چهارشنبه , تیر ۳۰ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / بیا گم شویم – معرفی کتاب

بیا گم شویم – معرفی کتاب

بیا گم شویم

|بیا گم شویم از قطره|

پشت جلد کتاب بیا گم شویم آمده می باشد:

گاهی؛ چیزی که تو بیش از همه به آن هم مستلزم و نیاز داری؛ آن هم نقطه‌ایست که از آن هم آغاز به حرکت کرده‌ای. و همچنین شاید تنها راه جهت پیدا کردن و یافتن چیزی که در جست و همچنین جوی آن هم هستی، آن می باشد که در راه و همچنین مسیر پیش رویت، گم شوی.

خلاصه کتاب بیا گم شویم

آن کتاب که جزء ده کتاب برتر جوانان و نوجوانان در سال شمسی ۲۰۱۵ می باشد، داستان سفر لیلا، دختری شاد، دوست داشتنی و جذاب و همچنین ماجراجویی را گفتن می‌کند که به جاده زده تا خود را به شفق‌های قطبی برساند. او در آن راه با چهار جوون دیگر رو به رو می‌می شود. حضور او و همچنین ماشین قرمز رنگش در زندگی هر یک از آن اشخاص در طول مسیر و همچنین درست موقعی اتفاق می‌افتد که هر کدامشان به فردی مستلزم و نیاز دارند تا راه درست را، راهی که درست در مقابل چشمانشان قرار دارد و همچنین نمی‌بیندش، نشان دهد.

رمان بیا گم شویم در پنج قسمت و بخش اصلی و همچنین در هر قسمت و بخش از زبان یکی از آن اشخاص گفتن می‌می شود. در بین چهار فصل اول چیز بسیاری از قبل لیلا نمی‌دانیم و همچنین با شخصیت جسور، ایثارگر و همچنین مهربانش رو به رو می‌شویم. در عوض در هر فصل به شناختی از فرد غیره ای در داستان می‌رسیم. در فصل آخر با قبل او و همچنین دلیل ش جهت جست‌وجوی شفق قطبی آشنا می‌شویم.

آن کتاب در پنج قسمت و بخش جمع‌بندی شده می باشد. هر قسمت و بخش به زندگی یکی از آن شخصیت‌ها که بعدی‌شان تحت تاثیر دختر سوار بر خودرویی قرمز تغییر می‌کند، تعلق دارد. جذابیت و همچنین خلاقیت آن نوشته جایی نمود پیدا می‌کند که می‌فهمیم جریان سفر لیلا را نه از زبان خود، بلکه از زبان افرادی که بر سر راهش می‌بیند می‌خوانیم.

در تمام طول کتاب لیلا همراه ماست ولی باید توجه داشت سرگذشتش را دیگرانی که به خاطر او بعدی‌ای بهتر دارند تعریف می‌کنند. لیلا در هر قسمت و بخش سر زده و همچنین اتفاقی خود را در میان آشفته بازار زندگی دیگران می‌یابد و همچنین با ایثارگری و همچنین مهربانی‌ای غیرقابل توصیف خود را وقف بهبود بخشیدن به شرایط ممکن می‌کند. به نوعی او خود را به دست باد می‌سپارد و همچنین در آن بین، دست دیگران را در دست می‌گیرد تا در راهی مناسب قرارشان دهد. لیلا فردی می باشد که در تو سوالی درست مشابه به سوالی که در ذهن دیگران پدید آمده؛ به وجود می‌آورد. «آن دختر ریز نقش، با آن ماشین قرمز و همچنین عجیب کیست؟ آن روحیه جنگ جو و همچنین آن قلب بخشنده و همچنین صاف از کجا آمده می باشد؟»

[ لینک: رمان قهوه سرد آقای نویسنده – نشر نیماژ ]

در مورد رمان بیا گم شویم

در آن کتاب با پنج شخصیت اصلی رو به رو هستیم:

 1. هادسن، فردی که فصل اول کتاب به او تعلق دارد، پسری که در کنار پدر کار مکانیکی انجام می‌دهد و همچنین قرار می باشد در صبح روز بعد از ملاقاتش با لیلا، دیداری سرنوشت ساز با مدیر یک دانشگاه داشته باشد.
 2. بری، دختری نوجوان که بعد از مردن و مرگ پدر و همچنین مادرش در کنار خواهر پهناور و بزرگ خود زندگی می کرده، خسته شده و همچنین از منزل و خانه او گریخته می باشد.
 3. الیوت، پسری که عشقش را ابراز کرده و همچنین بعد، قلب لگد مال شده‌اش را پس گرفته می باشد و همچنین حالا نمی‌داند با آن هم قلب پاره پاره و همچنین دوستی‌ای که دیگر هیچ گاه مثل قبل نخواد شد بایستی و حتما چه کار کند.
 4. سونیا، زنی که بعد از گذراندن یک غم سنگین و همچنین پهناور و بزرگ، حالا نقطه آرامشی جهت خود یافته ولی باید توجه داشت ترسش از طرد شدن از سمت دیگران، ترسش از بی‌وفا خوانده شدن او را وادار می‌کند تا به خود و همچنین آرامشی که دارد خنجر بزند.
 5. و همچنین در انتها فصلی ست که به لیلای داستانمان تعلق دارد. به داستان دلی که کهربانانه جهت همه جنگید بدون آن که تا آن هم فصل آخر بفهمیم چه غمی را به دنبال می‌کشیده. جایی که بالاخره فردی دیگر به لیلا محبت کرده و همچنین در حد قدرت، آن هم چه را او در اختیار نداشته به او می‌دهد.

[ لینک: کتاب حقارت – نشر نیماژ ]

بیا گم شویم

قلم نویسنده در آخر طنازی دانه‌های داستان را در کنار هم می‌چیند و همچنین در انتها با گره دادن آغاز و همچنین پایان داستان، تو را با گردنبندی از تجربه شیرین کتابی بی‌نظیر تنها می‌گذارد. بکر بودن داستان کتاب قطعا یکی از نقاط قوتش محسوب می‌می شود. کسی که بدون چشم داشت هر کار که از دستش بر می‌آید جهت دیگران انجام می‌دهد، قطعا رد پایی عمیق از خود را در ذهن هر خواننده به جای می‌گذارد. ردی آشنا. به راستی در زندگی ما چند نمونه از آن لیلاهای رهگذر بودند، زندگی‌مان را به سوی بهتر شدن دست خوش تغییر کرده و همچنین ما نه تنها آن هم ها را خوب نشناختیم که حالا شاید، حتی چهره زیبا و همچنین رد پای ماندگارشان را در زندگی به یاد نداریم؟ کتاب بیا گم شویم را بخوانید به یاد تمام لیلاهایی که آمدند، زندگی‌مان را بهتر از قبل کردند، رفتند و همچنین بی‌معرفتی‌مان آن هم ها را از یاد برد.

جملاتی از متن کتاب بیا گم شویم

دستش را دراز کرد و همچنین خیلی کوتاه بازویش را لمس کرد. لمس کوتاه و همچنین مختصر دست ها دائما شروع داستان‌های عاشقانه پهناور و بزرگ بوده می باشد.

عشق نادره، کاملاً درسته. ولی باید توجه داشت لزوماً قرار نیست تنها و فقط یک بار در تمام عمر رخ بده. آن که تا آخر عمرت به چند فرد یا شخص عشق می‌ورزی و همچنین با چند فرد یا شخص از اون‌ها خواهی بود، چیزی از عشق تو به سم کم نمی‌کنه و همچنین منافاتی با عشق تو نداره. ولی باید توجه داشت آن رو هم می‌خوام بهت بگم، که آن تجربه‌ها زیاد نیستن.

تو خیلی خوش شانسی که دو مرتبه در زندگی‌ت عاشق شدی. شاید آن فاصله‌ی زمانی تو رو گیج کرده باشه ولی باید توجه داشت جهت یک ثانیه هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکن که ذره‌ای از ارزش اون عشق و همچنین ارتباط و رابطه کم کرده.

منصفانه نیست،کسی که اینگونه قلبت را در هم شکسته می باشد؛ هنوز آن همه زیبا و همچنین خیره کننده باشد و همچنین صورتش تنها چیزی باشد که بیش از هر چیزی در دنیا دوست داری ببینی.

آدم‌ها به هم صدمه می‌زنند. خواسته و همچنین ناخواسته جهت هرکسی رخ می‌دهد. قسمت خوب ماجرا اینجاست که می‌توانیم باز سرپا شویم و همچنین ببخشیم.

دختر به مرد لبخند زد و همچنین هادسن به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرد که تا آخر عمرش آن لبخند را با سایر لبخند هایی که خواهد دید مقایسه می کند.

مشخصات کتاب

 • عنوان: بیا گم شویم
 • نویسنده: ادی السید
 • ترجمه: زهرا طراوتی
 • انتشارات: نیماژ
 • تعداد صفحات: ۳۲۸
 • نرخ چاپ سوم: ۲۵۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: اطلسی خرامانی

نظر تو در مورد کتاب بیا گم شویم چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر:

 1. رمان یکی از ما دروغ می‌گوید
 2. رمان کیمیاگر
 3. رمان نفرتی که تو می‌کاری

بیا گم شویم در تاریخ ۲ October 2018 | 11:57 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *