شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / سیدارتها – معرفی کتاب

سیدارتها – معرفی کتاب

سیدارتها

|سیدارتها از قطره|

بعد از آن بیداری، بعد از آن تولد دوباره، سیدارتها زندگی را در آغوش می‌گیرد و همچنین با اشتیاق زیاد هرچیزی که در سر راهش باشد را می‌پذیرد. دیگر به دنبال معلمی خاص مثل شمنان یا بودا نیست. سیدارتها پی می‌برد که می‌تواند از هرچیز و همچنین هرکسی درسی بیاموزد و همچنین دنیا را بهتر درک کند. سفر معنویت ولی باید توجه داشت کامل نمی‌می شود مگر آنکه تو عشق را تجربه کنید. در واقع عشق یکی از عناصر مهم در آن کتاب می‌باشد که جایگاه ویژه‌ای در سفر به سوی کمال سیدارتها دارد.

در هنگام خواندن کتاب خط به خط نویسنده را تحسین می‌کردم و همچنین از کتابی که نوشته سپاسگزار بودم. به نظر من سیدارتها یک کتاب کامل می باشد که هنگام و زمانی که آن هم را تمام می‌کنید سرشار از خودباوری می‌شوید. به خودتان اکثرا و بیشتر اعتماد خواهید کرد و همچنین دوست دارید که تو هم زندگی را در آغوش بگیرید. از همه جنبه‌های زندگی استقبال می‌کنید و همچنین به دنبال گریز و فرار از چیزی نخواهید بود. درمی‌یابید که خردمندی و همچنین روشن‌نگری یک مقصد مشخص نیست و همچنین یا یک جایگاه خاص نیست که تو با کمک معلمی به آن هم دست یابید. تو می‌توانید به خرد برسید در صورتی که چشمان بینا داشته باشید و همچنین اتفاقات زندگی را مانع راه خردمندی نبینید. چند صفحه آخر کتاب به شکل زیبایی سرشار از کلماتی می باشد که به نظر من هر خواننده‌ای را به وجد می‌آورد. لذت و همچنین آگاهی که آن رمان به من داد خارج از وصف می باشد. من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم کتاب سیدارتها دقیقا آن هم سفری می باشد که هر انسانِ مشتاق معنویت دوست دارد آن هم را به نحوی تجربه کند.

کافه‌بوک رمان سیدارتها را در لیست کتاب‌های پیشنهادی خود قرار می‌دهد و همچنین خواندن آن هم را به همه تو عزیزان و همچنین مخصوصا افرادی که طرفدار کتاب‌های معنوی و همچنین خودشناسی خواهند بود پیشنهاد می‌کند.

اینفوگرافیک کتاب سیدارتها

براساس کتاب سیدارتها یک اینفرگرافیک توسط کافه‌بوک ترجمه و همچنین بازطراحی شده می باشد که در آن هم خلاصه کتاب و همچنین همچنین جنبه‌های متنوع و گوناگون و مختلف رمان به خوبی منعکس شده می باشد. توجه به موارد و نکات و همچنین موضوعاتی که در آن اینفوگرافیک منعکس شده می باشد، به درک بهتر کتاب کمک می‌کند. البته بایستی و حتما اشاره کنیم که در صورتی که آن رمان را نخوانده‌اید و همچنین روی افشای داستان حساس هستید، مطالعه آن اینفوگرافیک جهت تو مناسب نیست. چراکه در اینفوگرافیک خلاصه همه کتاب ارائه شده می باشد و همچنین قسمت و بخش‌های مهم آن هم را بازگو می‌کند.

[ مطلب مرتبط: رمان مزرعه‌ی حیوانات – همراه با اینفوگرافیک – نشر ماهی ]

اینفوگرافیک سیدارتها اثر هرمان هسه

جملاتی از متن کتاب سیدارتها

غسل نیکو بود، ولی باید توجه داشت آب، پلیدی گناه را نمی‌شست و همچنین جان تشنه را سیراب نمی‌کرد و همچنین دل را از وحشت آزاد نمی‌ساخت. (سیدارتها – صفحه ۲۶)

سیدارتها هدفی پیش روی داشت، هدفی یگانه، و همچنین آن هم خالی شدن بود: می‌خواست از عطش و همچنین از خواهش‌ها، از رویا و همچنین شادی‌ها و همچنین نیز از رنج خالی می شود. می‌خواست «خود» خویش را بمیراند و همچنین از آن هم خلاصی یابد. و همچنین زیرا و به درستی که جانش از «من» خالی شد، به صلح دست یابد و همچنین جانش در اندیشه‌ی ازخویشتن‌رهیده بر اعجاز گشوده می شود. آن هدفش بود. (سیدارتها – صفحه ۳۶)

به اطراف خود نگریست، چنان‌که انگار اول‌بار می باشد چشم به جهان می‌گشاید. دنیا زیبا بود و همچنین رنگین و همچنین شگفت و همچنین معماگون. یک‌جا کبود بود و همچنین یک‌جا زرد و همچنین یک‌جا سبز. آسمان سیار بود و همچنین رود جاری، کوه استوار بود و همچنین جنگل از جا نمی‌جنبید. و همچنین همه‌چیز زیبا بود و همچنین شگرف و همچنین افسونی و همچنین مخزن اسرار، و همچنین در میان آن‌ها همه سیدارتها بود که بیدار می‌شد، به سوی خویش پویا. اول‌بار بود که آن‌ها همه، تمام آن کبودی و همچنین زردی و همچنین رود و همچنین جنگل، از راه چشم به درون سیدارتها راه می‌یافت. (سیدارتها – صفحه ۶۲)

بایستی و حتما مقهور گناه می‌گشتم و همچنین در ضلالت فرو می‌غلتیدم تا به زندگی بازگردم! آه که راه زندگی مرا از چه تنگناهایی گذرانده می باشد! (سیدارتها – صفحه ۱۱۹)

یک پژوهنده‌ی راستین که به‌راستی در پی معرفت باشد هیچ مکتبی را نمی‌تواند قبول کند و همچنین به‌عکس، پژوهنده‌ای که به واقعیت و حقیقت دست یابد هر مکتبی را درست می‌داند و همچنین هر راهی را راست و همچنین هر هدفی را به‌حق می‌شمارد. (سیدارتها – صفحه ۱۳۴)

پیدا کردن و یافتن زمانی بررسی کننده و پروهشگر می‌می شود که از هدف آزاد باشی و همچنین دل را گشوده بداری. (سیدارتها – صفحه ۱۶۲)

بصیرت را نمی‌قدرت جهت غیر گفتن کرد. در صورتی که خردمندی بخواهد بصیرت خود را جهت غیره ای شرح دهد، گفته‌اش نابخردانه می‌نماید. (سیدارتها – صفحه ۱۶۴)

مشخصات کتاب

  • عنوان: سیدارتها
  • نویسنده: هرمان هسه
  • ترجمه: سروش حبیبی
  • انتشارات: ماهی
  • تعداد صفحات: ۱۷۶
  • نرخ چاپ اول – تابستان ۹۷: ۱۳۰۰۰ تومان
  • جیبی

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد رمان سیدارتها چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر با ترجمه سروش حبیبی:

  1. کتاب همزاد
  2. کتاب ابله
  3. کتاب قمارباز

سیدارتها در تاریخ ۲۵ August 2018 | 11:49 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *