سه شنبه , تیر ۲۹ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / آوریل سرخ – معرفی کتاب

آوریل سرخ – معرفی کتاب

آوریل سرخ

|آوریل سرخ از قطره|

او همچنین در ادامه توضیح می‌دهد؛ جهت همین به جای ماجرای کشتن و قتل واقعی آن هم را در قالب سریالی داستانی قرار دادم همانطور که هنگام تماشای فیلمهای ترسناک زیرا و به درستی که می‌دانیم آنها دروغ خواهند بود، لذت می‌بریم؛ در حالی که در صورتی که واقعی بودند چنین چیزی اتفاق نمی‌افتاد.

آوریل سرخ به خاطر وجود قاتلی زنجیره‌ای که هر کدام از قربانیانش را به شیوه متفاوتی می‌کشد، رمانی جنایی – معمایی محسوب می‌می شود. به خاطر پرداختن به فساد مقامات شهرستان، بی‌عدالتی و همچنین مبارزات تیمی، داستانی سیاسی می باشد. و همچنین در عین حال به خاطر وقوع بخشی از داستان در مراسم های مخصوص مسیحیان، شامل جنبه‌های مذهبی نیز می باشد. در صورتی که به مطالعه کتابی با ویژگی‌های فوق علاقه دارید، آن کتاب می‌تواند گزینه خوبی باشد.

آوریل سرخ توسط نشر افق و همچنین با ترجمه خوب و همچنین روان جبران مقدم چاپ شده می باشد.

[ مطلب مرتبط: کتاب داستان‌های ماشین تحریر – نشر افق ]

آوریل سرخ

جملاتی از متن رمان آوریل سرخ

آدم‌های هم سن و همچنین سالش که از بچگی می‌شناخت یا مرده بودند یا مهاجرت کرده بودند. در دهه‌ی هشتاد، بیست و همچنین خرده‌ای سال شمسی‌شان بود، سنی مناسب جهت مهاجرت و همچنین کاملاً نامناسب جهت شهروندان و مردم شهر. به سمت منزل و خانه‌اش راه افتاد. متوجه شد تقریباً می‌دود. منزل و خانه‌اش کهنه بود ولی باید توجه داشت خوب نگهداری شده بود، آن هم منزل و خانه‌ای که بچگی‌اش را در آن هم سپری کرده بود؛ بعد از حادثه بازسازی شده بود. وارد شد و همچنین با عجله به اتاق عقبی رفت.

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرد در صورتی که پرونده مرتبط به تروریسم باشد، مسؤلیت با ارتش می باشد و همچنین در صورتی که هم نه، پلیس بایستی و حتما وارد عمل می شود. کار او با افتخار تمام، با تلاش‌های خیلی زیاد، حتی با زخم برداشتن در راه انجام وظیفه به پایان رسیده بود. ولی باید توجه داشت دو شب بعد از آن واقعه، کابوس‌ها او را راحت نگذاشتند. به خواب‌های همیشگی در مورد‌ی آتش، ضربه‌ها هم اضافه شدند، صدای ضربه و همچنین فریادهای یک زن.

اکثرا و بیشتر از احساس فقدان اقتدار و قدرت قضایی، آنچه دادستان چاکالتانا را عصبانی می‌کرد احساس خلأ بود. بیست سال شمسی هر روز کار دفتری کرده بود و همچنین حالا، ناگهان احساس بی‌مصرف بودن می‌کرد. انگار دفترش حبابی از یخ بود که بین او و همچنین باقی دنیا فاصله می‌انداخت.

می‌دانست کار کردن آن هم قدر‌ها هم مهم نیست. مهم آن می باشد که حتی در صورتی که کاری جهت انجام دادن نداری آن احساس را در دیگران به وجود بیاوری که سرت خیلی شلوغ می باشد.

آدم بایستی و حتما حال را داشته‌ باشد تا به قبل فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکند.

هیچ وقت در محاصره‌ی گلوله تفنگ بوده‌ای در حالی که می‌دانی زندگی‌ات از یک تکه تپاله هم کم ارزش‌تر می باشد؟ هیچ وقت وارد یک ده پر از آدم شده‌ای بدون آنکه بدانی مردمش به تو کمک خواهند کرد یا تو را خواهند کشت؟ دیده‌ای چگونه و چطوری دوستانت در جنگ کشته می‌شوند؟ با آدم‌ها غذا خورده‌ای با علم بر آنکه آن آخرین بار می باشد و همچنین دفعه‌ی بعد که می‌بینی‌شان، احتمالاً توی تابوت‌اند؟ هان؟ هنگام و زمانی که به اینجا می‌رسد، آدم دیگر دوستی پیدا نمی‌کند، زیرا و به درستی که می‌داند آن هم ها را از دست خواهد داد.

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرد در صورتی که همه چیز دروغ باشد، پس هیچ چیز دروغ نیست. در صورتی که کسی در دنیایی ساخته از دروغ زندگی کند، همین دروغ‌ها واقعیت و حقیقت دنیایش می‌شوند.

عدالت خداوند بایستی و حتما همین روش باشد، جایی که همه چیز تویش برعکس می‌می شود، جایی که شکست خورده‌ها پیروزند.

می دانست که کلماتِ گیر افتاده در گلویش می‌خواهند بیرون بیایند، ولی باید توجه داشت نمی‌دانست چگونه و چطوری بایستی و حتما بیرون بکشاندشان. می‌خواست با یک قاشق راه شان را باز کند. دائما در کار با لغت‌ها خوب بود، ولی باید توجه داشت حالا به نظر می‌رسید نمی‌تواند کلمه‌های مناسب جهت حرف زدن از مهم‌ترین چیز زندگی‌اش را پیدا کند. اشکال کار اینجا بود که حالا فاقد زمانی بود که به عنوان یک کارمند جلوی میزش یا یک شاعر جلوی کاغذش جهت کار با کلمات داشت. واژه‌هایی که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری داشت بایستی و حتما مستقیم از قلبش جوانه می‌زدند و همچنین قلبش خشکِ خشک بود.

چیزی که جست و همچنین جو کرده بود آن نبود، چیزی از جنس اقتدار و قدرت بود، از جنس کنترل، احساس آنکه در دنیا چیزی ضعیف‌تر از او هم وجود داشت، که وسط دنیایی که به نظر می‌آمد می‌خواهد لهش کند، او هم می‌تواند اقتدار و قدرت داشته باشد، نیرومند باشد و همچنین کسی را قربانی خودش کند.

مشخصات کتاب

  • عنوان: آوریل سرخ
  • نویسنده: سانتیاگو رونکاگلیولو
  • ترجمه: جیران مقدم
  • انتشارات: نشر افق
  • تعداد صفحات: ۳۲۰
  • نرخ چاپ اول – سال شمسی ۱۳۹۴: ۱۶۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: حورا رستمی

نظر تو در مورد رمان آوریل سرخ چیست؟ لطفا در صورتی که آن رمان را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند رمان دیگر:

  1. رمان در رویای بابل
  2. کتاب پوست گردو
  3. رمان نامه‌های رز

آوریل سرخ در تاریخ ۳۱ December 2018 | 10:25 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *