پنج شنبه , تیر ۳۱ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / برادران سیسترز – معرفی کتاب

برادران سیسترز – معرفی کتاب

برادران سیسترز

|برادران سیسترز از قطره|

[ مطلب مرتبط: رمان اتحادیه ابلهان ترجمه پیمان خاکسار – نشر چشمه ]

خلاصه کتاب برادران سیسترز

کتاب داستان زندگی دو برادر، دو آدم‌کش حرفه‌ای را در تب و همچنین تاب پیدا کردن و یافتن طلا و همچنین دست پیدا کردن به ثروتی باد آورده، گفتن می‌کند. برادران سیسترز سیاهی و همچنین خشونت نیمه قرن نوزدهم میلادی را به خوبی به تصویر کشیده و همچنین آن هم را با طنزی تلخ به دل خواننده خود می‌نشاند.

در آن کتاب با دو برادر به نام‌های چارلی و همچنین ایلای روبه‌رو می‌شویم. برادرانی با نام خوانوادگی سیسترز و همچنین شهرتی نفرت‌برانگیز و همچنین دلهره‌آور به سبب آدم‌کشی‌های پی در پی و همچنین موفقیت آمیزشان. داستان از آن هم جایی شروع می‌می شود که چارلی و همچنین ایلای جهت کشتن فردی به نام وارم، فردی که گمان می‌رفته اندوخته طلاب خیلی زیاد دارد اجیر می‌شوند. مابین داستان در کنار روح سیاه و همچنین متروک چارلی، با روح سرد ایلای؛ راوی داستان، که نقطه نوری بی‌حال در آن هم بی‌کران خاکستری عواطفش در حال درخشیدن می باشد آشنا می‌شویم.

ایلای در کنار آن که بی‌رحمی بی‌مانندی دارد ولی باید توجه داشت، محبت و همچنین دل رحمی قابل توجه و همچنین شگفت‌انگیزی به کار می‌بندد. با وجود آن که به عنوان فردی آدم‌کش، آن هم هم نه آدم‌کش معمولی که فردی حرفه‌ای، زبان زد می باشد، گاهی چنان از خود گذشتگی‌هایی به کار می‌بنند که خواننده را انگشت بر دهان باقی می‌گذارد. در طول کتاب به خوبی روشن می باشد که ایلای از آن حرفه که در پیش گرفته‌اند چندان دل خوشی ندارد و همچنین بارها نیز آن امر را به گونه‌های متنوع و گوناگون و مختلف بر زبان می‌راند. گاهی انزجار خود را از آدم‌کشی، با بخشیدن غنیمت‌هایش به فردی که بدان مستلزم و نیاز دارد نشان می‌دهد و همچنین گاه به ابراز علاقه کردن به کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل فردی دیگر.

آن دو برادر در طی راه خود با اشخاص و همچنین شخصیت‌های جذاب و جالب و همچنین متفاوتی روبه‌رو می‌شوند که تک به تک در عین طنازی و همچنین نشاندن لبخند بر لب‌هایتان، جای خود را جهت مدت‌های دراز در گوشه و همچنین کنار اندیشه‌تان باز می‌کنند و همچنین تا روز‌ها بعد از تمام شدن کتاب، افکارتان را صدا می‌زنند. و همچنین در پس تمام آن اندیشه‌ها ایلایی را خواهید دید که از شرایطش ناراضی بود، ایلایی که در آخر سنگ قلبی محبت‌هایی را می‌کرد که شاید من و همچنین تو در شرایط او هرگز دست به آن هم کار ها نمی‌زدیم. همه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنند در وجود یک آدم‌کش به روش قطع چیزی به اسم و همچنین نشان عاطفه وجود ندارد ولی باید توجه داشت ایلای را که بشناسید، همه چیز فرق می‌کند.

[ مطلب مرتبط: رمان پروژه خونین او ترجمه پیمان خاکسار – نشر چشمه ]

برادران سیسترز

جملاتی از متن رمان برادران سیسترز

اکثرا و بیشتر شهروندان و مردم شهر به ترس‌ها و همچنین حماقت‌هایشان زنجیر شده‌اند و همچنین جرات ندارند بی‌طرفانه قضاوت کنند که مشکل زندگی‌شان چیست. اکثرا و بیشتر آدم‌ها همین روش زندگی‌شان را بی‌هیچ رضایتی ادامه می‌دهند بدون آن که تلاش کنند تا بفهمند سرچشمه نارضایتی‌شان از کجاست یا بخواهند دگرگونی و تغییری در زندگی‌شان ساخته یا ایجاد کنند. سرآخر می‌میرند در حالی که هیچ چیز در قلبشان نیست.

پیرزن به چارلی گفت: «هر قلبی صدای خاص خودشو داره. مثل ناقوس که صدای آن یکیش با اون یکیش فرق می‌کنه. صدای قلب تو آزاردهنده‌ترین صداییه که به عمرم شنیدم جوون. گوش‌هام درد گرفت از شنیدنش. همون روش که چشم‌هام از نگاه کردن به چشم‌هات درد گرفته‌ن.»

میفیلد چند لحظه به من خیره شد و همچنین بعد رو کرد به چارلی. پنج تا سکه طلای بیست دلاری عقاب نشان انداخت روی میز و همچنین چارلی با کف دست جمع شان کرد. دوتایشان را به من داد و همچنین من هم گرفتم. تصمیمم بر آن بود که پول را حتی مسخره تر از قبل خرج کنم. فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردم دنیا چه جور جایی می‌شد در صورتی که پول طوقی نبود بر گردن و همچنین روحمان.

مشخصات کتاب

  • عنوان: برادران سیسترز
  • نویسنده: پاتریک دوویت
  • ترجمه: پیمان خاکسار
  • انتشارات: چشمه
  • تعداد صفحات: ۲۸۰
  • نرخ چاپ دوم: ۲۱۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: اطلسی خرامانی

نظر تو در مورد کتاب برادران سیسترز چیست؟ لطفا  در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر از نشر چشمه:

  1. رمان جز از کل
  2. رمان تابوت‌های دست‌ساز
  3. رمان ابله

برادران سیسترز در تاریخ ۱۳ September 2018 | 9:40 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *