چهارشنبه , اردیبهشت ۱ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب اتحادیه ی ابلهان – معرفی کتاب

کتاب اتحادیه ی ابلهان – معرفی کتاب

کتاب اتحادیه ی ابلهان

|کتاب اتحادیه ی ابلهان از قطره|

[ مطلب مرتبط: رمان ناتور دشت اثر سلینجر ]

در ستایش کتاب اتحادیه ی ابهان خیلی زیاد نوشته‌اند ولی باید توجه داشت ما در اینجا تنها و فقط به بعضی از آن هم‌ها اشاره می‌کنیم:

واشنگتن پست می‌نویسد:

حرف آخر، یک کمدی حماسی، کتاب نیست، بهمنی غُرّان می باشد.

رولینگ استون می‌نویسد:

کتاب اتحادیه ی ابلهان تقریبا همه‌جا نقد شده و همچنین تمام منتقدین هم عاشقش شده‌اند. استثنائا آن‌بار همه حق دارند.

تایم می‌نویسد:

در صورتی که نرخ یک کتاب بر آن اساس سنجیده می شود که چه‌قدر می‌خنداند، کتاب اتحادیه ی ابلهان شیرین‌ترین معامله‌ی سال شمسی می باشد.

خلاصه کتاب اتحادیه ی ابلهان

شخصیت اصلی داستان پسری جوون، چاق و همچنین تنبل به نام ایگنیشس می باشد که علی‌رغم داشتن مدرک فوق لیسانس و همچنین درایت و همچنین بینش زیاد و همچنین علی‌رغم کتاب‌های فلسفی بسیاری که مطالعه کرده، نمی‌تواند فرد مفیدی جهت جامعه باشد و همچنین کاری جهت خود دست‌وپا کند. علت مشکلاتی که ایگنیشس با آن هم مواجه می‌می شود، رک‌گویی و همچنین خِرَد بیش‌ازحد اوست که همواره در مقابل سیستم تبعیض‌نژادی و همچنین متظاهر جامعه‌ی امریکایی زمان خودش می باشد و همچنین پیوسته فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند به تنهایی می‌تواند دنیا را تغییر دهد، امریکا را تغییر دهد، شورش کند و همچنین اصلاحات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را اعمال کند. ایگنیشس با راه و همچنین روش مادرش که با او زندگی می‌کند هم مخالف می باشد و همچنین مادرش همواره فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند فرزندش یک کمونیست می باشد.

نویسنده در ابتدای کتابش، شخصیت اصلی را به آن شکل به مخاطب معرفی می‌کند:

یک کلاه شکاری سبزرنگ سری را که اکثرا و بیشتر به یک بادکنک حجیم شباهت داشت، می‌فشرد. روگوشی‌های سبز پر بود از گوش‌هایی پهناور و بزرگ و همچنین موهایی اصلاح‌نشده و همچنین کُرکِ زبری که در گوش‌ها رشد کرده و همچنین از هر دو طرف زده بود بیرون، درست مثل ماشینی که راهنمای چپ و همچنین راستش همزمان چشمک بزند. لب‌های پر و همچنین به‌هم فشرده‌اش از زیر سبیل انبوه و همچنین سیاهش توی چشم می‌زد، چین گوشه‌ی لب‌هایش پر بود از نارضایتی و همچنین خرده‌چیپس.

ایگنیشس که با مادر پیرش زندگی می‌کند، تفاوت بسیاری با دنیای بیرون خود دارد و همچنین ترجیح می‌دهد در منزل و خانه بماند و همچنین مشغول نوشتن افکارش باشد یا فیلم دیدنی و جذاب ببیند و همچنین یا بخورد و همچنین بخوابد تا آنکه در میان شهروندان و مردم شهر اجتماع باشد. ولی باید توجه داشت طی یک حادثه او و همچنین مادرش مجبور به پرداخت هزینه بسیاری می‌شوند. بنابراین ایگنیشس به دستور مادرش بایستی و حتما شغلی پیدا کند و همچنین خسارتی را که بار آورده‌اند، پرداخت کند.

ایگنیشس با وجود آنکه از دنیای بیرون فراری می باشد ناچار با آن هم روبه رو می‌می شود و همچنین کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل‌های متعددی را امتحان می‌کند که هر کدام ماجرایی دارد و همچنین او در هر کدام ابلهانه رفتار می‌کند و همچنین…

در ابتدای کتاب، نقل قول جالبی از جانتن سویفت، نویسنده‌ سفرهای گالیور آمده می باشد که می‌گوید:

هنگام و زمانی که نابغه‌ای حقیقی در دنیا پیدا می‌می شود می‌توانید او را از آن نشانه بشناسید: تمام ابلهان علیهش متحد می‌شوند.

[ مطلب مرتبط: کتاب ابله از نشر چشمه ]

کتاب اتحادیه ی ابلهان

در مورد کتاب اتحادیه ی ابلهان

کتاب اتحادیه‌ ی ابلهان پر از طنز می باشد، طنزی که بارها و همچنین بارها از ته دل خواننده را می‌خنداند، ولی باید توجه داشت واقعیت آن می باشد که در پسِ آن طنز به‌ظاهر جذاب و جالب و خنده‌دار، واقعیتی تلخ نهفته می باشد. واقعیتی که شاید «هولدن» در ناتور دشت آن هم را به خوبی آشکار کرد. ایگنیشس از جامعه‌ی متظاهر و همچنین دورویی که در آن هم زندگی می‌کند بیزار می باشد. هیچ‌کس، حتی مادرش او را درک نمی‌کند جز همکلاسی دوران دانشگاهش که جهت نجات ایگنیشس از وضعیتی که بدان گرفتار شده می باشد، اقدام می‌کند.

ایگنیشس «دن کیشوت» عصر خویش می باشد. در جامعه‌ای که پر از نیرنگ و همچنین ریاکاری‌ست ساز مخالف می‌زند، زیرا و به درستی که معتقد می باشد که همراهی‌ و همچنین یا سکوت‌ هنگامی که می‌دانیم اهدافی که پیش رویمان می باشد تماماً اشتباه و همچنین به ضرر همه و همچنین به سوی افت کیفیت و همچنین اصول آرمان‌گرایانه‌ی یک جامعه می باشد (فرقی نمی‌کند یک جامعه‌ی پهناور و بزرگ باشد یا یک جامعه‌ی کوچک نظیر یک خانواده یا یک تیم کوچک دوستی)، در وهله‌ی اول به ضرر خود فرد ساکت و همچنین خنثی خواهد بود.

کتاب اتحادیه ی ابلهان در تاریخ ۲۱ July 2018 | 8:08 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *