دوشنبه , مرداد ۴ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / بوکمارک – معرفی کتاب

بوکمارک – معرفی کتاب

بوکمارک

|بوکمارک از قطره|

چرا بایستی و حتما از نشانک (بوکمارک) بهره بری و استفاده کنیم؟

من عاشق کتابم و همچنین توی دنیای کتاب دوست من، موارد بسیاری نیستن که بتونن اذیتم کنن؛ با آن وجود، یکی از چیزایی که دائما آزارم میده اینه که آدما از کتاباشون درست مراقبت نمی‌کنن. کتاب‌های من جزو ارزشمندترین دارایی‌هام هستن. جهت همین، دائما سعی می‌کنم جلدشون صاف بمونه و همچنین تا نشه، و همچنین تنها و فقط با دست تمیز و همچنین خشک از کتاب‌هام بهره بری و استفاده می‌کنم. مهمتر از همه آن که، من به هیچ عنوان و همچنین تحت هیچ شرایطی گوشه‌ی صفحه رو برنمی‌گردونم. بوکمارک و همچنین برگه چسبی جهت همین کارن!

در صورتی که کسی بخواد توی کتابش بنویسه (به شرط آنکه مال خودش باشه، نه کس دیگه یا کتابخونه!) صاحب اختیاره. یا در صورتی که بخواد کتاب رو بندازه توی کوله‌اش و همچنین بعد هم یه خروار وسیله بریزه روش، حق داره! البته من به شخصه چنین کاری نمی‌کنم ولی اصلا نمی‌تونم درک کنم کسی گوشه‌ی صفحه رو تا کنه. بالاخره بوکمارک ها جهت دلیلی اختراع شدند!

هر وقت میبینم یکی داره گوشه صفحه رو تا می‌کنه واقعا قلبم وایمیسته. برام خیلی دردناکه هنگام و زمانی که میبینم یک فرد یا شخص اینجوری از کتاب بهره بری و استفاده می‌کنه.

من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم: «اون کتاب هیچ وقت کاری با تو نداشته، پس سزاوار آن نیست که چنین ظالمانه باهاش رفتار بشه! در حال حاظر اون کتاب بیچاره بایستی و حتما تا آخر عمرش با یک برگ چروک زندگی کنه! حتی اگه تو اون رو صاف کنید، ردش جهت دائما اونجا می‌مونه و همچنین اون کتاب رنج می‌کشه.»

یکم لوس و همچنین اغراق‌آمیز بود؟ بنظر منم همینطوره. ولی واقعا اونقدر سخت نیست که جهت نشونه گذاری تو کتاب از راه‌های دیگه‌ای بهره بری و استفاده کنید. در صورتی که برگه چسبی یا یک نشانک خوشگل در دسترستون ندارید ، می‌تونید از یک دستمال تمیز بهره بری و استفاده کنید یا یک کارت یا هر چیز دیگه‌ای که جای تو رو تو کتاب نگه داره، بدون آنکه جهت دائما خرابش کنه. مخصوصا اگه دارید یک کتاب از کتابخونه می‌خونید آن یک نقطه‌ی کلیدیه. تو تنها کسی نیستید که از اون کتاب بهره بری و استفاده می‌کنه ؛ تا زدن برگه‌هاش بی‌احترامی به دیگرانه. همچنین و علاوه بر آن، دیدن یک صفحه‌ی تا خورده واقعا اذیت کنندست.

بوکمارک

یکی از موارد و نکات مثبت بهره بری و استفاده از نشانگرکتاب اینه که دائما یک چیز خوشگل و همچنین بامزه از کتابتون زده بیرون! من مدلای کوچولوی چوبیشونو خیلی دوست دارم، زیرا و به درستی که راحت از لای کتاب نمیوفتن. معمولا سعی می‌کنم نشانکمو بر اساس کتابی که دارم میخونم انتخاب کنم. مثلا در صورتی که دارم کتابی می‌خونم که طرح روی جلدش فیروزه‌ای یا آبیه، نشانک همون رنگی رو انتخاب می‌کنم.

نمی‌تونم آن پست رو بدون معرفی کردن چند تا تولیدکننده ایرانی نشانگر کتاب تموم کنم زیرا و به درستی که واضحه که بوک مارکای یک عشق کتاب، بایستی و حتما عالی به نظر گفتن!

من شخصا دو بار از «تیم هنری نشانک» سفارش دادم و همچنین میخوام باز هم در بعدی آن کارو انجام بدم البته تا زمانی که کاملا ورشکست نشدم (یکی از عوارض جانبی اهل کتاب بودن!!!) نشانک‌های گلیم رو خیلی دوست دارم، البته مدل‌های دوست داشتنی و جذاب دیگه‌ای هم داره.

آن توصیه از طرف یک اهل کتابه: «از بوکمارک بهره بری و استفاده کنید!»

**آن پست کاملا اغراق‌آمیز و همچنین غیرمنطقی نوشته شده، پس لطفا به خودتون نگیرید. ولی باید توجه داشت خواهشا گوشه‌ی صفحات کتابتونو تا نکنید!**

بوکمارک در تاریخ ۳۰ August 2019 | 9:49 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *