پنج شنبه , خرداد ۲۷ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / هنگام و زمانی که نیچه گریست – معرفی کتاب

هنگام و زمانی که نیچه گریست – معرفی کتاب

هنگام و زمانی که نیچه گریست

|هنگام و زمانی که نیچه گریست از قطره|

روبه‌رو شدن نیچه با آن طرز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن قوی با دکتر برویر که به اصرار لوسالومه قبول کرده می باشد با نیچه دیدار کند، موضوع اصلی رمان می باشد ولی باید توجه داشت در کتاب موضوعات غیره ای هم وجود دارد. دیدارهای دکتر برویر با فروید نیز از دیگر قسمت‌های دوست داشتنی و جذاب رمان می باشد.


اکثرا و بیشتر شخصیت‌های آن رمان و همچنین ارتباط و رابطه‌های میان آن هم‌ها واقعی می باشد ولی داستان تخیلی می باشد. در واقع اساس کتاب دیدار نیچه و همچنین دکتر یوزف برویر می باشد ولی باید توجه داشت آن دو در دنیای واقعی هرگز ملاقات نداشته‌اند. شامل قسمت‌های واقعی کتاب نامه‌های ناامیدانه نیچه به لوسالومه می باشد که بخشی از آن هم‌ها در کتاب آمده می باشد.

[ مطلب مرتبط: کتاب دوزخ – نشر قطره ]

هنگام و زمانی که نیچه گریست

در مورد رمان هنگام و زمانی که نیچه گریست

کتاب هنگام و زمانی که نیچه گریست شامل موفق‌ترین کتاب‌های یالوم می باشد که در ایران هم با استقبال خوبی روبه‌رو شده می باشد. رمانی که جنبه آموزشی آن هم خیلی زیاد به چشم می‌آید و همچنین تقریبا هر خواننده‌ای می‌تواند آن هم را مطالعه کند و همچنین چیزهایی از آن هم یاد بگیرد. سراسر کتاب را می‌قدرت شبیه جلسات روان‌درمانی در نظر گرفت که پیرامون موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف شامل درمان ناامیدی شکل گرفته می باشد. در قسمتی از کتاب من شدن نوشته یالوم، در مورد محبوبیت رمان هنگام و زمانی که نیچه گریست آمده می باشد:

فروش هنگام و زمانی که نیچه گریست در ایالات متحده خیلی خوب بود، ولی در برابر محبوبیت کتاب در کشورهای دیگر اصلا به چشم نمی‌آمد. آن کتاب به ۲۷ زبان ترجمه شد، با بیش‌ترین مخاطب در آلمان و همچنین بیش‌ترین سرانه‌ی مطالعه در یونان. در ۲۰۰۹ شهردار وین آن کتاب را کتاب سال شمسی معرفی کرد. شهردار وین هر سال شمسی کتابی را معرفی می‌کند و همچنین صدهزار ورژن و نسخه از آن هم را چاپ می‌کند و همچنین آن هم‌ها را مجانی و رایگان در اختیار شهروندان وینی قرار می‌دهد. (کتاب من شدن – صفحه ۳۰۴)

رمان هنگام و زمانی که نیچه گریست به شکلی نوشته شده می باشد که حتی در صورتی که به روان‌درمانی، به فلسفه، ارتباط و رابطه درمانگر و همچنین بیمار، وسواس‌های فکری و همچنین مسائلی شبیه آن علاقه نداشته باشید، می‌توانید آن هم را بخوانید و همچنین شیفته آن هم شوید. ولی باید توجه داشت در صورتی که به نیچه و همچنین فلسفه او و همچنین همچنین به روان‌درمانی علاقه دارید آن کتاب جهت تو شگفت‌انگیز خواهد بود.

در آن کتاب بعضی از اندیشه‌های مهم نیچه بازتاب داده شده می باشد ولی باید توجه داشت پیشامد جدید اصلی در آن هم درمان وسواس فکری می باشد. وسواس فکری‌ای که هم بیمار – نیچه – و همچنین هم درمانگر – دکتر برویر – گرفتار آن هم خواهند بود. وسواس فکری‌ای که ممکن می باشد در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف جهت هر کسی پیش آید.

یکی از قسمت‌های دوست داشتنی و جذاب کتاب، درگیر شدن دکتر برویر با نیچه جهت درمان اوست. شخصیت قدرتمند نیچه کمک را قبول نمی‌کند. نگاه ترحم‌آمیز دکتر و همچنین نوازش‌های احساسی او را نمی‌پذیرد و همچنین به شدت نسبت به آن هم‌ها واکنش نشان می‌دهد. از طرف دیگر، دکتر برویر دست از تلاش جهت کمک به نیچه برنمیدارد، ولی باید توجه داشت انگیزه‌های او چیست؟ چرا می‌خواهد بیماری را درمان کند که کمک قبول نمی‌کند؟ آیا دکتر برویر تلاش می‌کند به وظیفه علم پزشکی جدید خود عمل کند یا نیت و اراده دارد به اقتدار خود بیفزاید؟ چیزی که واضح می باشد تفاوت فکری نیچه و همچنین دکتر برویر می باشد و همچنین آن تفاوت فکری دلیل آغاز جنگی فکری میان آن هم‌هاست. بحث‌های نیچه و همچنین دکتر برویر پیرامون موضوع کمک کردن و همچنین مسائل دیگر مانند امید به زندگی، خودکشی، درگیری‌های ذهنی، واقعیت و حقیقت و همچنین… خیلی زیاد خواندنی می باشد.

آن هم‌روش که اشاره شد، هر خواننده‌ای می‌تواند آن رمان را بخواند و همچنین لذت ببرد ولی باید توجه داشت جهت درک عمیق‌تر کتاب مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد اطلاعات مختصری در مورد فلسفه نیچه، روان‌درمانی، فلسفه اگزیستانسیال و همچنین بعضی از تحقیقات فروید داشته باشیم. مفهومی که آگاهی از آن هم جهت درک بهتر آن کتاب مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد، مفهوم ابرانسان در فلسفه نیچه می باشد. موضوعی که در کتاب یالوم‌خوانان در مورد آن هم چنین آمده می باشد:

هنگام و زمانی که نیچه گریست در تاریخ ۲۱ December 2018 | 12:16 pm منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *