شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / دیوار گذر – معرفی کتاب

دیوار گذر – معرفی کتاب

دیوار گذر

|دیوار گذر از قطره|

[ مطلب مرتبط: کتاب شهرستان فرنگ اروپا – نشر ماهی ]

کتاب دیوار گذر

داستان اول با عنوان دیوار گذر در مورد کارمندی می باشد که ناگهان قدرتی جادویی پیدا می‌کند: عبور از دیوارهای متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین رفتن به سوی دیگر؛ قدرتی که باعث تفریحی و سرگرم شدن، رسیدن به آرزوهایش و همچنین همچنین آشنایی با زنی جوون می‌می شود و همچنین…

داستان کارت در مورد جامعه‌ای می باشد که در آن هم حکومت مردانش اراده و تصمیم راسخ می‌گیرند زمان را سهمیه‌بندی کنند و همچنین به هر کس با توجه به مفید بودنش سهم مشخصی از زمان را اختصاص بدهند. راوی آن داستان نویسنده تنهایی می باشد که در ابتدا تنها و فقط پانزده روز حق زندگی دارد، ولی به مرور تعداد روزهایش را افزایش می‌دهد. او همچنین در یادداشت‌های هر روز خدا‌اش، وقایع را از زمان آغاز آن طرح تا شرایطی که در آن هم هر کس به خاطر بازار سیاهِ کوپن‌های اضافه، می‌تواند اکثرا و بیشتر از سی روزِ یک ماه زندگی کند تا احوال نزدیکان و همچنین همسایگان خود را شرح می‌دهد.

در داستان سوم – حکم – که تا حدی مشابه داستان دوم می باشد، حکمی در دنیا به اجرا گذاشته می‌می شود که به موجب آن هم جهت رهایی ملت‌ها از کابوس جنگ جهانی دوم، زمان هفده سال شمسی جلو می‌رود. راوی آن داستان نیز نویسنده‌ای می باشد که در زمان حال دو فرزند دارد، و همچنین بعد از اجرای حکم مردی پنجاه و همچنین شش ساله می باشد. در طی مسافرت جهت ملاقات یک دوست، ناگهان خود را در شرایط قبل از اجرای حکم می‌یابد و همچنین…

داستان ضرب‌المثل در مورد پدری می باشد که خوشحال از خبری، اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد آن هم را با خانواده‌اش در میان بگذارد. ولی باید توجه داشت دیدن بی‌تفاوتی‌های آن هم‌ها، باعث عصبانیت او همچنین شده و همچنین در آن میان آن پیشامد جدید که پسرش تکلیف فرانسه‌اش را انجام نداده بهانه‌ای می‌می شود تا عصبانیتش را سر او همچنین خالی کند.

در داستان چکمه‌های هفت فرسخی، ماجرای شش پسربچه روایت می‌می شود که با دیدن چکمه‌هایی پشت ویترین مغازه سمسار فروشی، اراده و تصمیم راسخ می‌گیرند آن هم را به دست بیاورند؛ چکمه‌هایی که هر کس را صاحب اقتدار و قدرت جادویی رفتن به هر جایی که بخواهد، می‌کند. در تلاش جهت انجام آن کار، پنج نفرشان مصدوم و همچنین در بیمارستان بستری می‌شوند و همچنین…

[ مطلب مرتبط: کتاب گتسبی پهناور و بزرگ – همراه با اینفوگرافیک رمان – نشر ماهی ]

دیوار گذر

جملاتی از متن کتاب دیوار گذر

بدبختانه او یک هدف کم داشت. با خواندن روزنامه، مخصوصاً قسمت و بخش‌های سیاسی و همچنین اسپورت و ورزشی که به نظرش فعالیت‌های آبرومندانه‌ای می‌آمدند، دنبال چیزی می‌گشت که الهام‌قسمت و بخش او باشد. ولی در نهایت، هنگام و زمانی که دید آن هم‌ها هیچ روزنه‌ای جهت اشخاص دیوار گذر باز نمی‌کنند، به ستون حوادث رضایت داد که به نظرش وسوسه انگیزتر می‌آمد. (از داستان دیوار گذر)

در طول روز به اشخاص بسیاری برخوردم که حکم شامل حالشان نمی‌می شود. بی‌اعتنایی و همچنین حق‌نشناسی‌شان نسبت به قربانی‌ها عمیقاً منزجرم می‌کند. نه تنها با آن حکم ظالمانه مثل طبیعی‌ترین چیز دنیا برخورد می‌کنند، بلکه به نظر می‌آید که از آن هم لذت هم می‌برند. آدم هرگز نمی‌تونه خودخواهی انسان‌ها را از بیخ و همچنین بن از بین ببره. (از داستان کارت)

شاید تصور کنید که شهروندان و مردم شهر از سر شادی و همچنین رهایی هورا کشیدند. ولی خبری از آن حرف‌ها نبود، زیرا و به درستی که هیچ‌کس حس نکرد که جهشی در زمان داده شده می باشد. حوادثی که بایستی و حتما در طول آن دوره‌ی طولانی‌ای که ناگهان ناپدید شده بود رخ می‌داد، در تمام حافظه‌ها ثبت شده بود. همه زندگی‌ای را که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردند در طی آن هفده سال شمسی از سر گذرانده‌اند، به خاطر می‌آوردند و همچنین یا گمان می‌کردند که به خاطر می‌آورند. (از داستان حکم)

ظهر، موقع برگشتن از مدرسه، با بغض و همچنین کینه به اعتماد بیش از مقدار و اندازه و همچنین شبه مذهبی‌ای که نسبت به پدرش داشت، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کرد. پدر چه کار داشت که در تفسیر آن ضرب المثل دخالت کند؟ (از داستان ضرب المثل)

لحظه‌ای دیگر، از آن سوی شیشه به زندگی‌ای نگاه می‌کرد که در آن هم سو انتظارش را می‌کشید، خودش را در آن هم زندگی می‌دید و همچنین در آن شب زمستانی چنان به ویترین نزدیک شده بود که دهانش بخار کوچکی روی شیشه می‌انداخت. (از داستان چکمه های هفت فرسخی)

مشخصات کتاب

  • عنوان: دیوار گذر
  • نویسنده: مارسل امِه
  • ترجمه: اصغر نوری
  • انتشارات: ماهی
  • تعداد صفحات: ۱۶۸
  • نرخ چاپ چهارم – زمستان ۱۳۹۶: ۹۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: حورا رستمی 

نظر تو در مورد کتاب دیوار گذر چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر از نشر ماهی:

  1. سوءتفاهم
  2. سیدارتها
  3. شب‌های روشن

دیوار گذر در تاریخ ۳۰ September 2018 | 9:29 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *