یکشنبه , مرداد ۳ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / خوشه‌های خشم | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

خوشه‌های خشم | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

خوشه‌های خشم | همراه با اینفوگرافیک

|خوشه‌های خشم | همراه با اینفوگرافیک از قطره|

[ مطلب مرتبط: رمان خرمگس – نشر امیرکبیر ]

خوشه‌های خشم

در مورد رمان خوشه‌های خشم

کتاب خوشه‌های خشم با وجود همه تلخ بودن آن هم، کتابی مهم، آگاهی‌قسمت و بخش و همچنین خیلی زیاد خواندنی می باشد که بدون شک از خواندن آن هم خسته نخواهید شد. وب‌وبسایت و مرکز خبرهای جدید معرفی کتاب کافه‌بوک آن رمان را جزء کتاب‌های پیشنهادی خود قرار داده می باشد. (لیست کتاب‌های پیشنهادی کافه‌‌بوک)

شخصاً هنگام خواندن کتاب خوشه‌های خشم به یاد آن جمله از بوکفسکی می‌افتادم که می‌گوید: «آدمیزاد به چه خفت و همچنین خواری‌هایی بایستی و حتما تن بدهد تا بتواند یک لقمه غذا زهرمار کند و همچنین کپه مرگش را یک جایی بگذارد.» و همچنین واقعا هم خانواده جادها به چه خفت و همچنین خواری‌هایی که تن ندادند. از آن هم اول کتاب آن هم‌ها را از سرزمین خودشان بیرون می‌کنند. از زمین‌هایی که نسل‌ها در آن هم کار کردند و همچنین با عشق و همچنین علاقه در آن هم زراعت می‌کردند و همچنین به واسطه آن هم شکم خودشان را سیر می‌کردند. دل کندن از آن زمین به‌حدی سخت بود که پدربزرگ خانواده کمی بعد از ترک سرزمین‌شان از دنیا می‌رود.

خوشه‌های خشم در مورد شهروندان و مردم شهر بیچاره‌ای می باشد که جز امید هیچ چیز غیره ای ندارند. در سخت‌ترین شرایط سعی می‌کنند دل‌هایشان را به چیزایی خوش کنند که حتی وجود خارجی هم ندارد ولی باید توجه داشت می‌دانند در صورتی که امیدشان را از دست بدهند نابود می‌شوند و همچنین چه بسا در طول رمان افرادی از آن خانواده از ادامه دادن قطع امید می‌کنند.

آن رمان در محکومیت بی‌عدالتی نوشته شده می باشد. یک بی‌عدالتی خیلی زیاد گسترده که در حدود دویست هزار فرد یا شخص آن هم را تجربه‌ نموده اند. بی‌عدالتی علیه مهاجرانی که از روی ناچاری و همچنین بدبختی مجبور به مهاجرت شدند. افرادی که از سرزمین‌های خودشان بیرون انداخته شدند و همچنین در سرزمین‌های جدید هم تحقیر و همچنین طرد شدند.

در کتاب، شخصیت‌های مختلفی وجود دارد ولی باید توجه داشت وجود دو شخصیت خیلی زیاد اکثرا و بیشتر به چشم می‌خورد. یکی از آن شخصیت‌ها مادر خانواده می باشد که به نظر من نقطه نیرو رمان نیز محسوب می‌می شود. چیزی که به من انرژی می‌داد تا آن کتاب تلخ را نیمه رها نکنم، شخصیت قوی و همچنین آهنین مادر خانواده مدام در تلاش می باشد تا همه کمبودها را جبران کند و همچنین اجازه ندهد افراد خانواده از هم جدا شوند. کسی که در صورتی که نبود رنج و همچنین مشقت همه ده برابر میشد. دیگر شخصیت قابل توجه در آن رمان توم می باشد. فردی خانواده‌دوست و همچنین در عین حال کسی که در جستجوی عدالت می باشد. توم همه تلاش خود را می‌کند تا به خانواده خدمت کند، آن هم‌ها را از حاشیه‌ها و همچنین دردسر دور کند ولی باید توجه داشت هنگامی که با ناعدالتی روبه‌رو می‌می شود کنترل خود را از دست می‌دهد و همچنین فوران می‌کند.

خوشه‌های خشم را بخوانید و همچنین ببینید هنگام و زمانی که شهروندان و مردم شهر با هم همکاری نکنند و همچنین در کنار هم نباشند چه بدبختی‌هایی بر سر آن هم‌ها خواهد آمد. ببینید اشخاص در مقابل جامعه چه مسئولیتی دارند. آن کتاب را بخوانید تا ببینید سختی‌ها چگونه چهره واقعی آدم‌ها را آشکار می‌کند.

آن معرفی براساس چاپ هجدهم کتاب که در سال شمسی ۱۳۹۲ منتشر شده می باشد می‌باشد. ترجمه کتاب خوب و همچنین روان بود ولی باید توجه داشت کتاب به ویراستاری جدی مستلزم و نیاز دارد تا بی‌عیب می شود. امیدواریم در چاپ‌های جدید کتاب بدون ایراد به چاپ رسیده باشد.

اینفوگرافیک رمان خوشه‌های خشم

براساس آن کتاب یک اینفرگرافیک توسط کافه‌بوک ترجمه و همچنین بازطراحی شده می باشد که در آن هم خلاصه کتاب و همچنین همچنین جنبه‌های متنوع و گوناگون و مختلف رمان به خوبی منعکس شده می باشد. توجه به موارد و نکات و همچنین موضوعاتی که در آن اینفوگرافیک منعکس شده می باشد، به درک بهتر کتاب کمک می‌کند. البته بایستی و حتما به آن نقطه اشاره کنیم که در صورتی که آن رمان را نخوانده‌اید و همچنین روی افشای داستان حساس هستید، مطالعه آن اینفوگرافیک جهت تو مناسب نیست. چراکه در اینفوگرافیک خلاصه همه کتاب ارائه شده می باشد و همچنین قسمت و بخش‌های مهم آن هم را بازگو می‌کند.

[ مطلب مرتبط: رمان بینوایان – نشر امیرکبیر ]

اینفوگرافی خوشه‌های خشم

خوشه‌های خشم | همراه با اینفوگرافیک در تاریخ ۲۴ September 2018 | 10:51 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *