شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / مفید در برابر باد شمالی – معرفی کتاب

مفید در برابر باد شمالی – معرفی کتاب

مفید در برابر باد شمالی

|مفید در برابر باد شمالی از قطره|

در قسمتی از متن کتاب مفید در برابر باد شمالی می‌خوانیم:

آدم نباید هیچوقت در مورد‌ی از دست دادن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند. حتی با فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن در مورد‌ی آن هم هم چیزی را از دست می‌دهد.

ارتباطات تصادفی ایمیلی/ پیامکی در عصر تکنولوژی، در عصری که ما در آن هم زندگی می‌کنیم امری معمول می باشد. جهت تمام ما پیش آمده که تماسی تصادفی، پیامی تصادفی یا ایمیلی تصادفی و همچنین اشتباهی گرفتن کنیم. کتاب مفید در برابر باد شمالی درست با چنین اتفاقی آغاز می‌می شود، با ایمیلی که تنها به دلیل وارد کردن حرفی اضافه در آدرس، سر از مکان و همچنین سیستمی دیگر در می‌آورد. پیامی که جهت خاتمه دادن به اشتراک یک مجله بود، سرآغاز داستانی پر شور و همچنین خروش می‌می شود که تا صفحات آخر تو را به دنبال خود می‌کشاند و همچنین در تو تب و همچنین تابی جهت پیدا کردن و یافتن پاسخ به آن دو سوال که در انتها چه می‌می شود؟ و همچنین آیا یکدیگر را می‌بینند؟ ساخته یا ایجاد می‌کند.

خلاصه کتاب مفید در برابر باد شمالی

داستان از ایمیلی ناخواسته شروع می‌می شود، قدم بعدی با پاسخی از روی ادب برداشته می‌می شود و همچنین بعد داستانی شورانگیز پا می‌گیرد. امی روتنر ایمیلی خشمگین به یکی از مجلات ارسال می‌کند، ولی باید توجه داشت به خاطر تنها یک حرف اضافه، آن ایمیل به دست لئو لایکه می‌رسد و همچنین از همین جاست که داستان کتاب شروع می‌می شود.

امی یا ولی باید توجه داشت، زنی متاهل می باشد که در کنار همسر و همچنین دو فرزند خوانده خود زندگی خیلی زیاد شیرین، خوب و همچنین موفقی دارد. تنها چیزی که جای خالی‌اش را در زندگی خود حس می کند، هیجان و همچنین راز و همچنین رمز می باشد. راز و همچنین رمزی که ارتباط و همچنین مکاتبه با لئو لایکه، روانشناسی رنجور که به تازگی ارتباط و رابطه عاشقانه محکوم به شکستی را پشت سر گذاشته، در اختیارش قرار می‌دهد. چیزی که به خوبی در آن کتاب نمود پیدا کرده، شخصیت‌هایی خیالی می باشد که آن دو فرد یا شخص، مبنی بر پاره از نوشته‌ها از غیره ای در ذهن خود ساخته‌اند. شخصیتی که نسبتا هیچ ایرادی نداشته و همچنین بعضا در بعضی موارد از شخصیت واقعی آن هم‌ها پیشی گرفته می باشد. آن مشخصه جایی اکثرا و بیشتر نمایان می‌می شود که آن دو از برخورد رو در رو با یکدیگر ترس دارند. امی که در زندگی خود کوچکترین کمبودی ندارد، تنها ترسش که در برگه برگه آن کتاب قابل لمس می باشد، دوست داشتنی و جذاب نبودن لئو ست. آن نشان می‌دهد که لئو جهت او عکسی بی‌نقص ساخته و همچنین پرداخته که شاید کوچکترین امر در تضاد با آن هم تصویر به کل همه چیز را به هم بریزد. و همچنین نشان از آن دارد که مستلزم و نیاز امی به او تنها در حد آن هم رمز و همچنین راز می باشد و همچنین هنگام و زمانی که آن راز گفته می شود، او دیگر نیازی به لئو در زندگی اش نخواهد داشت.

همانطور که داستان پیش می‌رود بیش از قبل به نظر می‌رسد که با وجود حسی که شکل گرفته، امی جریان را به میدان بازی‌ای جهت خود تغییر پیدا کردن کرده می باشد. به دید من، او کسی بود که دائما قدم اول را در تمام جریانات برداشته و همچنین هنگام و زمانی که لئو از متاهل بودنش باخبر شد باز هم به عاشق و همچنین گرفتار کردن او اصرار ورزید.

اساس و همچنین پایه‌های داستان شبیه به فیلمی هالیوودی به نام «تو ایمیل دارید» می باشد که به دید و همچنین نظر فردی یا شخصی من، فیلم دیدنی و جذاب گرچه بنیادی مشترک ولی باید توجه داشت داستانی قوی‌تر دارد. در هر روی داستان، شاید به چشم خیلی‌ها چندان دوست داشتنی و جذاب نیاید ولی باید توجه داشت بی‌شک تامل برانگیز می باشد و همچنین جهت قسمت و بخش بسیاری از ما نوعی حالت نوستالژیک به همراه دارد. نوشتار آن کتاب در کمتر نوشته غیره ای دیده شده و همچنین تنها ایمیل‌های دو شخصیت اصلی را فارغ از دیگر روزمرگی‌هایشان شامل می‌می شود. شاید یکی از ایرادات ترجمه در همینجا هویدا می شود، از دید من، ایمیل‌هایی که بین دو دوست و همچنین در ادامه دو عاشق رد و همچنین بدل می‌شد، طبیعتا می‌بایست با لحن عامیانه و همچنین نه کتابی نوشته می شود.

آن کتاب شاید چراغی باشد که بایستی و حتما در ذهن تمام مایی که قسمت و بخش عمده زندگی‌مان را دنیای مجازی تشکیل داده، روشن می شود. آن کتاب تو را با قضاوت بر سر آن که آیا آن ارتباط و رابطه درست بود یا نه، رها می‌کند و همچنین می‌تواند ذهنتان را با جست و همچنین جو جهت جوابش تا مدت‌ها مشغول نگاه دارد.

[ لینک: کتاب ملت عشق – نشر ققنوس ]

مفید در برابر باد شمالی

جملاتی از متن کتاب مفید در برابر باد شمالی

قبل‌ها قابل تکرار نیستند، آن هم‌طوری که از اسمش پیداست، آن هم زمان قبل می باشد. دورانِ جدید ممکن نیست مثلِ قدیم‌ها باشد و همچنین در صورتی که اصرار بر آن کار بورزید، مثلِ عده‌ای که باافسوس به آن هم نگاه می‌کنند، به نظر پیر و همچنین مستعمل می‌آیید! آدم هیچ‌وقت نباید به خاطر قدیم‌ها غصه بخورد. کسی که عزای قبل را می‌گیرد، پیر و همچنین عزادار می باشد!

به شوهرتان خیانت می‌کنید امی؟ آن کار را نکنید، خیلی دردناک می باشد هنگام و زمانی که که به انسان خیانت می‌می شود. مارلنه یک بار به من خیانت کرد. منظورم آن می باشد که من از یک بارش خبر دارم. هنگام و زمانی که آدم مارلنه را می‌بیند میداند که خیانت می‌کند.

نمی‌دانم آیا تو همانطوری هستید که می‌نویسید. ولی باید توجه داشت حتی بخشی از آن شخصیت هم خیلی زیاد خاص می باشد. سطور تو و همچنین قافیه‌ای که من خود به آن هم ها می‌بخشم: اقتدار و قدرت تصور یک چنین مردی در واقعیت را به من می‌دهد.

ما دیگر نمی‌دانیم چه بایستی و حتما جهت همدیگر بنویسیم. ما دیگر نمی‌دانیم اصلا جهت چه به هم بنویسیم. و همچنین یک هنگام و زمانی که بعدها در مترو یا کافه‌ی شهرستان با هم رودررو خواهیم شد و همچنین سعی خواهیم کرد همدیگر را نشناسیم یا نگاهمان را از هم بدزدیم، سریع رویمان را برخواهیم گرداند. از خودمان شرمنده خواهیم شد که چه به سرمان آمده و همچنین چه از ما باقی مانده. هیچی. دو تا آدم از هم غریبه با قبل‌ای مشترک و همچنین درخشان، که بی‌شرمانه خود را با آن هم گول زده بودند.

مشخصات کتاب

  • عنوان: مفید در برابر باد شمالی
  • نویسنده: دانیل گلاتائور
  • ترجمه: شهلا پیام
  • انتشارات: نشر ققنوس
  • تعداد صفحات: ۲۴۷
  • نرخ چاپ سوم: ۱۶۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: اطلسی خرامانی

نظر تو در مورد کتاب مفید در برابر باد شمالی چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر از نشر ققنوس:

  1. رمان سال شمسی بلوا
  2. رمان سمفونی مردگان
  3. کتاب رهبر عزیز
  4. کتاب تسلی بخشی‌های فلسفه

مفید در برابر باد شمالی در تاریخ ۳ October 2018 | 8:36 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *