شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / سکوت قبر – معرفی کتاب

سکوت قبر – معرفی کتاب

سکوت قبر

|سکوت قبر از قطره|

اتفاقات و همچنین جزئیات غیره ای هم وجود دارد و همچنین داستان کتاب را پیچیده‌تر و همچنین سخت‌تر از حد معمول می‌کند. اتفاقاتی که با جنگ جهانی دوم نیز گره خورده می باشد.

[ مطلب مرتبط: رمان تابوت‌های دست‌ساز – رمان پلیسی ]

سکوت قبر

در مورد رمان سکوت قبر

تصور ذهنی من از کتابی که در دسته ادبیات پلیسی قرار گرفته، آن می باشد که یک کتاب هیجان‌انگیز باشد. در آن هم تعقیب و همچنین گریز وجود داشته باشد. فریب خوردن و همچنین فریب دادن وجود داشته باشد. جعل اسناد و همچنین مدارک و همچنین حتی صحنه‌های درگیری وجود داشته باشد. (مواردی که در کتاب شرلوک هولمز علیه دراکولا وجود داشت.) ولی باید توجه داشت کتاب سکوت قبر خالی از آن اتفاقات بود و همچنین می‌توانم تنها و فقط به آن هم به عنوان یک کتاب معمایی نگاه کنم. یک کتاب معمایی که ذهن تو را درگیر می‌کند ولی باید توجه داشت در آن هم خبری از هیجانات نیست.

به نظر من، کتاب به آرامی پیش می‌رود و همچنین خواندن آن هم حوصله بسیاری می‌خواهد. شاید تصور ذهنی من از کتاب‌های پلیسی باعث شده بود که آن رمان جهت من چندان دوست داشتنی و جذاب و همچنین گیرا نباشد ولی باید توجه داشت تو در صورتی که به دنبال یک رمان معمایی و همچنین رازآلود هستید که ذهن را درگیر کند آن کتاب گزینه مناسبی می باشد. دو داستانی که در کتاب روایت می‌شوند آرام آرام سرنخ‌های خوبی به خواننده می‌دهد و همچنین یک ذهن کنجکاو با علاقه مدارک و همچنین اسناد را کنار هم می‌چیند. نویسنده آن احساس را به تو القا می‌کند که همه‌چیز مشخص و همچنین واضح می باشد. داستان کتاب را ساده جلو می‌برد و همچنین تو فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنید که همه‌چیز را به درستی حدس زده‌اید. ولی باید توجه داشت خلاقیت نویسنده در پایان کتاب مشخص می‌می شود و همچنین تو در آن مورد احساس خوبی دارد که یک کتاب متغایر و متفاوت را مطالعه کرده‌اید.

اسم کتاب واقعا برازنده آن هم می باشد. در رمان با قبرهایی روبه‌رو هستیم که هیچ چیزی از خود نشان نمی‌دهند. نه بررسی کردن اسکلت‌ها پس نتیجه آن می شود که می‌دهد و همچنین نه شواهدی که وجود دارد خبر از چیزی می‌دهد. آن قبرها به راستی سکوت نموده اند.

[ مطلب مرتبط: رمان پشت درهای بسته – رمان پلیسی ]

جملاتی از متن کتاب سکوت قبر

احساس می‌کرد سکوت سنگینی بر زندگی‌اش حاکم می باشد. احساس تنهایی گرداگردش را فراگرفته بود. روزهای کسالت‌باری را می‌گذراند که سلسله‌وار تلنبار شده بود روی او و همچنین داشت خفه‌اش می‌کرد. ناگهان خواب به سراغش آمد و همچنین افکارش به دوران کودکی رفت، به زندگی‌ای که عاری از گناه بود و همچنین آزاد از غم و همچنین غضه و همچنین نگرانی. هرچند خیلی کم پیش می‌آمد، ولی باید توجه داشت گاهی اوقات واقعا می‌توانسته بود به آرامش قبل دست یابد و همچنین زمانی کوتاه احساس خوبی داشته باشد. (کتاب سکوت قبر – صفحه ۷۴)

همه‌ی سربازان اونیفورم خاکی پوشیده و همچنین کمربند بسته بودند و همچنین پوتین‌های سیاه و همچنین بادوامی به پا داشتند که بندهایش را بالای ساق پا بسته بودند، بعضی‌های‌شان کلاه‌خود داشتند و همچنین اسلحه‌هایی در غلاف. هوا که گرم می‌شد لباس‌های‌شان را در می‌آوردند و همچنین برهنه زیر نور آفتاب دراز می‌کشیدند. هرچند وقت یک بار تمرین نظامی داشتند، مخفی شدن، بیرون دویدن از مخفیگاه، انداختن خودشان روی زمین و همچنین شلیک کردن. (کتاب سکوت قبر – صفحه ۱۵۸)

زندگی کردن با تنفر هر روزه، هرگز متوقف نمی‌شه، و همچنین هیچ‌وقت هم نمی‌تونید تغییرش بدید، تا هنگام و زمانی که که اراده‌تون رو از دست می‌دید و همچنین تنها و فقط منتظر می‌مونید و همچنین امیدوارید که کتک بعدی به شدت قبلی نباشه. (کتاب سکوت قبر – صفحه ۲۳۶)

کی جهت کشتن و قتل روح حکم صادر می‌کنه؟ می‌تونید آن رو بهم بگید؟ چه‌طوری می‌تونید یه مـرد رو به خاطر قـتـل روح محکوم کنید؟ (کتاب سکوت قبر – صفحه ۲۳۷)

مشخصات کتاب

  • عنوان اصلی: سکوت قبر
  • عنوان فرعی: کاوشگری‌های کارآگاه ارلندور
  • نویسنده: آرنالدور ایندیرداسون
  • ترجمه: زهرا زارعی
  • انتشارات: قطره
  • تعداد صفحات: ۲۹۸
  • نرخ چاپ اول: ۲۸۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد کتاب سکوت قبر چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند رمان دیگر از نشر قطره:

  1. کتاب مامان و همچنین معنی زندگی
  2. رمان دروغ‌گویی روی مبل
  3. رمان پیشامد جدید اسپینوزا

سکوت قبر در تاریخ ۷ October 2018 | 9:43 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *