شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب درک یک پایان – معرفی کتاب

کتاب درک یک پایان – معرفی کتاب

کتاب درک یک پایان

|کتاب درک یک پایان از قطره|

در ادامه کتاب، زندگی راوی داستان با ایدریئن گره می‌خورد و همچنین… .

در قسمت غیره ای از قسمت و بخش اول کتاب، تونی به ماجراهای خودش و همچنین دوست‌دخترش یعنی ورونیکا اشاره می‌کند و همچنین اتفاقاتی را که از سر گذرانده می باشد تعریف می‌کند. قسمت و بخش دوم – چهل سال شمسی بعد – راوی به مرور آن هم‌ خاطرات قبل می‌پردازد و همچنین سعی می‌کند به درک درستی از اتفاقات برسد تا آنکه موضوع جدیدی پیش می‌آید و همچنین…

پشت جلد کتاب درک یک پایان آمده می باشد:

تونی وبستر عادی بودن زندگی‌اش را پذیرفته: کار و همچنین بازنشستگی، ازدواج و همچنین طلاقی دوستانه. ولی باید توجه داشت او هم مثل ما جوانی‌اش را در درون خود نگه داشته و همچنین به سالمندی رسیده می باشد. مهم‌ترین واقعه عمرش دوستی با ایدرئین تیزهوش و همچنین مستعد فاجعه می باشد؛ مرید آلبر کامو. چهل سال شمسی بعد دفتر خاطرات همین دوست که طبق وصیتنامه به او واگذار شده، او را بر می‌انگیزد تا زندگی خود را بازخوانی کند. درک یک پایان برنده مهم‌ترین جایزه ادبی بریتانیا در ۲۰۱۱ شد. ریاست هیئت داوران «بوکر» در توصیف آن هم گفت: «کتاب مایه‌های یک اثر کلاسیک انگلیسی را دارد. آن داستانی می باشد که با انسان قرن بیست و همچنین یکم سخن می‌گوید.»

[ لینک: رمان همه می‌میرند – از نشر نو ]

کتاب درک یک پایان

در مورد کتاب درک یک پایان

خاطرات به روش انتزاعی نقش مهمی در آنکه یک شخصیت در حال حاضر چگونه می باشد و همچنین آنکه چگونه می‌توانسته بود باشد ایفا می‌کنند و همچنین همچنین خاطرات ابتدایی و اولیه به مراتب ارزشمندتر خواهند بود، آنها می‌توانند تا بزرگسالی در ذهن اشخاص ثابت بمانند و همچنین تاثیرات و همچنین اثرات مختلفی بر زندگی فرد داشته باشند. در آن کتاب تأثیرگذار نیز، جولین بارنز در پی خاطراتی خاص در زندگی پر فراز و همچنین نشیب تونی می باشد که آن خاطرات ردپاهای ناگواری از خود به جا گذاشته می باشد که قابل چشم‌پوشی نیستند.

در کتاب درک یک پایان با جوانانی طرف هستیم که هر کدام فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنند آدم‌های ویژه ای خواهند بود و همچنین یا حداقل از پدر و همچنین مادر و همچنین اطرافیان‌شان اکثرا و بیشتر می‌فهمند. جوانانی که هر کدام پیرو انظار و افکار افرادی خاص خواهند بود. مثلا وبستر هاکسلی و همچنین اورول خوانده می باشد و همچنین ایدریئن کامو و همچنین نیچه. ولی باید توجه داشت آیا زندگی به آن هم‌ها اجازه می‌دهد احساس خاص بودن خود را حفظ کنند یا واقعیت و همچنین واقع‌نگری را به آن هم‌ها یاد خواهد داد؟

کتاب درک یک پایان در مورد خاطرات و همچنین تاریخ و همچنین از همه مهم‌تر در مورد برداشت ذهنی ما از آن‌هاست. در مورد مسئولیت و همچنین پذیرفتن مسئولیت کارهایی می باشد که زمانی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردیم هیچ ارزشی ندارند و همچنین اصلا مهم نیستند و همچنین همچنین داستانی در مورد آدم‌های قرن بیست و همچنین یکم می باشد. داستانی که ممکن می باشد قسمت و بخش‌هایی از آن هم جهت هر کسی اتفاق بیفتد.

به نظر من آن رمان، یک اثر عظیم می باشد که در آن هم از موضوعات خیلی زیاد بسیاری صحبت می‌می شود و همچنین مخاطب بایستی و حتما با دقت خیلی زیاد آن هم را بخواند و همچنین به هر قسمت و بخش از کتاب توجه ویژه‌ای داشته باشد. همچنین آخرین صفحات رمان خیلی زیاد نفس‌گیر می باشد و همچنین مخاطب به ذوق نویسنده در انتخاب هوشمندانه عنوان کتاب پی می‌برد، آن رمان کوتاه را بخوانید تا در درک یک پایان سهیم شوید.


در ابتدای آن معرفی کتاب، قسمتی از گفت‌وگوی نویسنده را که در آخر کتاب آمده بود نقل کردیم و همچنین دیدم که بارنز نظر دارد که ادبیات بهترین راه گفتن واقعیت و حقیقت می باشد، حال قسمت غیره ای از همین گفت‌وگو را در اینجا نقل می‌کنیم:

کتاب درک یک پایان در تاریخ ۲۰ July 2018 | 8:55 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *