‌های شیطان – نشر علمی و همچنین فرهنگی ]

اینفوگرافیک کتاب کشتن مرغ مینا

براساس آن رمان یک اینفرگرافیک توسط کافه‌بوک ترجمه و همچنین بازطراحی شده می باشد که در آن هم خلاصه کتاب و همچنین همچنین جنبه‌های متنوع و گوناگون و مختلف رمان به خوبی و همچنین به شکلی دقیق منعکس شده می باشد. توجه به موارد و نکات و همچنین موضوعاتی که در آن اینفوگرافیک وجود دارد، به درک بهتر رمان کمک می‌کند.

البته بایستی و حتما به آن نقطه اشاره کنیم که در صورتی که آن رمان را نخوانده‌اید و همچنین روی افشای داستان حساس هستید، مطالعه اینفوگرافیک جهت تو مناسب نیست. چرا که در اینفوگرافیک خلاصه همه قسمت‌های مهم کتاب نیز ارائه شده می باشد و همچنین قسمت و بخش‌های مهم آن هم را بازگو می‌کند. شاید مطالعه اینفوگرافیک کشتن مرغ مینا بعد از مطالعه کتاب بهترین راه باشد.

اینفوگرافیک کشتن مرغ مینا

جملاتی از کتاب کشتن مرغ مینا

اگه بخوای با کسی تفاهم داشته باشی، بایستی و حتما یاد بگیری به همه چیز از نقطه نظر او نگاه کنی. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۳۹)

آن که صد سال شمسی شکست خورده‌ایم، دلیل نیست که باز تقلا نکنیم. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۱۰۲)

هر کس حق داره هر روش می‌خواد فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنه و همچنین توقع داشته باشه که دیگران هم به عقایدش احترام بگذارند. ولی باید توجه داشت من قبل از آن که با دیگران زندگی کنم، بایستی و حتما بتونم با خودم زندگی کنم. وجدان آدم تنها چیزیه که نمی‌تونه تابع نظر اکثریت باشه. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۱۳۹)

شهروندان و مردم شهر خوب آن هم‌هایی خواهند بود که به تناسب درکشان بهترین کاری که از دستشان ساخته می باشد انجام می‌دهند. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۱۷۱)

صورتی صاف داشت و همچنین سرش در حال طاس شدن بود. سن او را می‌شد به دلخواه بین چهل تا شصت تخمین زد. اگرچه پشتش به ما بود می‌دانستیم که یک چشمش کمی چپ می باشد. از آن عیب حداکثر بهره بری و استفاده را می‌کرد. حتی هنگام و زمانی که به کسی نگاه نمی‌کرد به نظر می‌رسید که دارد به آدم نگاه می‌کند و همچنین به آن ترتیب هیئت منصفه و همچنین شهود را در موقعیت دشواری قرار می‌داد. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۲۱۹)

آن شهروندان و مردم شهر هیچ وقت و همچنین هیچ‌جور حالیشون نمی‌شه که من واسه آن آن‌روش زندگی می‌کنم که دلم می‌خواد آن‌روش زندگی کنم. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۲۶۲)

تو از واقعیت و حقیقت خبر دارید و همچنین واقعیت و حقیقت آن می باشد: بعضی از سیاهان دروغ می‌گویند، بعضی از آن هم‌ها فاسدالاخلاقند و همچنین بعضی به زن‌ها چه سیاه و همچنین چه سفید چشم دارند. ولی باید توجه داشت آن واقعیت و حقیقت منحصر به نژاد ویژه ای نیست. آن حقیقتی می باشد که شامل نوع بشر می‌می شود. در همین دادگاه هیچ کس نیست که هرگز دروغ نگفته باشد و همچنین هرگز کاری علی رغم اخلاق نکرده باشد. مردی هم یافت نمی‌می شود که هرگز از روی هوس به زنی نگاه نکرده باشد. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۲۶۷)

دیل گفت: «فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم هنگام و زمانی که پهناور و بزرگ شدم دلقک بشم.» من و همچنین جیم ایستادیم. -«بله آقا یک دلقک. تو آن دنیا با آن شهروندان و مردم شهر هیچ‌کاری نمی‌تونم بکنم، جز آن‌که بهشون بخندم. می‌رم تو یک سیرک استخدام می‌شم و همچنین تا دلت بخواد می‌خندم.» جیم جواب داد: «عوضی گرفتی دیل. دلقک‌ها محزونند. آن مردمند که به آن هم‌ها می‌خندند.» (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۲۸۲)

من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم تنها و فقط یک جور شهروندان و مردم شهر وجود داره: شهروندان و مردم شهر. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۲۹۶)

گاهی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم که به عنوان یک پدر، خیلی عیب دارم. ولی باید توجه داشت بچه‌ها غیر از من کسی را ندارند. جیم بیش از هر کس به من اعتماد داره و همچنین من دائما طوری زندگی کرده‌ام که بتونم راحت تو چشم‌هاش نگاه کنم… اگه به یک همچه چیزی تن دربدم صاف و همچنین ساده دیگه نمی‌تونم تو چشم‌هاش نگاه کنم و همچنین آن هم روز که نتونم تو چشم‌هاش نگاه کنم، می‌دونم که جیم را از دست داده‌ام. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۳۵۷)

خوب که نگاه کنی، اکثر شهروندان و مردم شهر خوبند، اسکاوت. (کتاب کشتن مرغ مینا – صفحه ۳۶۷)

مشخصات کتاب
  • عنوان: کشتن مرغ مینا
  • نویسنده: هارپر لی
  • ترجمه: فخرالدین میررمضانی
  • انتشارات: علمی و همچنین فرهنگی
  • تعداد صفحات: ۳۶۷
  • نرخ چاپ سوم – سال شمسی ۱۳۹۵: ۱۶۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد کتاب کشتن مرغ مینا چیست؟ در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، آیا آن هم را به دوستان خود پیشنهاد می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[ لینک: اینستاگرام کافه‌بوک ]


» معرفی چند رمان خوب دیگر:

  1. رمان بازگشت به منزل و خانه
  2. رمان شازده کوچولو
  3. رمان مروارید

کشتن مرغ مینا | همراه با اینفوگرافیک در تاریخ ۳۰ June 2019 | 10:56 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *