شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / دختر پنهانم – معرفی کتاب

دختر پنهانم – معرفی کتاب

دختر پنهانم

|دختر پنهانم از قطره|

[ لینک: رمان آخرین انار دنیا ]

دختر پنهانم

در مورد رمان دختر پنهانم

در آن کتاب با مادر تحصیل‌کرده‌ و همچنین فهمیده‌ای روبه‌رو هستیم که زمانی خیلی زیاد مورد اثبات و یا تایید همگان بود. ولی باید توجه داشت زندگی کم‌کم سخت شد و همچنین همچنین و علاوه بر سختی‌های زندگی بیرونی، رنج‌های درونی هم آغاز شد و همچنین می‌قدرت گفت شخصتی اصلی در دنیا درونی خودش شکست‌خورده می باشد. او به هیچ وجه رضایتی از خودش و همچنین کارهایش ندارد و همچنین شاید همین عدم رضایت باعث شده می باشد که آن هم رفتار عجیب در ساحل از او سر بزند.

روبه‌رو شدن با یک مادر خوشحال و همچنین بچه‌اش که آرامشی خاص دارند، دقیقا آن هم مواردی می باشد که لدا دوست داشت داشته باشد. آن هم زندگی ایده‌آلی که لدا در حسرت آن هم بود. دخترک های جوان و ازدواج نکرده لدا به او به چشم یک ابزار نگاه می‌کردند که  لدا بایستی و حتما مراقب آن هم‌ها باشد، نیازهایشان را رفع کند و همچنین به روش کلی در خدمت آن هم‌ها باشد. البته گاهی اوقات به او اهمیت می‌دادند و همچنین نظر او را هم جویا می‌شدند، «تنها و فقط جهت آنکه بدانند آیا کفش‌های آبی با دامن نارنجی جور درمی‌آید؟». همه آن‌ها باعث می‌شد که لدا کمبود را در خود احساس کند، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند حتما اوست که مشکلی دارد؛ در غیر آن صورت آن موارد پیش نمی‌آمد. هرچه اکثرا و بیشتر لدا خود را فدای دخترانش می‌کرد، رفتار نامناسب دخترک های جوان و ازدواج نکرده اکثرا و بیشتر می‌شد و همچنین رفتن دخترانش به کانادا نیز ضربه نهایی بر روح لدا بود. موضوعی که غرور او را خیلی زیاد تحت تاثیر قرار داد.

در واقع سراسر آن کتاب در مورد کشف روابط بین مادر و همچنین دختر می باشد.

لدا در طول رمان، هنگام و زمانی که هر روز خدا مادر و همچنین دختر خوشحال را می‌بیند خاطرات خودش را مرور می‌کند و همچنین به دنبال کشف جایگاه خودش در میان آن خاطرات می باشد. پایان کتاب ولی باید توجه داشت، یک پایان عجیب می باشد. پایانی که پس نتیجه آن می شود که گیری از آن کتاب را خیلی زیاد سخت می‌کند. (لطفا در صورتی که آن رمان خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را در پایان همین مطلب کامنت کنید.) به روش کلی رمان ساده و همچنین روان می باشد که یک‌دست روایت می‌می شود. چند اتفاق مهم در آن هم وجود دارد که مخاطب را جذب می‌کند، ولی باید توجه داشت آن هم اتفاق شگفتی‌ساز که من در هنگام خواندن رمان منتظر آن هم بودم هیچ‌وقت رخ نداد.

ترجمه آن رمان که توسط سارا عصاره انجام شده می باشد، ترجمه قابل‌قبولی می باشد ولی باید توجه داشت می‌توانسته بود خیلی زیاد بهتر باشد. همچنین کتاب مستلزم و نیاز به یک ویراستاری دارد که امیدواریم در چاپ‌های بعدی کتاب انجام می شود. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که از آن کتاب، ترجمه غیره ای تحت عنوان دختر گمشده از سوی انتشارات کتاب خورشید وارد بازار شده می باشد.

[ لینک: رمان من پیش از تو ]

جملاتی از متن کتاب دختر پنهانم

سخت‌ترین اتفاقات جهت تعریف‌کردن، اتفاقاتی‌اند که خودمان هم نمی‌توانیم آن هم‌ها را بفهمیم. (دختر پنهام – صفحه ۶)

خیلی زود از آن هم مکان خوشم آمد. خوش‌برخوردیِ مردِ تیره‌پوستی که پشت صندوق بود، ملایمتِ جوون غریق‌نجات بلندقامت و همچنین خیلی زیاد لاغرِ بدون عضله‌ای که پیراهن و همچنین شلوارک قرمز به تن داشت و همچنین من را به چتر پهناور و بزرگ ساحلی همراهی کرد، از آن هم بابت مطمئنم کرد. شنایی طولانی در آب زلال کردم و همچنین کمی آفتاب گرفتم. بعد با کتاب‌هایم در سایه جا گرفتم و همچنین با آسودگی خیال تا غروب کار کردم و همچنین از نسیم و همچنین تغییرات سریع دریا لذت بردم. روز با چنان آرامش آمیخته با کار، خیال‌پردازی و همچنین فراغتی گذشت که از آن هم‌روز به بعد اراده و تصمیم راسخ گرفتم دائما به آنجا بروم. (دختر پنهام – صفحه ۱۴)

آدمها با میلی حیوانی که باورهای عمومی آن هم را تقویت می‌کنند، خواهان داشتن فرزند می‌شوند. (دختر پنهام – صفحه ۴۰)

دخترهایم را هنگام و زمانی که حواسشان نبود نگاه می‌کردم. حسی پیچیده و همچنین متناوب از محبت و همچنین نفرت نسبت به آن هم‌ها احساس می‌کردم. گاهی‌اوقات فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم بیانکا غیرقابل تحمل می باشد و همچنین به‌خاطر آن هم رنج می‌کشیدم. بعد فهمیدم که خیلی محبوب می باشد، دوست‌های بسیاری دارد و همچنین فهمیدم که تنها و فقط من او را غیرقابل تحمل احساس کردم. من، مادرش و همچنین از بابت آن هم پشیمان شدم. (دختر پنهام – صفحه ۶۹)

سال شمسی‌ها قبل دختری بودم که احساس می‌کرد از دست رفته می باشد. آن درست بود. تمام امیدهای جوانی‌ام به‌نظرم می‌رسید از دست رفته باشند. به‌نظرم می‌رسید که دارم به سرعت به عقب برمی‌گردم به سمت مادرم، مادربزرگم، زنجیره زنان لال و همچنین خشمگینی که از آنجا می‌آمدم. موقعیت‌هایی ازدست‌رفته. جاه‌طلبی‌هایم هنوز شعله‌ور بودند و همچنین از بدن جوانم و همچنین از تخیلم که پروژه پشت پروژه اضافه می‌کرد، پروار می‌شدند. احساس می‌کردم که شور و همچنین اشتیاق خلاق من دائماً اکثرا و بیشتر به خاطر ارتباطاتی که در دانشگاه‌ها بود و همچنین فرصت‌طلبی‌های ممکن شغلی که وجود داشت، محروم می‌ماند. به‌نظرم می‌رسید که در ذهن خودم حبس شده‌ام، بدون آن‌که امکانش باشد تا خودم را امتحان کنم. عصبی بودم. (دختر پنهام – صفحه ۸۳)

چه احمقانه می باشد که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنی می‌توانی با بچه‌هایت در مورد خودت حرف بزنی قبل از آن‌که حداقل پنجاه سال شمسی داشته باشند و همچنین انتظار داشته باشی که آن هم‌ها تو را مثل یک انسان ببینند نه مثل یک وظیفه. (دختر پنهام – صفحه ۹۴)

پاره کردن پیوند با دیگران و همچنین احساس سبکی کردن مزیت نیست، عملی ظالمانه نسبت به خود و همچنین دیگران می باشد. (دختر پنهام – صفحه ۱۱۰)

[ لینک: رمان پشت درهای بسته ]

رمان دختر پنهانم

مشخصات کتاب

  • عنوان: دختر پنهانم
  • نویسنده: النا فرانته
  • ترجمه: سارا عصاره
  • انتشارات: نون
  • تعداد صفحات: ۱۶۸
  • نرخ چاپ اول – سال شمسی ۱۳۹۶: ۱۶۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد آن کتاب دختر پنهانم که پیچیدگی‌های ارتباط و رابطه بین مادر و همچنین دختر را نشان می‌دهد چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر از نشر نون:

  1. رمان زنی با موهای قرمز
  2. کتاب مردی که دو پای چپ داشت
  3. رمان فیستا

دختر پنهانم در تاریخ ۳۰ July 2018 | 11:00 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *