یکشنبه , خرداد ۲۳ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب مضر و همچنین بد تفاهم – معرفی کتاب

کتاب مضر و همچنین بد تفاهم – معرفی کتاب

کتاب مضر و همچنین بد تفاهم

|کتاب مضر و همچنین بد تفاهم از قطره|

آلبر کامو، متولد ۱۹۱۳ در روستایی در الجزایر، نویسنده، فیلسوف و همچنین روزنامه‌نگار معروف فرانسوی می باشد که خالق آثاری زیرا و به درستی که کتاب مضر و همچنین بد تفاهم – بیگانه – تسخیرشدگان – سقوط – طاعون -کالیگولا – مردن و مرگ خوش و همچنین یادداشت‌ها می باشد.

علی‌رغم آنکه بسیاری از نویسندگان مشهور جهان او همچنین را در دستهٔ اگزیستنسیالیست‌ها قرار داده‌اند، خودش همواره آن هم را رد کرد. کامبو جوون‌ترین نویسنده‌ای بود که موفق به گرفتن جایزهٔ نوبل شد و همچنین چند سال شمسی بعد، در سال شمسی ۱۹۶۰ بر اثر سانحهٔ تصادف درگذشت.

موسسه نوبل در وصف کامو و همچنین آثارش جهت گرفتن جایزه نوبل چنین نوشته می باشد:

جهت آثار مهم ادبی او که با روشن‌بینی و همچنین شنیدن دقیق معظلات و مسائل و مشکلات وجدان انسانی در زمان ما همراه می باشد.

خلاصه کتاب مضر و همچنین بد تفاهم

شخصیت‌های دیدن کردن و نمایش‌نامه مثل دیگر داستان‌های کامو از آن هم ابتدا و همچنین به‌تدریج به خواننده معرفی می‌شوند. مادر، مارتا که دختر خانواده می باشد، یان (ژان) که پسر خانواده می باشد و همچنین ماریا که همسر یان می باشد. ناگفته نماند که پیرمرد خدمتکاری هم نقش کوتاه ولی باید توجه داشت تقریباً تأثیرگذاری را ایفا می‌کند.

آن اثر بی‌بدیل به‌صورت یک دیدن کردن و نمایش‌نامهٔ فوق‌العاده دوست داشتنی و جذاب چاپ شده و همچنین نویسنده در سال شمسی ۱۹۸۵ آن هم را بازنویسی کرده و همچنین محوریت آن هم چهار شخصیت خواهند بود.

داستان در یک هتل اتفاق می‌افتد که یک مادر و همچنین دختر آن هم را اداره می‌کنند و همچنین جهت رسیدن به آرزوهایشان که رفتن به افریقا و همچنین زندگی در اوضاع بهتر می باشد، دست به کارهای عجیب و همچنین غیرانسانی می‌زنند. در آن میان پسر آن خانواده که از کودکی از آنها جدا شده، اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد خودش را به آنها بشناساند، ولی باید توجه داشت به‌شیوه‌ای بدون واسطه و غیر مستقیم؛ چرا که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند خوشبختی او در گروِ زندگی با مادر و همچنین خواهر و همچنین تأمین نیازهای ‌آن دو فرد یا شخص می باشد. گرچه همسر او با آن کار مخالف می باشد و همچنین اصرار دارد که شوهرش از آن هم ابتدا باصراحت اعلام کند که او پسر خانواده می باشد.

دقیقاً از همین‌جا می باشد که قسمت اصلی داستان شکل می‌گیرد: روبرو‌ شدنِ ژان با افراد خانواده‌‌اش و همچنین ادامهٔ ماجرا…

[ مطلب مرتبط: رمان کنستانسیا – نشر ماهی ]

کتاب مضر و همچنین بد تفاهم

در مورد کتاب مضر و همچنین بد تفاهم

آن دیدن کردن و نمایش‌نامه هم مانند دیگر آثار کامو خیلی زیاد ساده و همچنین پرکشش می باشد و همچنین شامل دیالوگ‌هایی کوتاه و همچنین هدفمند‌ می‌باشد و همچنین جهت افرادی که از متن‌های طولانی و همچنین پرحاشیه بیزارند، انتخاب خوبی خواهد بود.

پردهٔ اول داستان در شهرستان کوچکی در چکسلواکی با گفتگوی میان مادر و همچنین دختر ‌آغاز می‌می شود. در بخشی از داستان شاهد آن گفتگو هستیم:

کتاب مضر و همچنین بد تفاهم در تاریخ ۱۶ August 2018 | 9:58 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *