شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / راهنمای خرید ساعت هوشمند

راهنمای خرید ساعت هوشمند

خرید ساعت ارزان

ساعت‌های هوشمند خیلی ی اخیرا وارد بازار شده‌اند که هر کدام از سیـستم ‌علت ی خاص، طراحی مفرق ویژگی‌هایی برجسته برخوردارند. جهت اینکه بهتریـن ساعت هوشمند را گزینش کنیم، در ابتدا نیاز است تا از موارد ی که در جهان ی این وسایل هوشمند جدید می‌گذرد، اطلاعات بیشتری داشته باشیم. جهت مثال بدانیم سیسـتم ‌علت این ساعت‌ها چه نام دارد، چه نرم افزار ‌هایی در آن‌ها اجرا می‌شود یا به صورت کلی یک ساعت هوشمند قرار است چه کار‌هایی برای ما انجام دهد.

از چند سال پیش مجموعه ‌هایی همچون سامسونگ، ال‌جی، هواوی و پبل وارد عرصه‌ی تولید ساعت‌های هوشمند شده‌اند حتی تهم اکنون چند نسل از این وسایل را به بازار آورده‌اند. اخیرا با عرضه‌ی ساعت‌های هوشمند تازه از برند‌های مختلف، انتخاب بین این دسته از گجت‌ها هم سخت شده؛ پس قصد داریم در ادامه جهت انتخاب بهتریـن ساعت هوشمند به شما یاری کنیم.

سیـستم ‌علت و برنامـه ‌ها

دستگاه‌هایی که هوشمند خوانده می‌شوند از پلتفرم نرم‌افزاری برخوردارند که از طرفی وظیفه‌ی تعلت با سخت‌افزار دستگاه از طرف دیگر تعلت با کاربر و مصرف کننده از دستگاه را بر عهده دارند.

نکته‌ای که بایستی در بخش معرفت سیـستم ‌علت ‌ها در نظر داشته باشید، تذکر به پلتفرمی است که می‌تواند با گوشی هوشمند شما کار نماید . اگر آیفون دارید بایستی خرید ساعت هوشمند مبتنی بر android وِر را از سر بیرون بکنید . اما اخیرا پشتیبانی از سیستم علت iOS به پلتفرم android وِر اضافه شده، ولی نمی‌توان توقع بهینه بودن اتصال این دو پلتفرم در مقایسه با آندروید را داشت. همين طور اگر از گوشی هوشمند اندروید ی مصرف می‌کنید، خرید اپل واچ چندان منطقی نخواهد بود و تا حدود زیاد ی اقدامی غلط است. با این حال ساعت‌های هوشمندی در بازار موجودند که قادرند با هر دو پلتفرم android iOS رابطه برقرار کنند که نمونه آن ساعت‌های تولید و ساخت شرکت پبل است.

در بین‌ ساعت‌های هوشمند تهم اکنون چهار سیـستم ‌علت Pebble OS، Tizen، Android Wear و Watch OS بیشترین مصرف را داشته‌اند. سامسونگ بعد از اوج گرفتن با آندروید تصمیم گرفت دستگاه‌های را از پلتفرم گـوگل جدا نماید با سیـستم ‌علت ی مستقل همموسیقی نماید . هم اکنون شرکـت ‌ کره‌ای ساعت‌های را همموسیقی با همین سیستم ‌علت نوپا با نام تایزن به بازار می‌آورد که اما هنوز آن‌چنان از لحاظ نرم‌افزاری به تکامل نرسیده است. در طرف دیگر شرکت پبل را داریم که همچون سامسونگ میل به استقلال دارد سیستم ‌علت ی اختصاصی جهت ساعت‌های هوشمند خود تولید و ساخته است. سیسـتم ‌علت تهیه و تولید شده به وسیله پبل، Pebble OS نام دارد از کرنلی منبع باز مصرف می‌کند؛ اما مجموعه پبل مجوز گسترش یا مصرف از این پلتفرم دربقیه شرکـت ‌ها را نمی‌دهد. در ادامه بیشتر در مورد دو سیستم ‌علت مهم ساعت‌های هوشمند حرف خواهیم کرد که به نوعی قرار است جنگ آندروید iOS را این بار در زمینه‌ی ساعت‌ها تقلید کنند.

Android Wear

گوگل پلتفرمی بر پایه‌ی آندروید جهت ساعت‌های هوشمند گسترش داده و آن را جهت استفاده‌یبقیه کمپانی‌ها منتشر کرده است. این سیستم ‌علت که ظاهر بسیار زیاد خوب ی دارد از طراحی متریال هم پشتیبانی می‌کند، در ساعت‌های هوشمند مجموعه ‌هایی همچون ال‌جی، هواوی موتورولاتهم اکنون استفاده شده است.

android وِر تنها با دستگاه‌هایی سازگار است که از اندروید ۴.۳ به بالا برخوردارند. این سیسـتم ‌علت با کارت‌های سرویس دستیار صوتی گـوگل ناو تعلت بسياري دارد از کارت‌های این سرویس خیلی استفاده می‌کند. توسعه‌دهندگان بسياري به سمت این پلتفرم جذب شده‌اند انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک، این سیـستم علت ساعت‌های هوشمند با پروگرام ‌های ضروری و کاربر دی بسياري همراه شود.

Watch OS

تعجبی ندارد که اپل سیستم علت ی جهت ساعت هوشمند خود گسترش دهد که فقط با گوشی‌های آیفون کار نماید . Watch OS پلتفرمی است که فقط بر روی اپل واچ در حال اجراست بعد از مدتی کوتاه هم اکنون بالغ بر ۳۵۰۰ پروگرام فرد دی را پشتیبانی می‌کند.

شبیه به تعلت پیچیده و وابسته android وِر با گـوگل ناو، سیری نیز در اپل واچ نقشی مهم برعهده دارد و بسیار زیاد ی از کار‌های کاربر را تنها با شنیدن صوت شخص انجام خواهد داد. در Watch OS نرم افزار ‌ها در صفحه‌ی مهم یا منوی پروگرام ‌ها به شکل دایره‌های رنگی کوچک نمایش داده می‌شوند با لمس دارنده دستگاه اجرا خواهند شد.

سیـستم ‌علت Watch OS از ویژگی به نام Glance برخوردار شده که همچون ویجت‌ها در گوشی‌های همراه وظیفه اطلاع رسانی‌های سريع دستگاه را برعهده گرفته‌اند.

نمایشگر

یکی از وظایف اصلی ساعت‌های هوشمند نمایش زمان است که باید حتی در زیر نور خورشید نیز به راحتی انجام گیرد. پس ساعت‌های هوشمند با رزولوشن نمایشگر مناسب پنل قوی قادر خواهند بود در بدترین شرایط نیز محتوای موجود در نمایشگر را به شما نشان دهند.

رنگی

نمایشگر‌های رنگی و لمسی که جهت مثال در ساعت هوشمند اپل مشاهده می‌کنیم در این دسته قرار می‌گیرند. این نمایشگر‌ها همچون گوشی‌های هوشمند برنامـه ‌ها، عکس‌ها و موارد مختلف را به نمایش می‌گذارند شما می‌توانید محتوای در حال نمایش را لمس بکنید . مصرف باتری در نمایشگر‌های رنگی میزان ی بیشتر است این نمایشگر‌ها عمر باتری ساعت را تا ۱ یا حداکثر دو روز كم شدن می‌دهند. همچنین در ساعت‌های با نمایشگر رنگی به دلیل استفاده خیلی نمایشگر روشن از باتری، صفحه‌نمایش دائم روشن نمی‌ماند جهت مشاهده زمان لازم است تا کمی ساعت را حرکت دهید.

جوهر الکترونیکی

نمایشگر‌های جوهر الکترونیک اکثرا در ساعت‌های هوشمند شرکت پبل مورد استفاده قرار گرفته که علاوه بـر استفاده خیلی بهینه‌تر باتری، می‌تواند به صورت همیشگـی روشن بماند هر زمان که عزم بکنید ، زمان را در سریع‌ترین حالت به شما نمایش دهد. باتری در ساعت‌های هوشمند با نمایشگر جوهر الکترونیکی به میزان کمتری مصرف می‌شود شارژدهی دوباره باتری را شاید تا ۲ تا ۵ روز کامل به عقب بیاندازد.

طراحی

طراحی ساعت‌های هوشمند به دلیل پوشیدنی بودن این وسایل، از ارزش بالایی برخوردار است. به همین دلیل کمپانی‌های سازنده ساعت‌های هوشمند کار سخت‌تری برای طراحی محصولات ی دارند که بتواند تمام سلایق را راضی نماید و فروش بالایی نیز کسب نماید . از طرف دیگر سلیقه‌ی افراد در گزینش نوع، شکل، جنس طراحی ساعت‌ها نیز خیلی مفرق است. ساعت‌های هوشمند با نمایشگری دایره‌ای و مستطیلی بسیار زیاد متداول شده‌اند.

ساعت‌هایی که نمایشگری دایره‌ای و سنتی دارند می‌توانند طراحی بسیار زیاد زیبا پیدا کنند با بدنه و بند‌هایی زیبا هر چشـم ی را به خیره کنند. نمونه ساعت‌های هوشمند با نمایشگر دایره‌ای را هم‌هم اکنون در موتو ۳۶۰ یک و دو موتورولا، گیر S2 سامسونگ و جی واچ آر ال‌جی مشاهده می‌کنیم. اپل به اینکه ساعت هوشمند با نام اپل واچ را با طراحی دایره‌ای نساخت، خیلی مورد انتقاد قرار گرفت؛ با این‌حال ساعت‌هایی با طراحی مستطیلی طرفداران خود را دارند.

عمر باتری

یکی از دغدغه‌های بزرگ در مورد خرید ساعت‌های هوشمند عمر باتری این محصولات است. ساعت‌های پیش‌رو در این عرصه همچون اپل واچ یا موتو ۳۶۰ زیاد در زمینه زیاد کردن عمر باتری قوی نبوده‌اند تنها شارژ باتری را برای یا حداکثر دو روز نگه می‌دارند. اما ساعت‌های هوشمند مجموعه پبل به دلیل بهره بردن از نمایشگری با تکنولوژی جوهر الکترونیک استفاده باتری بسياري ندارند می‌توانند حداکثر تا ۵ یا یک هفته شما را همراهی کنند.

اگر به ساعت‌های هوشمند با نمایشگر جوهر الکترونیک علاقه‌ای ندارید، باز گزینش ‌هایی پیش رو است که با کمی تحقیق در مورد ‌ی عمر باتری، به با کیفیت ترین ساعت با بیشترین طول عمر باتری دست پیدا خواهید کرد.

قیمت

ساعت‌های هوشمندی که سال پیش معرفی عرضه شده‌اند، هم اکنون قیمت خیلی مناسبی دارند می‌توان با هزینه ‌ی خرید یک گوشی میان‌رده، یک ساعت هوشمند مناسب را سفارش داد.

در بحث قیمت، ساعت هوشمند اپل گران‌ترین محصول تولید شده در این زمینه است که قیمت پایه آن از ۳۵۰ دلار شروع شده در نسخه ‌ی ادیشن این محصول، قیمت تا ۱۷۰۰۰ دلار نیز می‌رسد. اما رقیب سرسخت آندروید وِری ساعت اپل با نام موتو ۳۶۰ فقط قیمتی ۱۷۹ دلاری دارد.

جمع‌بندی

ساعت‌های هوشمند بسياري به بازار آمده‌اند که از طراحی، پلتفرم، نمایشگر، طول عمر باتری اما مفرق ی بهره می‌برند. گزینش در بین برترین ساعت‌هوشمند به ویژه در بحث طراحی بسیار زیاد سلیقه‌ای است. ابه هر حال اگر رفیق ندارید زیاد ساعت هوشمند خود را به شارژ بزنید، ساعت‌های با نمایشگر جوهر الکترونیک گزینه‌ی بهتری به حساب می‌آیند. اگر تنوع نرم‌افزاری جهت شما ارزش بسياري دارد، بهتر است در بین ساعت‌های پلتفرم Android Wear گـوگل یا Watch OS اپل یکی را گزینش بکنید .

مطلب پیشنهادی

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *