سه شنبه , تیر ۲۹ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب ملکوت – معرفی کتاب

کتاب ملکوت – معرفی کتاب

کتاب ملکوت

|کتاب ملکوت از قطره|

بسیارى کاراکتر م.ل را به شخصیت واقعى نویسنده نزدیک دانسته‌اند و همچنین در صورتی که بهرام صادقى را م.ل بدانیم مى‌قدرت دکتر حاتم، شخصیت غالب دیگر را، نمادى از مردن و مرگ، یاس و همچنین خسران دانست. سایر کاراکترها گویا تنها براى رهنمون کردن ما به سوى دو شخصیت اصلى وارد داستان شده اند.

ملکوت رمانى کوتاه و همچنین کم حجم، با جملاتى سرشار ، یکى از کم نظیرترین نمونه‌هاى ادبى دوره طلایى ادبیات ایران می باشد.

[ لینک: کتاب ثریا در اغما اثر اسماعیل فصیح ]

کتاب ملکوت

جملاتی از متن کتاب ملکوت

در صورتی که زندگى کلاف نخى باشد… من آنرا باز کرده مى‌بینم. کاملا گسترده و همچنین صاف. پیچ و همچنین تابش نمى‌دهم و همچنین رشته‌هایش را به دست و همچنین پایم نمى‌بندم. براى همین می باشد که عده‌اى را دوست مى‌دارم و همچنین عده‌اى را دوست نمى‌دارم. ولی باید توجه داشت به کسى کینه ندارم. آماده‌ام که به دیگران کمک کنم، زیرا دلیلى نمى‌بینم که از آن کار سرباز زنم. هوا و همچنین آفتاب و همچنین عشق و همچنین غذا و همچنین علم و همچنین مردن و مرگ و همچنین حیات و همچنین کوهها را مى‌پسندم و همچنین به آنها دل مى‌بندم. به هرچیز قانعم، ولی باید توجه داشت آن هم قناعتى که پس نتیجه آن می شود که‌ى تصور خاص من از زندگى می باشد.

من اغلب اندیشیده‌ام که آن هم دوگانگى که دائما در حیاتم حس کرده‌ام پس نتیجه آن می شود که‌ى آن وضع بوده می باشد. یک گوشه‌ى بدنم مرا به زندگى مى‌خواند و همچنین گوشه‌ى دیگرى به مردن و مرگ. آن دوگانگى را در روحم کشنده‌تر و همچنین شدیدتر حس مى‌کنم.

در صورتی که کسى ادعا کند جیبش پر از پول می باشد خیلى ساده مى‌قدرت بررسی کرد و همچنین یا به اثبات رساند: کافى می باشد که پولها را در جیبش به صدا دربیاورداگر سکه باشدو با بیرون بکشد و همچنین نشان بدهد. ولی باید توجه داشت آیا ممکن می باشد که کسى قلبش را دربیاورد و همچنین به محبوبه‌اش ثابت کند که مالامال از عشق اوست؟

آن زمین بیگناه نیست و همچنین مادر گناهکاران می باشد و همچنین گاهواره‌ى همه‌ى آتش‌ها و همچنین گلوله تفنگ‌ها و همچنین خونها و همچنین شلاقها می باشد و همچنین من او را نمى‌بخشم زیرا ریشه‌هاى درخت من از خاک سیاه او غذا مى‌گیرند و همچنین از چشمه‌هاى زهرآلود او آب مى‌نوشند و همچنین سرانجام در بستر او خواهند پوسید و همچنین من شکایت زمین را به آسمانها و همچنین به ملکوت‌ها خواهم برد.

کجا می باشد، کجا می باشد آن هم روز گرامى که بیاید و همچنین روح مرا بشوید؟ زیرا که من مى‌خواهم زنده باشم و همچنین زندگى کنم و همچنین دوست بدارم و همچنین ببینم و همچنین بفهمم و همچنین حرف بزنم و همچنین از مردن و مرگ مى‌ترسم و همچنین مى‌گریزم که مرا پست مى‌کند و همچنین خاک مى‌کند و همچنین به دهان کرمها و همچنین حشرات مى‌اندازد و همچنین…

مشخصات کتاب

  • کتاب ملکوت
  • نویسنده: بهرام صادقى
  • تعداد صفحات: ۱۱۲
  • افست

👤 نویسنده مطلب: مهشید موسوی

نظر تو در مورد کتاب ملکوت چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند رمان ایرانی دیگر:

  1. فریدون سه پسر داشت
  2. تماما مخصوص
  3. داستان جاوید

کتاب ملکوت در تاریخ ۲۸ September 2018 | 9:18 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *