سه شنبه , فروردین ۳۱ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب گرسنگی – معرفی کتاب

کتاب گرسنگی – معرفی کتاب

کتاب گرسنگی

|کتاب گرسنگی از قطره|

بعد از خواندن کتاب مسلما نمی‌توانیم به آدم‌ها به چشم سابق نگاه کنیم. نمی‌توانیم به راحتی بدون آنکه به قبل و همچنین زندگی فردی یا شخصی اشخاص فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنیم، قضاوتشان کنیم. امیدوارم دیگر نتوانیم مرز و همچنین حد و همچنین یا چهارچوب مشخص کردن کنیم و همچنین یادمان باشد انسان‌هایی که بیرون از آن چهارچوب ایستاده‌اند بایستی و حتما چه زندگی تلخ و همچنین دردناکی را تجربه کنند زیرا و به درستی که ما دست رد به سینه آنها زده‌ایم. و همچنین در صورتی که اینطور نشد و همچنین آن کتاب اثری بر ما نگذاشت، وای بر ما! وای بر ذهن و همچنین روح ما که هنوز سنگ‌تر و همچنین بی‌رحم‌تر از زندگیست.

خواندن آن کتاب همچنین اقتدار و قدرت و همچنین جرات نویسنده را به ما منتقل می‌کند. هرچند که نویسنده شاید حتی راضی به جسور نامیدن خود نباشد! ولی باید توجه داشت خواندن آن همه بی‌پروایی و همچنین میل به گفتن تلخ‌ترین واقعیات بدون ترس بازخورد آن شکافتن زندگی، به خواننده جرات بسیاری می‌بخشد. خواننده متوجه می‌می شود تنها او نیست که تمامی آن بار سنگین بی‌رحمی را با خود حمل میکند، متوجه می‌می شود که تنها نیست و همچنین آن تنها نبودن جهت اولین بار چقدر دردناک می باشد. شاید دانستن همین تنها نبودن به نویسنده جرات داد تا زندگینامه‌اش را در آن سن و همچنین بعد از اینهمه سال شمسی بنویسد، جهت تمام افرادی که نپذیرفته شدن را پذیرفته‌اند، جهت تمام افرادی که می‌ترسیدند گفتن کنند چه بر سر آنها آمده می باشد. رکسان گی صدای تمام آن آدم‌هاست، صدایی که با اقتدار و قدرت بلند شد و همچنین واقعیت زندگی‌اش را گفتن کرد و همچنین ما را به خودمان آورد.

خوانندگان آن کتاب هر کدام به نوعی درسی از آن کتاب میگیرند و همچنین بنا به گرفتن و همچنین زندگی هر شخص می‌قدرت ساعت های طولانی و زیاد در مورد آن زندگی مکتوب صحبت کرد، ولی باید توجه داشت بهترین توصیه در زمان فعلی خواندن آن کتاب می باشد. خواندن آن کتاب را به تمامی مخاطبین جدی و همچنین غیر جدی کتاب، توصیه می‌کنم، حتی ا گر تا به حال به زندگینامه علاقه نداشته‌اید اجازه دهید آن کتاب اولین زندگینامه‌ای باشد که بر زندگی تو اثر میگذارد! از قلم آن نویسنده به راحتی نگذرید.

[ معرفی کتاب زندگی‌نامه: کتاب دختر استالین ]

رکسان گی نویسنده کتاب گرسنگی

ترجمه آن کتاب درخشان و همچنین قوی می باشد. مترجم فارسی به شدت قوی می باشد و همچنین لحن نویسنده را در ترجمه حفظ کرده می باشد. مترجم همچنین از طریق ایمیل با نویسنده در ارتباط بوده می باشد که آن امر بازهم به دقیق و همچنین مسئولانه بودن ترجمه افزوده می باشد. همچنین پانوشت‌های کتاب که تماما به قلم مترجم می باشد خیلی زیاد درست، دقیق و همچنین به جا آمده می است و خواهد بود.به آقای میعاد بانکی جهت ترجمه درخشان آن کتاب که با توجه به سبک پیچیده نویسنده کار سختی بوده می باشد تبریک می‌گوییم.

امیدوارم آن کتاب خوانده می شود و همچنین خوانندگان تحت تاثیر افیون آن کتاب، به زندگی فردی یا شخصی فرهنگی و اجتماعی خود نظری دوباره بیاندازند. و همچنین مطمئنا گرسنگی ذهن تو را تا مدت‌ها مشغول نگاه می‌دارد و همچنین از سر گرفتن مطالعه‌ی بعدی آسان نخواهد بود!

جملاتی از متن کتاب گرسنگی

آن چیزی‌ست که به اکثرا و بیشتر دخترها تعلیم داده می‌می شود – آنکه بایستی و حتما کوچک و همچنین ظریف باشیم. نباید فضایی را اشغال کنیم. بایستی و حتما دیده شویم و همچنین شنیده نشویم، و همچنین هنگام و زمانی که دیده شویم، بایستی و حتما باعث لذت مردها باشیم، مورد پسند جامعه باشیم. و همچنین اکثرا و بیشتر زن‌ها آن را می‌دانند، آنکه انتظار می‌رود در معرض دید نباشیم، ولی آن چیزی‌ست که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد گفته می شود، با صدای بلند، بارها و همچنین بارها، تا بتوانیم در برابر تسلیم شدن نسبت به انتظاراتی که از ما دارند مقاومت کنیم. (کتاب گرسنگی – صفحه ۲۱)

من شجاع یا قهرمان نیستم. من قوی نیستم. من خاص نیستم. من زنی هستم که چیزی را تجربه کرده که زنان بیشماری تجربه‌اش نموده اند. من قربانی‌ای هستم که نجات یافت. می‌توانسته بود بدتر باشد، خیلی خیلی بدتر. آن چیزی‌ست که اهمیت دارد و همچنین حتی اکثرا و بیشتر شوکه‌کننده می باشد، آنکه چنین داستانی کاملا متدوال می باشد. (کتاب گرسنگی – صفحه ۴۳)

هنگام و زمانی که وزن اضافه میکنی، هنگام و زمانی که وزن کم میکنی، یا هنگام و زمانی که وزن غیرقابل قبولت را ثابت نگه می‌داری، بدنت سوژه‌ای‌ست جهت اظهار نظر. شهروندان و مردم شهر به سرعت در مورد خطرات چاق شدن آمار و همچنین اطلاعات در اختیارت قرار می‌دهند، گویی که تنها و فقط چاق نیستی بلکه نسبت به حقایق بدنت و همچنین جهانی که به شدت با آن هم نامهربان می باشد به طرز شگفت‌انگیزی احمق، ناآگاه و همچنین متوهم نیز هستی. آن اظهار نظرها اغلب در قالب نگرانی گفتن می‌شوند، در قالب آنکه شهروندان و مردم شهر تنها و فقط خیر تو را می‌خواهند. آنها فراموش می‌کنند که یک انسان هستی. تو بدنت هستی، نه چیزی اکثرا و بیشتر، و همچنین بدنت بایستی و حتما خیلی خوب کوچکتر می شود. (کتاب گرسنگی – صفحه ۱۱۵)

آن باور رایجی‌ست، آنکه اشخاص چاق دارند زنی لاغر را درون وجودشان حمل می‌کنند. هر مرتبه که آن تبلیغ به خصوص را میبینم، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن میکنم، من آن هم زن لاغر را خورده‌ام و همچنین او خوشمزه بود ولی راضی‌ام نکرد. و همچنین بعد به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن میکنم که ترویج آن تصور که حقیقی‌ترین خودمان زن‌های لاغری خواهند بود که داخل بدن‌های چاقمان همچون شیادان، غاصبین، و همچنین نامشروعین پنهان شده‌اند، چقدر مزخرف می باشد. (کتاب گرسنگی – صفحه ۱۲۸)

چیزی که بایستی و حتما بگویم آن می باشد، من می‌دانم گرسنگی بدون آنکه گرسنه باشی یعنی چه. پدرم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند گرسنگی وابسته به ذهن می باشد. من نظر متفاوتی دارم. به نظرم گرسنگی وابسته به ذهن و همچنین بدن و همچنین قلب و همچنین روح می باشد. (کتاب گرسنگی – صفحه ۱۷۳)

گاهی اوقات، افرادی که، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم، نیتشان خوب می باشد می‌گویند که چاق نیستم. چیزهایی می‌گویند مانند، «آن حرف رو در مورد خودت نزن.»، زیرا و به درستی که «چاق شدن» را چیزی شرم‌آور می‌دانند، چیزی توهین‌آمیز، درحالی که من «چاق شدن» را واقعیت و حقیقتِ بدنم می‌دانم. هنگام و زمانی که آن هم واژه را بهره بری و استفاده می‌کنم، به خودم توهین نمی‌کنم. دارم خودم را توصیف می‌کنم. آن مدعیان، بی‌شرمانه، دروغ می‌بافند، و همچنین می‌گویند «تو چاق نیستی.» یا تعریف‌های بی‌خودی پیشکش می‌کنند مانند «چه صورت خوشگلی داری.» یا «چه آدم خوبی هستی.»، گویی نمی‌توانم چاق باشم و همچنین در عین حال چیزهایی را که آن هم‌ها به عنوان خصوصیت‌های باارزش می‌شمارند دارا باشم. (کتاب گرسنگی – صفحه ۱۸۰)

هرچه گنده تر باشی، دنیایت کوچک تر می‌می شود. (کتاب گرسنگی – صفحه ۱۸۷)

حتی هنگام و زمانی که در ارتباط و رابطه‌ی خوبی هستم نمی‌توانم حق خودم را بگیرم. ابراز نارضایتی یا مشاجره بر سر چیزی که می‌خواهم سخت می باشد زیرا و به درستی که احساس می‌کنم از پیش به دلیل چاق بودن در اوضاع بغرنجی قرار دارم. درخواست چیزی که می‌خواهم و همچنین مستلزم و نیاز دارم و همچنین مستحقش هستم سخت می باشد پس درخواست نمی‌کنم. جوری رفتار می‌کنم انگار دائما همه‌چیز رو به راه می باشد، و همچنین چنین چیزی نه جهت من و همچنین نه هیچکس غیره ای عادلانه نیست. (کتاب گرسنگی – صفحه ۲۱۷)

مشخصات کتاب

  • کتاب گرسنگی
  • سرگذشت بدن (من)
  • نویسنده: رکسان گی
  • ترجمه: میعاد بانکی
  • انتشارات: کتاب کوله پشتی
  • تعداد صفحات: ۲۷۰
  • نرخ چاپ اول: ۳۰۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: نگار نظری

نظر تو در مورد کتاب گرسنگی چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب دیگر از نشر کتاب کوله پشتی:

  1. کتاب خودت باش دختر
  2. کتاب نامه‌های رز
  3. کتاب پشت درهای بسته

کتاب گرسنگی در تاریخ ۱۳ January 2019 | 10:47 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *